План релігійного маршруту
„Святі місця Гуцульщини” (автобусна екскурсія)
09:00 – Початок екскурсії. Церква Святих апостолів Петра і Павла Місійного згромадження св. Андрея. (вул. Кам'янка, Дора). Ця церква створена у 2000 році.
09:35 – Церква Чуда Архистратига Михаїла (вул. Кам'янка, Дора). Перебудована у 1844 році.Збудована у традиційних формах, які відносяться до гуцульської школи. Для цієї школи характерні хрещаті в плані одноверхніт церкви. При цьому всьому розмаїтті планового та просторового рішення хрещаті церкви Гуцульщини мають спільні рисові ознаки. Зруби на кожному ремені хреста перекриті коробовим склепінням, рідше – плекастим перекриттям під двосхилими дахами з ільшим чи меншим причілком.
10:50 – Церква Святого Пророка Іллі, монастиря монахів Студатського уставу (вул. Свободи, Дора). Заснована у 1937 році. З 1937 року житя монастиря було придушено, і тільки за роки незалежності України монастир почав функціонувати.
11:30 – Церква Успення Пресвятої Богородиці (вул. Ковпака, Яремче) Заснована у 1864 році. До цьої церкви часто приїжають Отці з Італії.
12:20 - Обід
13:45 – Церква Святого Івана Милостивого (вул. Свободи, Ямна). Найстарша церква на всій Гуцульщині, заснована у 1663 році. Тут почали будувати дзвінниці окремо від церкви, в межах церковного збору. Нажаль дзвінниця до нашого часу не збереглась.
15:00 – Церква Пресвятої Трійці (Микуличин). Збудована у ХVІІ (1866 році) столітті в гуцульському стилі. До 1940 року при церкві діяв жіночий монастир; збережено великий іконостас, який майстерно виконаний іконописцями в ХVІІ столітті.
16:20 - Церква Дмитрія Солунського (Татарів). Побудована з дерева в кінці ХІХ століття (1740 рік). В церкві зберігається Євангелія ХVІ століття. Найдавніша дзвінниця збереглась саме у цій церкві.
17:30 – Парафіальна Церква Різдва Пресвятої Богородиці (вул. Галицька, смт. Ворохта). Побудована у 1933 році. Побудована в гуцульському стилі у ХVІІІ столітті. В 1994 році відбулася третя посвята церкви, її освячував Єпископ ординарій Коломийсько-Чернівецької Єпархії Павло Василик.
|