Середа
23-06-07
13:34

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2009 » Листопад » 1 » Історія рідного міста – Яремче, Яремча, Яремчі.
14:28
Історія рідного міста – Яремче, Яремча, Яремчі.

Історія рідного міста – Яремче, Яремча, Яремчі.

Яремче – одне з важливих сьогодні карпатських містечок, вперше згадується в історичних джерелах у 1727 році. На цей час Яремче було невеличким хутором, яке налічувало десяток сімей. Перша документальна згадка про Яремче датується 1787 року, як присілок села Дори.

 

Назва Яремче пов’язана з одним із перших поселенців цієї території, який носив ім’я Ярема. Різні джерела згадують про Ярему Годованця, селянина-втікача, який оселився на цій карпатській території.

 

Розвиток поселення не був надто жвавим аж до побудови залізної дороги. Місцеве населення займалося типовими видами робіт – розведенням тварин (корів, овець, кіз), господарством. У той час люди будували дерев’яні будинки, виготовляли одяг із овечої вовни і конопель, з шкіри овець шили одяг на зиму – кожухи, кептарі, до хат виготовляли ліжники і сардаки.

 

З XIX ст. Яремче починає розвиватися як курорт, згодом сюди приїжджає щораз більше людей на відпочинок та оздоровлення з різних міст – Відня, Варшави, Львова, Кракова та інших міст. Поштовхом розвитку Яремче було прокладення залізної дороги Станіславів – Яремче – Ворохта – Рахів у 1894 році. Ця колія використовувалася переважно для промислових потреб – вивезення лісу в різні райони Австро-Угорської імперії.

 

Початок XX ст. символізував для хутора чимало змін – у 1910 році Яремче перетворено на гміну (окрема адміністративна одиниця поділу). Невдовзі населення налічувало вже близько 1000 осіб. Перша світова війна принесла у Яремче неспокій – на території велися бої австрійської та російської армій. До сьогодні у горах можна побачити залишки укріплень, збудованих у цей час. На території Карпат декілька разів упродовж війни проходила головна лінія фронту. На цій території воювали Українські січові стрільці.

 

У післявоєнний період містечко почало відновлювати свої ресурси – відбудовувати пансіонати, приватні будинки і садиби. У 1919 році Яремче увійшла до складу Польської республіки. Ця місцевість привернула увагу польських підприємців як місце відпочинку. У цей час було збудовано нові вілли та пансіонати з такими назвами як «Рай», «Морське око», «Пристань», «Троянда», «Варшав'янка» та інші. У Яремче налічувалося 2 готелі, 44 пансіонати, 3 санаторії, 56 вілл та 53 гуцульські хати, призначених для відпочиваючих. У 1928 році містечку надано статус курортної місцевості, а роком опісля Яремче стало курортом.

 

Друга світова війна знаменувала для карпатських міст, містечок і сіл нову та складну сторінку історії. Карпати, зокрема і Яремчанський регіон було територією проведення бойових дій. 3 вересня 1939 року Прикарпатська територія разом із Західноукраїнськими землями входить до складу УРСР. Починається відлік радянської історії в Карпатах. У січні 1940 року Яремче стало районним центром. 30 червня 1941 р. місто окупували німецькі війська. Влітку 1943 року в околицях Яремче діяли радянські партизани Сумського з’єднання Сидора Ковпака, які боролися з німецькими військами, а також з місцевими партизанами УПА. 26 липня 1944 року Яремче було звільнено від німецьких військ та перейшло під контроль комуністичної влади. Місто зазнало чималих втрат: було зруйновано приватні будинки, пансіонати, кам’яний міст-віадук.

 

Після ІІ світової війни у містечку розпочинається новий етап історії – радянського господарювання. З 1960 років починаються відновлення та реставрації. У 1963 році Яремче стає містом районного підпорядкування, у 1977 році отримує статус міста обласного підпорядкування. До Яремче віднесені населені пункти Дора, Ямна, Микуличин, Татарів, Яблуниця, Ворохта, Вороненко, Поляниця. За період 1960-1980 рр. було збудовано чимало пансіонатів, баз відпочинку, встановлено пам’ятники радянським партизанам-ковпаківцям, генерал-майору радянської армії Семену Руднєву.

 

З початком незалежності України з 1990 року у Яремче розпочинається новий етап розвитку – приватного підприємництва і відновлення автентичних корінних звичаїв місцевого населення, яке було забороненим у роки радянської влади. Сьогодні Яремче – один з найвідоміших міст України, що славиться гірськолижним зимовим відпочинком, весняно-літнім та літньо-осіннім відпочинком і курортом.

 

Джерело: «Яремче.org»[09-10-22][All for the tourists of]
Libraries of our region are Treasuries of knowledges! (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Біблейські місця Йорданії (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Зустріч весни в країні вікінгів. День пива (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1973 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: