Четвер
24-03-28
17:01

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Головна » 2010 » Жовтень » 10 » Гірські лижі.
19:10
Гірські лижі.

Гірські лижі.

Готуємось

Гірські лижі — важка робота, особливо для ніг. Якщо ви не завзятий спортсмен, то приблизно за тиждень перед поїздкою необхідно підготуватися до майбутніх фізичних навантажень. Тут виручить комплекс простих вправ: нахили корпусу і присідання, стрибки на місці і по сходах, «велосипед», дихальні вправи. Мешкаєте у висотному будинку — забудьте про існування ліфта.

Також радимо почитати спеціальну літературу. Відомий у цій галузі автор — знаменитий французький тренер Жорж Жубер. Більше половини сторінок у кожному з його підручників займають детальні ілюстрації. Це дає можливість отримати деяке попереднє уявлення про предмет.

Вже через тиждень ви можете спокійно сідати в поїзд до Львова, Івано-Франківська, Ужгорода або Чернівців. Переважно саме з цих обласних центрів туристи роз'їжджаються на «маршрутках» у напрямку карпатських гірськолижних курортів.

Приїхали

Відпочиваєте з дороги — і сонячним (або туманним) ранком дістаєтесь до найближчого підйомника, відповідно одягнені і готові до «подвигів».

Щодо одягу є деякі нюанси. Напевно, через кілька годин на схилі ваші ноги промокнуть. Це станеться через занадто туго затягнуті черевики, а також згідно із законами фізики про конденсацію вологи. Тому радимо взяти з собою одну-дві пари запасних шкарпеток і, як тільки відчуєте певну незручність, — перевзутися.

Візьміть і другу пару рукавиць. Вони теж намокають, а ще початківці їх доволі часто гублять. Запас не завадить. Одягаєте спочатку тонкі рукавички, які можна не знімати протягом дня, а зверху натягуєте товстіші, гірськолижні.

Сонцезахисних окулярів досить однієї пари. Залізна оправа тут не годиться. З часом вона почне примерзати до мокрого обличчя. Тим більше, що при падінні можна травмуватися. Нехтувати гірськолижними окулярами не радимо навіть при туманній погоді, тому що і розсіяне сонячне проміння разить очі. Вже наприкінці першого дня ви відчуватимете серйозний дискомфорт. До цього додасться сніг, що буде запорошувати обличчя, і швидкість, від якої у багатьох людей очі сльозяться.

Ще не злякалися? Тоді будемо вважати, що з екіпіровкою та настроєм все гаразд. Немає тільки головного: лиж, черевиків, палиць. Ідемо до прокату. У кожному пункті працює фахівець, котрий має допомогти підібрати спорядження. Особливу увагу зверніть на кріплення. Щоби дізнатися, чи добре воно відрегульоване, треба вдарити по черевику кулаком: збоку і по заднику. Від кожного удару система має спрацьовувати. Якщо цього не сталося — або ви залегко вдарили, або є проблеми з кріпленням.

На підйомнику

Після цього одні звертаються до місцевого інструктора, а інші воліють вчитися самостійно. °м не завадить знати декілька основних правил.

На гору з лижами ви точно не полізете — для цього є підйомник. На крісельному перший раз краще проїхати, тримаючи лижі в руках. Нагорі сходити з нього буде легше. Суть бугельного підйомника краще передає коротке слово «витяг». Лижники попарно тримаються рукою за трос, що витягує їх на вершину траси. Тут треба пам'ятати, що витяг — тільки допоміжний засіб пересування, а триматися на ногах ви повинні самі. Якщо лижі «роз'їхалися» і ви впали посередині підйому, ніколи не намагайтеся причепитися знову. Це може закінчитися, м'яко кажучи, неприємно. Краще якнайшвидше звільнити дорогу лижникам, що піднімаються слідом, і з'їхати вниз.

Перед спуском треба поставити лижі перпендикулярно до схилу (лінії падіння води) і навчитися впевнено стояти. Не падаєте — починайте рух. Можна сказати, що з цих вправ і складається програма першого дня: піднялися, постояли, поїхали, впали.

Падаємо

За словами Василя Завалка, керівника івано-франківського альпклубу «Карпати» і гірськолижника з багаторічним стажем, падіння залишається для «чайників» основним способом гальмування. Найгірше — коли людина падає на спину. Треба робити це вбік, до верхньої лижі. Щоби уникнути травми, намагайтеся згрупуватися, а не виставляти руки вперед.

Цікаво, що жінки, втрачаючи координацію на швидкості, переважно одразу сідають на задники і продовжують рух, як на санях. Але лижі їдуть, куди їм заманеться, і тільки якась перешкода може допомогти зупинитися. На відміну від жінок, чоловіки вперто намагаються втриматися на ногах до останнього і відповідно закінчують рух карколомними кульбітами.

Втім, як би ви не впали, після цього треба піднятися. Радимо перевернутись набік, знову поставити лижі перпендикулярно до схилу і вже потім намагатися встати. Інакше лижі поїдуть самі, а ви можете розтягнути м'язи.

Задоволення

«Чайники» починають відчувати задоволення від катання з того моменту, коли можуть впевнено назвати причину свого чергового падіння. Але без досвідченого інструктора цей момент можна чекати довго. З допомогою фахівця, і маючи добру спортивну форму, є шанс через дві-три години хоч якось навчитися керувати лижами, а наприкінці дня проїхати по схилу кількасот метрів і жодного разу не впасти.

У нашій розмові Василь Завалко згадав випадок, коли чоловік, котрий ранком встав на гірські лижі перший раз у житті, вже після обіду дуже непогано їздив і просив показати доволі складні елементи і тонкощі техніки. Ніякого феномену: людина професійно займалася танцями і мала чудову координацію рухів та гнучкість.

Навантаження мають бути поміркованими, бо назавтра доведеться буквально сповзати з ліжка. А ейфорійний стан від перших успіхів може завадити відчути, що для першого разу — досить. Тут є простий спосіб визначити міру. Наприклад, ви три рази подолали 400 метрів траси з трьома зупинками. Якщо за четвертим разом вам довелося зупинятися частіше — це і є сигнал про втому.

Відновленню сил найкраще сприяють сауна і «руська» баня, чого не можна сказати про алкоголь. Не переїдайтесь ні перед гірськолижними заняттями, ані після них, хоча, враховуючи особливості карпатської кухні, це майже неможливо. А ще треба добре виспатись. Попереду — новий день, нові враження.

 

 Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"



[10-03-29][Все для туристів]
Від світла до світла (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
10 кращих катків планети (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Тур-ресурси України 2 (2)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Найсмачніша яєчня світу. Рецепти (2)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1032 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: