Середа
23-06-07
15:02

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Перу: геогліфи Наськи

Перу: геогліфи Наськи

Посеред кам'янистої пустелі прокреслена безліч ліній, з которихськладиваются зображення тварин.

Хитросплетіння ліній
Геогліф - це гігантський малюнок на земній поверхні. У Наське такі малюнки зображають або просто геометричні фігури, або силуети тварин. Вони немов видряпані на кам'янистому грунті Пампи Інхеніо і з висоти людського зростання являють собою лише незрозуміле хитросплетіння жовтих пересічних ліній, проведених кимось на червонуватому фоні пустелі. Тільки піднявшись в повітря, можна розгледіти їх дійсні контури. І тоді очам предстає, наприклад, п'ятдесятиметровий павук або кондор з розмахом крил в 120 метрів, ящірка довжиною метрів в 180 або стометрова мавпа.

Канали або знаки?
Ці фігури, розкидані по пустелі на просторі 500 км2, виникли після ретельного прибирання темних каменів і дрібної гальки з жовтуватої піщаної поверхні, яка при цьому оголювалася. Проте призначення цих малюнків невідоме. З 1926 року, коли вони були відкриті, дослідники висунули безліч гіпотез. Альфред Кребе і Торібіо Мехия, першими що виявили ці загадкові лінії, припустили в них систему зрошувальних споруд. Мехия, правда, згодом від цієї теорії відрікся і висунув іншу, зв'язавши малюнки в пустелі зі Святою стежкою інків (Ceques). Багато ознак, наприклад, горбик каменів в точках перетину ліній, говорять про те, що фігури виконували культові функції.

Найбільший підручник
Пауль Козок, що відвідав ці місця в 1941 році, відзначив особливу роль окремих ліній при західному освітленні в період літнього солнцеворота і назвав малюнки «найбільшим в світі підручником астрономії». Ця теорія отримала розвиток в роботах німецького дослідника Марії Райхе. По її концепції прямі і спіралевидні фігури символізують сузір'я, а малюнки тварин - положення планет. Вивчення астрономії, звичайно ж, мало в стародавніх культурах і практичний сенс. Серед іншого воно допомагало встановити взаємозв'язок руху сузір'їв і настання періодів дощів, таких важливих для землеробства.

Розмітка для інопланетян
Сама надумана, хоча, судячи з усього, і найбільш відома гіпотеза належить Еріху фон Деникену. Він припустив, що малюнки є не що інше, як розмітка для прибульців з космосу. Не менш фантастична і інша теорія, згідно якої стародавні жителі Наськи винайшли повітряну кулю і освоювали повітроплавання. Ця гіпотеза спирається, по-перше, на ту обставину, що лінії малюнків краще всього помітні з великої висоти, а по-друге, на декілька темних плям на поверхні пустелі, які інтерпретуються як костровіща на стартових майданчиках для повітряних куль. Георг фон Бройніг висловив міркування, що лінії малюнків насправді ритуальні бігові доріжки, а археолог Хосе Ланчо стверджує, що це всього лише карти, вказуючі шлях до якихось важливих крапок, наприклад до підземних джерел води. Вік геогліфов піддається лише вельми приблизному датуванню. Археологічні дослідження показали, що вони створювалися в різний час. Найпізніші датуються першим століттям наший ери, а найстародавніші, пряміші лінії, виникли в VI столітті до н.е.

На лінії не наступати!
Незаперечна тільки загадкова і таємнича привабливість цих малюнків, що захоплює і серйозних дослідників, і дилетантів. Щоб зберегти їх для нащадків, відвідувачам тепер строгий заборонено наступати на лінії. З оглядового майданчика, розташованого в горах в 20 кілометрах на північ від геогліфов, добре є видимими три фігури.
Відпочинок у Карпатах[09-10-12][Все для туристів]
Музеї нашого краю - А Вам цікаво? (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канадські види: визначні пам'ятки (1)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Дайвинг-сафари - що це таке?! (1)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Шенбрунн - прекрасне джерело (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-31)
Переглядів: 1051 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: