Яремче – перлина Карпат
Місто обласного підпорядкування на Івано-Франківщинні, візитна картка Гуцульщини та Українських Карпат. Воно вражає кожного, хто ступає чи в'їздить на його територію, своєю красою. Особливо тих, хто приїздить сюди вперше, воно чарує незайманістю і величчю природи дивовижних гірських краєвидів, фантастичних відслонень на правому березі швидкоплинного Прута, що бере свій початок над самісінькою Говерлою – найвищою точкою українських Карпат.
Яремчанщина вже давно стала туристичною Меккою, і зараз вона дуже активно нарощує, розвиває і вдосконалює туристичну інфраструктуру. Особливо приваблює туристів Карпатський національний природній парк, створений у 1980 році з метою збереження унікальних природніх комплексів Горган і Чорногори. Він охоплює територію площею 50,3 тисяч га, в межах абсолютних висот 500 – 2001м. Протяжнісь парку з північного заходу на південний схід – 55 км.
Серед різноманітної флори і фауни є чимало рідкисних і зникаючих видів. Деякі з них ніде, крім Карпат не зустрічаються. 78 видів рослин і 30 видів хребетних занесені до Червоної Книги України.
На території парку є два найбільші в Чоногорі озера: Несамовите на висоті 1750 м. на горі Турку і Марічейна на висоті 1510 м. гори Шурин-Грота. За народними легендами, саме з Несамовитого грішні душі набирають криги і розсипають її з хмар градом, завдаючи людям великої шкоди.
Відділ туризму, рекреації та природних ресурсів Яремчанщини для тих, хто любить милуватися природою, насолоджуватися співом птахів та спостерігати за унікальною карпатською флорою, та з метою активного відпочинку туристів розроблені і задіяні п'ять чудових маршрутів для пішохідних маршрутів:
· Еколого-пізнавальна стежка «На Явірник» (4,2 км. на 3 год.);
· Еколого-пізнавальна стежка «Женець-Хом'як» (5,3 км. на 3 год);
· Науково-пізнавальна стежка «На озеро Несамовите» (6 км. на 3 год.);
· «Стежка Довбуша» (2 км. на 2 год.);
· «По Чорногірському хребту» (97 км. 7 днів).
Розроблені і діють два велосипедні маршрути: Яремче-Дора-Зелене-Надвірна-Яремче; Яремче-Микуличин-Ворохта-Татарів-Микуличин-Яремче.
Розроблені також водні маршрути (сплав на катамаранах) від Ворохти до Коломиї, передбачені зимові види спорту, катання на лижах і санках, рибальство і навіть... полювання у Карпатах.
У зв'язку з тим, що на Яремчанщині природно склалося найсприятливіші умови для розвитку туризму не лише на Гуцульщині, але і в цілій Україні, тут сформувалась розгалужена туристична індустрія. Вона включає такі компоненти: бази віпочинку, лікувально-оздоровчі заклади, літні-оздоровчі табори, спортивні бази і заклади приватного сектора.
|