10 невідомих місць Парижа, де треба побувати
У кожному місті є загальновідомі визначні пам'ятки, що нагадують про минулому, про якісь важливі події або видатні особистості, а є незвичайні місця, про які забувають екскурсоводи і не завжди знають навіть старожили. Ми вирішили розповісти про десять інтересних і не дуже відомих місцях Парижа. Відпочинок у Карпатах
1.Сходи Відока
2 округ
Галерея Vivienne
Rue des Petits-champs/4, rue Vivienne, 6
Метро Bourse
Галерея Вівьенн, яку називають королевою паризьких галерей, витримана в неокласичному стилі, прикрашена барельєфами і розписами на стінах, була побудована в 1823 році. Тут можна побачити красиві сходи із залізними поручнями: недалеко від неї знімав колись квартиру знаменитий сищик XIX століття Франсуа Відок. Колишній каторжник, матрос, король риски і письменник, автор знаменитих мемуарів жив тут в 1840 році, коли організував приватну поліцію для комерсантів - «Бюро розслідувань на користь торгівлі».
2.Будинок Николя Фламеля
3 округ
Rue de Montmorency, 51
Метро Rambuteau
Довгий час у всіх путівниках писали, що найстаріший будинок Парижа знаходиться за адресою rue Voltra, 3. Туристи купували марки з його зображенням і навіть не підозрювали, що це уміла стилізація пізнішого 1644 року. Справжній старий житловий будинок з'явився в столиці в 1407 році, побудований письменником, ученим, алхіміком Николя Фламелем.
3.Камені Бастілії
{\f0\fs24
Place de la Bastille, square Henry-gally
Метро Bastille або Sully-morland
Що залишилося від Бастілії? Після перших революційних днів мерія міста ухвалила рішення знести темницю. Збудована фортеця була на славу, і тому її розбирали цілих 3 року декілька сотень робочих. Велика частина каменів пішла на споруду моста Згоди. З деяких булижників хтось Палуа почав вирізувати макети в'язниці і непогано заробив на цьому. Тепер на місці темниці на мостовій викладений її контур, а підстава однієї з башт акуратно, камінь за каменем, перенесли в сквер Henry-gally.
4.«Средневековый» будинок
4 округ
Rue des Chantres,1/ rue des Ursins, 1-3
Метро Hotel-de-ville або Cite
Невеликий триповерховий будинок, поза сумнівом, привертає увагу любителів старовині: старі стіни, перший поверх, викладений з великих, ретельно підігнаних один до одного каменів, характерна башта і крильце. Це одна з тих рідкісних середньовічних будівель, які ще можна зустріти на Ситі? Насправді це був нічим не примітний будиночок до тих пір, поки Фернанд Пуїллон не узявся в 1958 році за його реставрацію. Архітектор вирішив зробити з цього будинку точну копію середньовічної споруди, і це йому прекрасно вдалося. 5.Чудотворні медальйони
7 округ
Rue du Bac, 140
Метро Sevres-babylone
У невелику каплицю в самому центрі міста їдуть люди зі всього світу. 27 листопада 1830 року під час служби якійсь черниці Катерині привиділася Діва Марія, що стоїть на земній кулі, і якийсь голос порадив виготовити з таким зображенням медальйон, який вселятиме надію в терплячого лиха і знегоди. Через декілька років вибухнула страшна епідемія холери, і тоді сестри виготовили перші 2000 медальйонів. З тих пір віруючі і невіруючі приїжджають в старовинну церкву, щоб привезти додому чудовий сувенір. Кількість виготовлених медальйонів обчислюється вже мільярдами.
6.
8 округ
Rue de Courcelles, 48
Метро Courcelles
Незвичайний будинок у вигляді китайської пагоди з'явився в центрі міста на початку 20-х років минулого століття завдяки антикварові Лоо, що вирішив відкрити в Парижі азіатську картинну галерею і магазин старовин з Бірми, Тибету, Таїланду. Молодий китаєць Лоо приїхав в кінці XIX століття у французьку столицю здобувати освіту і через декілька років організував торгівлю східними чудасіями. Внутрішнє убрання - справжній витвір мистецтва, виконаний з найдорожчих матеріалів в єдиному розкішному орієнтальному стилі. Після смерті власника лавка-мастерская-музей перейшла до його компанії і тому працює до цих пір. У галереї можуть виготовити меблі на замовлення. 7.Туалети
8 округ
Place de la Madeleine
Метро Madeleine
Наліво від церкви Мадлен поряд з квітковим ринком в підвалі знаходяться найдивовижніші паризькі туалети. Вони були облаштовані ще в 1905 році. Двері, прикрашені вишуканими квітковими вітражами в стилі арт-нуво, фарфорові унітази і окремий умивальник для кожного санвузла - у всьому стильна розкіш епохи модерна.
8.Дерматологічний музей
10 округ
l'h-pital Saint-louis
Avenue Claude-vellefaux
У цьому унікальному музеї, початок колекції якого був покладений ще в середині XIX століття, зібрані муляжі-зображення шкірних хвороб. Декілька тисяч експонатів, серед яких можна знайти будь-яку з відомих людству хвороб! Особливі багато експонатів присвячено проявам сифілісу. Може здатися, що подібні дрібниці цікавлять тільки докторів. Проте серед відвідувачів тих, що багато цікавляться і без медичної освіти. 9.Найвужчий будинок Парижа
10 округ
Rue du Chateau-d'eau, 39
Метро Republique
У вузькій щілині між двома п'ятиповерховими житловими будівлями затиснутий найменший будинок французької столиці. Його ширина 1 метр 20 см, висота приблизно 5 метрів. На першому поверсі у нього двері, на другому - тільки одне вікно і, як неважко здогадатися, одна кімната. Крихітне житло було побудоване, щоб перекрити вузький прохід між двома вулицями.
10. Місце гільйотини
11 округ
Rue de la Croix-faubin, 16
Метро Voltaire
На дорозі серед асфальту біля будинку 16 можна побачити дивні кам'яні «латки». У 1836 році на цьому місці була побудована в'язниця. В основному там містилися злочинці в попередньому висновку і ті, кого скоро повинні були страчувати. Вироки виконувалися тут же, на тюремному дворі. Ці камені залишилися від гільйотини. Страти закінчилися в 1899 році, коли темниця була зруйнована.
|