Сосиски, пиво і капуста. Кухня Німеччини
Що головне в німецькій кухні? Сосиски? Кисла капуста? Пиво? На думку англійців - капуста і тому звуть вони іноді німців "krauts", від німецького "kraut" - "капуста". Так, капуста, але не тільки. У "старому Берліні", недалеко від площі Arkonaplatz, в пивній або кафе з їх старомодно-дубовим колоритом саме місце покуштувати традиційну берлінську відбивну котлету (Kotelett) або битки (Klops) з картопляним салатом, смажену ковбаску з соусом "каррі" (Currywurst) і запити їх берлінським "білим" пивом (Berliner Weisse) з малиновим або іншим запашним сиропом. Через мінімальну алкогольну його ще називають "пані". У гармонії з уявленнями про німецьку кухню будуть і коханий берлінцями айсбайн (Eisbein) - (варена свиняча рулька) і грудинка на реберцях, смажена у фритюрі, - (Rippchen). А ось айнтопф (Eintopf) - густий суп, замінюючий відразу цілий обід - це вже щось особливе. На перше в нім овочевий суп з шпиком, на друге - сосиски, зварені цілком. Відпочинок у Карпатах
Сироєди Німеччини
По - сьогоденню ж несподіване блюдо - Hackepeter - сирий м'ясний фарш з сіллю, перцем, яйцем і прянощами, його ще називають тар-тар. Можна мазати на хліб. На смак фарш він і є фарш. Нічого страшного. Але якщо забобони все - таки сильніше, спробуйте Pfannkuchen - млинці по-берлінськи. З мармеладом усередині. Проте в святково-карнавальні дні млинці можуть бути з сюрпризом. У них кладуть... гірчицю. Для сміху.
Гамбургські вишукування На побережжі Північного і Балтійського Морея головні блюда, звичайно, з риби. Її смажать, коптять, гасять, маринують самими різними способами, готують дуже смачні супи. Але, скажімо, в Гамбурзі окрім супу з вугра дуже непогано спробувати
старовинне блюдо моряків лабськаус (labskaus) - густий суп-пюре розсольник з солонини, картоплі, маринованого буряка, яєчні, лука і солоних огірків. Його рецепту більше двохсот років. Втім, солонину зараз досить успішно замінюють рибою. Весь смак, проте, в солонині і в ягодах ялівцю, з якими вона засолюється. Ще одна гамбургська вкуснятіна - "горщик" з квасолею, грушами і салом. Тут вся "сіль" в салі. М'якому, ніжному, такому, що тане. Взагалі, на північному побережжі, на відміну від того ж Берліна, люблять густі, наваристі супи, які не подаються із запалу, з жару, а тужать заздалегідь на ледве тліючому вогні.
Улюблений овоч Гете і чарочка після їжі
На схід по побережжю на столі з'являється все більше різноманітних варіацій фруктів і ягід: яблука з квасолею, сливи з галушками, кров'яна ковбаса з родзинками, гусак з чорносливом. Знамениту "брукву (Teltower Rubchen ) Тельтовськую", так кохану Гете, тушковану в маслі з білим м'ясним
соусом, цукром і оцтом із задоволенням куштують не тільки в Брандебурге. Дуже хороша і ягнятіна з тушкованими овочами - типове блюдо северо-немецкой кухні. Пиво в землі Бранденбург п'ють, як і по всій Німеччині, але дуже поважають і пшеничну горілку, яку подають після їжі. Люблять завершити трапезу стаканчиком доброї хлібної горілки і в Бремені. А почнуть її неодмінно чудовим світлим пивом "Beck's". Його варять тут же в Бремені. І коли до пива на столі з'являються капуста з вівсяною кашею і ковбаса "пінкель"с луком і гвоздикою - означає обід йде в повній відповідності з місцевими традиціями.
Бігош в подарунок В середині минулого століття у вугільний басейн Рурський потягнулася вільна
робоча сила з багатьох куточків Європи. Польські і силезськие іммігранти крім трудового внеску збагатили і німецьку кухню, подарувавши їй рецепт приготування "бігоша "- м'ясної солянки з дичини, варено-копченої свинячої грудинки, шинки, мови і сосисок з квашеною тушкованою капустою, томатним соусом, мадерою і зеленню. Шахтарська специфіка наклала свій відбиток на кулінарні особливості землі Північний Рейн-Вестфалія. Тут їдять просту і здорову, грубувату їжу: свинячу ковбасу з капустою, квасоля з корейкою, печеня з маринованої яловичини, смаженого оселедця з гарніром, картопляні оладки... І багато пива!
Головний напій країни і його конкурент Пиво! Головний пивний край Німеччини - Баварія, країна хмеливши і ячменю. Вони ростуть
скрізь, і сорт пива тут залежить від пори року. Пиво тут п'ють завжди, з приводу і без. А до нього печеня зі свинини з картопляними кнедликами або нюрнберзькі смажені ковбаски. І запити все це чудовим виноградним вином з фруктовим присмаком з виноградників Майнськой долини, що на півночі Баварії!
У південній частині Німеччини виноградне вино на рівних конкурує з пивом. Відчувається близькість Франції. Окрім схилів Майнськой долини в Баварії, під виноградники зайнята чимала частина сільгоспугідь землі Баден-вюртенберг, а романтичні береги Рейну, Мозеля, Ара і Саара в землях Рейнланд - Пфальц і Саарланд суцільно покривають виноградні плантації, утворюючи так звану "Вайнштрассе" (дорогу виноробства). Марочні вина звідси йдуть на експорт. Провину на Рейні і в Пфальце навіть віддають перевагу перед пивом.
Саар любить французьке Традиційні блюда тут вельми прості і без затій: яловичі нирки, фрикадельки, кисло-солодка печеня... У саарськой кухні виразно є видимим французький вплив. Після першої і другої світових воєн Саар двічі в цьому віку приєднували до Франції. І обидва рази на референдумах жителі землі голосували за повернення до Німеччини. Зберігаючи вірність матері - батьківщині в політиці, за столом вони, проте, віддають перевагу французькій кухні.
|