Понеділок
24-05-27
17:34

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

ВСТУП


ВСТУП

Екскурсійна справа - важливий розділ культурно-освітньої роботи серед населення. Екскурсійного справі - понад сто років, але найбільш інтенсивним було його розвиток в 70-е і 80-і роки цього століття. Про це свідчать: щорічна участь в екскурсіях півмільярда осіб; десятки тисяч екскурсійних тем; сімидесятитисячних армія екскурсоводів; тисячі організацій, активно провідних екскурсійну роботу; розвиток теорії і методики екскурсійної справи.

У ці роки був здійснений перехід лідерства від установ Міністерства культури до профспілок - Центральній раді по туризму та екскурсіях (ЦСТЕ) ВЦРПС і його організаціям на місцях. Велику роль зіграло створення майже тисячі бюро подорожей та екскурсій, екскурсійних бюро в містах, робочих і курортних селищах країни.

Розвиток екскурсійної справи зажадало розробки методологічних і теоретичних основ. Провідну роль у цьому зіграли Головне екскурсійне управління ЦСТЕ та Інститут підвищення кваліфікації працівників туристсько-екскурсійних організацій (нині Російська міжнародна академія туризму).

Після двадцяти років роботи, в якій взяла участь екскурсійна кафедра названого інституту, були визначені функції, ознаки і аспекти екскурсій, сутність і особливості двох найважливіших елементів - показу і розповіді - екскурсійного методу; вироблені класифікація екскурсій і диференційований підхід до екскурсійного обслуговування населення; розроблені основи методології та методики, елементи екскурсійної педагогіки і психології, а також визначені складові частини екскурсійної справи та особливості професійної майстерності екскурсовода.

Виникнення екскурсійної теорії - результат активної пізнавальної діяльності на місцях, узагальнення практики десятків тисяч екскурсоводів і методистів. Теорія постала перед нами як комплекс поглядів, уявлень та ідей, що лежать в основі сучасного екскурсійної справи. До кінця 70-х років визначилися три основні частини екскурсійної справи теорія, методика, практика Представляючи собою сукупність узагальнених положень, екскурсійна теорія створює передумови для появи нової науки - екскурсознавство, яке стало в один ряд з такими науками, як краєзнавство, музеєзнавство, клубоведеніе і книгознавство

Основа екскурсоведення - екскурсійна теорія, яка визначає сутність екскурсії, формулює закономірності та особливості екскурсії (важливої форми навчання і виховання людини)

Екскурсійна методика, будучи частиною екскурсоведення, постає перед нами як сукупність чітких правил і вимог, що пред'являються до екскурсії, як сума методичних прийомів підготовки та проведення екскурсій Одна з головних завдань екскурсійної методики допомогти екскурсантам побачити, почути і відчути зорові і словесні матеріали.

Предмет екскурсійної методики - цілеспрямоване вивчення, систематизація, формулювання і застосування на практиці методів і засобів навчання і виховання, а також методичних прийомів, за допомогою яких екскурсійні працівники здійснюють свою діяльність

Не менш важливим для розвитку екскурсійної справи було відображення проблем екскурсійної методики в спеціальних виданнях Ця методика, в основному її розділ "Проведення екскурсій", у минулі роки була прийнята на озброєння всіма організаціями, які протягом тривалого періоду вели екскурсійну роботу (БММТ "Супутник" , "Інтурист", Центральна дитяча туристично-екскурсійна станція, Туристсько-екскурсійне управління Міністерства оборони, державні музеї, ВДНГ (нині Всеросійський виставковий центр) На жаль, останнім часом становище змінилося, але як і раніше в Росії існують сотні туристично- екскурсійних організацій і проводяться тисячі екскурсій.

Зміст


[10-01-23][Все для туристів]
Релікти українського костюму (0)

[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Дорогою садів: подорож по ЮАР (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Франція: замки Луари (0)
[09-09-19][Яремче]
Пісня про Довбуша. (3)