Четвер
25-01-23
06:12

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Головна » 2009 » Жовтень » 14 » Природа нашого краю – Оце так!
15:33
Природа нашого краю – Оце так!

Географічне розташування та рельєф


Яремче і регіон розташовані в улоговині гір, у межах Ґорґан (гори, які мають асиметричні схили й гострі гребені гір). Яремче розташоване у південно-західній частині Івано-Франківської області та займає центральну частину українських Карпат у межах гірських формувань Ґорґан, Покутсько-Буковинських Карпат та Чорногори. Висоти гір коливаються від 400 м до 1542 м. Яремче оточено горами зусібіч: з півдня і південного заходу хребет Явірник, з заходу – Щивка, Чорногорця, Синячка, зі сходу – Маковиця.


На території Яремчанського краю розташований Карпатський національний природний парк, створений 3 червня 1980 року, відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР №376, має загальнодержавне значення і входить до складу природно-заповідного фонду України. Площа парку становить 50 495 га. Рельєф території національного парку формувався протягом тривалого часу: близько 35 мільйонів років тому на цій території існував океан Теніс. На дні океану нашаровувалися пісок, глина, вапняк, які після відступу води скам’яніли та під дією природних зовнішніх факторів утворили сучасні гори.

Річки/водоспади/джерела

Основною річкою, що протікає через Яремчанський крає є Прут. Витоки річки починаються на північних схилах Чорногори на висоті понад 1750 м над рівнем моря. Основні притоки Прута – Прутець Яблуницький, Жонка кам’янка, Піга, Прутець Чемегівський, Гомулець. Щороку на річці Прут відбуваються міжнародні та всеукраїнські змагання з рафтингу і аматорські сплави на байдарках.

Водоспади


На території Яремчаншини є 3 водоспади:
Найбільшим водоспадом на річці Прут є «Гук», який знаходиться на території заповідника біля селища Микуличин.
Водоспад «Пробій» на річці Прут знаходиться на території другого сувенірного ринку. Водоспад спадає каскадом.
На річці Прутець Чеміговський спадає водоспад «Капливець» неподалік Микуличина.

Джерела


На території Яремчанського регіону знаходяться чимало джерел мінеральних вод, зокрема хлоридні, вуглекислі, сульфатні, гідрокарбонатні мінеральні води типу “Боржомі”, “Нарзану”, “Єсентуків”, “Арзні”. Особливо відомі вуглекислі гідрокарбонатно-натрієві та кальцієві води, так звані “Буркути”.

Джерела Яремчанського регіону:

• Ворохтянське ПОНДВ, кв. 10
• Ямнянське ПОНДВ, джерело
• Татарівське ПОНДВ, джерело, рекреаційна зона «Ребровач» (смт. Ворохта)
• Джерело біля г. Пожижевська
• Джерело, рекреаційна зона «Говерла»
• Джерело, рекреаційна зона «Ребровач» (смт. Ворохта)
• Яремчанське ПОНДВ (садиба)
• Джерело, Ямна (біля траси)


Флора


На території Карпатського національного парку налічується близько 1100 видів рослин (54% усієї флори українських Карпат). Основним видом рослин Карпатського парку є хвойні ліси, зокрема смереки, а також ялиці білої, сосни лісової. Окрім хвойних дерев у національному парку поширені букові ліси, переважно у басейні річки Прут.

Трав’яна рослинність національного парку представлена різними деревами, чагарниками і чагарничками, серед останніх поширені чорниця, брусниця, журавлина, сланка верба, насельниця. Чимало видів рослин, зокрема коренебульбистих і цибулинних – підсніжник, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, занесено до Червоної книги. Статистика свідчить про наступне: із 132 видів вищих судинних рослин Карпат, які занесено до ІІ видання Червоної книги України, 80 ростуть на території Карпатського природного парку.

Фауна


На території Карпатського природного парку проживає численна кількість різноманітних видів живих організмів – від найпростіших до ссавців. У парку налічується 48 видів ссавців, 110 птахів, 11 риб, 10 земноводних, 6 плазунів, до Червоної книги України внесено 32 представники фауни.
Найпоширенішими у національному парку є велика кількість птахів, гризунів, дещо менше живе хижаків і парнокопитних. Птахи представлено такими видами снігур і горіхівка, канюки, глухар карпатський, дрізд, біло спинний і трьохпалий дятли.

Із дрібних ссавців поширені: бурозубка мала, звичайна та альпійська; кутори мала, миші хатня і жовтогорла, полівки темна, білка карпатська, снігова і мала водяні нориці, вовчки сірий, лісовий та горішниковий.

З парнокопитних найчастіше зустрічається олень карпатський, козуля, кабан дикий. Рідше трапляються куниці лісова і кам'яна, борсук, вовк, кіт лісовий, рись, видра та горностай і бурий ведмідь.

У гірських потоках водиться форель струмкова. Із земноводних часто трапляються тритони альпійський і карпатський, саламандра плямиста, жаби - гостроморда і трав'яна, із плазунів - веретільниця, вуж, мідянка, гадюка звичайна, ящірки. Карпатський національний парк є ареалом для деяких видів і підвидів фауни.

Джерело: «Яремче.org»



[10-02-16][Все для туристів]
Славське приймає художників (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Великобританія: два сніданки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: радощі шопінга (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Звіт по практиці (3)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1393 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: