Понеділок
23-03-27
06:32

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Солотвино і Яремче

Солотвино і Яремче

  Подорожуючи Україною раз-по-раз дивуєшся розмаїттю культур і звичаїв народів, з котрими зустрічаєшся. Закарпаття - одне з тих місць де тісно переплетене культурне надбання угорців, українців, словаків, румунів. Це тобі гуцули з засніжених Карпат, садівники-виноградарі рівнинних районів, талановиті будівельники, що звели такі красиві та затишні містечка. Про них, закарпатців, можна розповідати, співати, малювати з них чудові картини. Цей перелік можна продовжувати безкінечно. Цікавий момент: місцеві жителі користуються своїм часом. При цьому кумедно, ніби вибачаючись пояснюють, що це не київський, а час з різницею в одну годину. Розмовляють тут румунською і угорською, які в купі з російською виграють  акцентом Лайми Вайкуле.
          Але  розповідь про інше. Про маленьке Закарпатське містечко Солотвино. Воно, як і інші малі міста України живе своїми життям, своїми проблемами та радощами. З поміж іншого, хочу виділити цікавий факт: селище славиться своєю сіллю. Її тут добувають з пластів, що залягли на глибинах 300 - 500 метрів. Дев'ять шахт роками і руками гірників подавали до нашого столу кам'яну кухонну  сіль. Величезні підземні зали в неробочих частинах горизонтів успішно використовує місцевий санаторій. Хворих на легеневі хвороби на деякий час (протягом ночі), як шахтарів в клітях, опускають у земні глибини. Повітря насичене дрібнодисперсною NaCl знімає астматичний компонент, підвищує імунітет, лікує гайморит, інші побічні хвороби.
          Солотвино - нерозривне від соляних озер і рукотворних басейнів. Теплими літніми днями тисячі відпочиваючих купаються в  ропі з концентрацією солі близько 30 грам на літр. Така щільність дозволяє лежати або сидіти у водоймах не замочивши волосся. Пірнати просто неможливо і не дуже приємно на смак.
          Для Солотвино характерна атмосфера приморського містечка. У літній сезон місцеві жителі зустрічають приїжджих табличками "Здається житло", "Комната дешево". Пройшовши однією з вулиць я спробував домовитись за ночівлю і на диво всі як зговорились: " Ми не приймаємо туристів".
          Можливо моя зовнішність асоціювалась з податковою і в приватному секторі я "пролетів" на всі 100. За те, на базах відпочинку і котеджах порозуміння було з першого слова. Як наслідок можу  запропонувати опис та телефони тих власників, що по справжньому прагнуть робити свій відпочинковий бізнес цивілізовано, відкрито, на відповідному рівні.  Бази розміщую в порядку знайомства з їх власниками.

    Висловлюючи особисту думку, мушу об"єктивно зауважити: "Це не Анталія". Але в цьому за перепрошенням "Шанхайчику" абсолютно безпечно, затишно і здається ось за тим пагорбом знайома з дитинства Кароліна Бугас. "По Капельках глотает свет, мечты твои, которых нет".

    Моя дочка в очікуванні канікул і звісно соляних озер Солотвино і Яремче.  А я своїй дитині не ворог.


[10-02-06][Все для туристов]
Обо всем и везде (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Домініканські сигари (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
За дружинами за межу (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: визначні пам'ятки (0)