Субота
23-06-03
13:59

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2011 » Січень » 17 » Битва фрірайдерів під Гембою
20:10
Битва фрірайдерів під Гембою

Битва фрірайдерів під Гембою

У селі Пилипець на Закарпатті відшумів всеукраїнський фестиваль вільного гірськолижного екстріму — «Freeride Fest 2008» (fest. freeride. org. ua). Організатори заходу — Агентство Спортивних Технологій «Dream Hunters» (www. dreamhunters. biz) та екстрім-проект «FreeRide Club» (freeride. org. ua) — прийняли понад 200 заявок на участь у контестах із трьох молодих ексклюзивних дисциплін — фрірайду, джибінгу та фрікросу. На схилах гори Гемба Боржавського хребта насправді було доволі жарко.

Фрірайдові зиґзаґи

Бажання і вміння кататись на лижах чи сноуборді, любов до стрімких схилів, кайф від їзди по всипаній паудером цілині, сміливі трюки на швидкості — ось він, фрірайд. Цей найбільш «природний» стиль катання дозволяє повністю просмакувати спуск по непідготовленому схилу. Фрірайдери легко адаптуються під умови конкретного схилу, виписують плавні криві між перешкодами, використовують невеликі снігові дропи для стрибків.

У рамках «Freeride Fest» це було наймасовіше змагання. На участь у фрірайд-контесті зареєструвались понад 120 бажаючих. П’ять суддів оцінювали спуск кожного райдера за п’ятьма критеріями: краса і раціональність лінії спуску, рівень контролю сноуборда чи лиж на поворотах і перекантовках, плавність дуг, технічність і стиль виконання спуску, а також агресивність — швидкість і впевненість руху. Час проходження траси у фрірайд-конкурсі не враховувався. Він мав значення лише тоді, коли за п’ятьма основними критеріями два райдери мали однаковий загальний бал.

Джибінг — не по снігу

Невеликий, але чудово облаштований сноу-парк у селі Подобовець поблизу Пилипця став місцем проведення «битви» у специфічному, видовищному стилі «джибінг»1. В Україні це один із наймолодших напрямів фрістайл-катання — лише невелика частина учасників (близько півтора десятка) зареєструвалась на контест.

Джибери змагалися на «рейлі», або «трубі» (круглому поручні) та «боксі», або «тумбі» (широкому плоскому поручні). Серед учасників були як бордери, так і лижники-нью-скулери2, що додало змаганню різноманітності.

«Непосвяченим» коментарі ведучого на джибінг-контесті могли б видатися уроком іноземної мови — сленг джиберів багатий на запозичення з англійської. Райдери «мочили» трюки «фіфті-фіфті», «тейл прес», «фронт борд слайд», «дізастер», а також різні їх комбінації на подив публіки, підігрітої енергією «Red Bull». Учасникам просто необхідною була щира і гучна підтримка глядачів, бо часті небезпечні падіння, здавалося, могли б вибити дух із кого завгодно.

Двогодинний контест проводився у категоріях «лижі» та «сноуборд» із поділом на групи прекрасної та сильної статей. Дівчат-сноубордисток у фіналі було три, тож усі учасниці зайняли призові місця. Що ж, непоганий подарунок до 8-го березня. Серед хлопців-сноубордистів боротьба у фіналі не визначила найсильнішого джибера, у зв’язку з чим довелося провести суперфінал.

Фрікрос. Битва за першість

Схил гори Гемба зустрів учасників фрікросу диким вітром і примерзлою сніговою кіркою. Початок змагань дещо затримався у зв’язку з тривалим підйомом учасників на гору, а також через труднощі облаштування точки старту — шквальний вітер не давав змоги належним чином розташувати символіку спонсорів і прапори організаторів, провести бріфинг із райдерами, координувати дії з командою фінішної площадки.

Швидкісний спуск групами з чотирьох райдерів виявив справжніх сміливців, які не побоялися кинути виклик небезпечному схилу, одночасно змагаючись між собою. (Першій групі довелося фактично «прорізати» трасу неторканим схилом до самого фінішу). Стартували поперемінно групи сноубордистів і лижників, але умова перемоги для всіх була одна — потрапити у всі проміжні ворота і проїхати фінішні ворота першим. Серія із семи відбіркових раундів (4 групи лижників та 3 групи сноубордистів) виокремила найсильніших райдерів, які у двох фінальних заїздах боролися за абсолютну першість.

«Freeride Fest 2008» довів, що Україна має досвідчених, впевнених у собі райдерів, яким до снаги піднімати рівень фрірайду в Карпатах. Завдяки підтримці генерального спонсора, компанії «The North Face», організатори фестивалю дали змогу взяти участь у фестивалі всім бажаючим — про-райдерам, аматорам, початківцям. І вони не просто катались задля задоволення, не лише змагалися за перші місця. Офіційний хронограф фесту компанія «Swatch», технічний партнер компанія «ELAN», магазини гірськолижного та екстрім-спорядження «Кант» і «Екстрем Стайл» подбали про те, щоб змагання наповнились ентузіазмом учасників у боротьбі за чудові призи. Фестиваль у Пилипці впевнено заявив: фрірайд в Україні є!

1 Від англ. jib — ковзати на лижах чи сноуборді уздовж поручня або по ребру якої-небудь штучної перешкоди.

2У джибінгу використовуються спеціальні лижі «нью-скул» (англ. new school — нова школа), в яких обидва кінці загнуті доверху, що дозволяє приземлятися і ковзати спиною вперед.

 

 Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"[10-02-09][Все для туристів]
Фреска про румунську Буковину (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Марокко: купувати дірхами з рук не можна, але можна, проте не стоїть (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
«Еко» і «зелений» ваші брати навік (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусії 3 (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 929 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: