П’ятниця
24-03-29
10:58

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Побачити Париж і... поїсти

 Побачити Париж і... поїсти

У мандрівника, що опинився в будь-якому французькому місті, очі розбігаються від різноманітності ресторанів, кафе і бістро. Якщо уникати спеціальних закладів для іноземних туристів, а також знати нехитрі правила орієнтування в морі місцевих задоволень гастрономів, то незабаром відчуєш себе завзятим гурманом.

Поснідати, перекусити
Класичний французький сніданок відомий всім - це croissant (круассан, рогалик з листкового тесту) з гарячим шоколадом (так французи називають какао). Замість круассана можна замовити pain au chocolat (той же круассан, тільки з шоколадною начинкою) або сендвіч. Інший поширений варіант сніданку - хліб з маслом і джемом і чашка кави. У будь-якому невеликому барі або кафе він обійдеться вам приблизно в 20-25 франків. І потрібно знати, що час сніданку - приблизно з 9.30 до 10 годин ранку, оскільки бари, кафе і ресторани подають різні види блюд і напоїв в різний час доби.

У денний час кафе і бістро пропонують plat de jour (чергове блюдо, стоїть воно, як правило, не дорожче 65 франків), або formules - свого роду комплексний обід. Останнє зручніше: до складу formules входять салат, основне блюдо і десерт.
Інші види «перекушування»: croque-monsieur або croque-madame (різновиди тостів з сиром), frites (картопля фрі), galettes (це зовсім не галети в нашому розумінні, а своєрідні млинці з грубої муки), а також різні бутерброди і сендвічи. Кожне подібне блюдо (якщо це можна назвати блюдом, швидше, просто закускою) стоїть в межах 15 франків.
Добре і смачно перекусити можна так званими crepes. Це млинці з різною начинкою, традиційне блюдо французької провінції Бретань. Млинець коштує франків 20, але деколи, щоб насититися, треба з'їсти штуки три. Crepes продаються майже у всіх кафе і бістро, але є і спеціальні заклади - creperies.
Рясний імміграційний потік до Франції з країн Магріба привів до того, що практично на кожному розі можна спробувати арабську їжу. Для утамовування легкого голоду хороші merguez (гострі алжірські ковбаски), brik а l’oeuf (яйце, запечене в тесті), falafel (смажений горох з салатом).
Відпочинок у Карпатах

Пообідати, повечеряти

Для цього треба йти в ресторан. Є декілька видів закладів, які умовно можна об'єднати в цю категорію: restaurants (власне, ресторани), auberges, relais і brasseries. Різниці між ними немає практично ніякий, але все таки. Brasseries спеціалізуються на простіших блюдах, швидких в приготуванні, і подають ці блюда протягом всього дня. Решта всіх перерахованих типів ресторанів дотримується традиційного обіднього часу - зазвичай з 12 до 14 годин, і часу вечері - приблизно з семи до десяти вечори.
Взагалі, час - дуже важлива категорія для французького громадського «харчування». Річ у тому, що у французьких ресторанах прийнято два види меню: menu fixe - набір блюд за принципом комплексного обіду, і а la carte - блюда на вибір. Другий варіант набагато дорожчий. Майте на увазі, що в більшості ресторанів після певної години (зазвичай після 9 вечора) відвідувачі можуть замовляти блюда тільки а la carte - розраховуйте Ваші засоби.
Якщо Ви зібралися в дуже відомий, «пафосний» ресторан, то краще заздалегідь зарезервувати столик, інакше можна опинитися перед закритими дверима переповненого залу - таке буває нерідко.

У ресторані меню, як правило, вивішено перед входом. Там завжди є одне, а частіше всього декілька menu fixe. У цей набір входять типові блюда, наприклад, steak frites (відбивна з картоплею фрі), poulet frites (курка, знову таки, з картоплею) або яке-небудь популярне місцеве блюдо, якщо мова йде про ресторані в провінції. Середній обід menu fixe з 5 блюд може коштувати від 60 до 120 франків.
Замовлення блюд а la carte - хороший спосіб спробувати фірмові блюда ресторану і задовольнити своє прагнення до вишукувань гастрономів. Але такий обід обійдеться в суму від 200 до 1000 франків, а то і дорожче.
У Франції прийнята така черговість блюд під час обіду: спочатку салат або овочі, потім основне блюдо, сирі, а в кінці - десерт.
Якщо в меню є позначення service compris або «sv», це означає, що вартість обслуговування включена в ціну блюд. Якщо бачите напис service non compris - офіціантові треба заплатити чайові, як правило, це 10-15% від вартості замовлення.

Попити і випити
«Франція» і «вино» - поняття нерозривні. Французька кухня і сам процес куштування їжі без вина немислимі. Поговоримо про прості «винні» істини.
Вино (vin) буває червоне (rouge), біле (blanc), рожеве (rose). Звичайно, приємно випити дороге (іноді дуже дороге) марочне вино (такі вина називаються Chateau). Але є ціла група цілком якісних і недорогих вин - vin de table (столове вино) або vin ordinaire (ординарне).
Вино, як і інші напої, в ресторані зазвичай треба замовляти окремо.

Якщо при цьому Ви не називаєте конкретну марку, Вам принесуть немарочне ресторанне вино, так зване cuvee. Економній людині краще всього замовляти vin de table. Потрібно уточнити, скільки вина ви просите принести: un quart або un pichet (0,33 літра), un demi litre (буквально - півлітра, але насправді мається на увазі 0,75) або une carafe (а ось це якраз рівно літр).
Французи п'ють не тільки вино. Найпоширеніші сорти пиво, яке можна виявити в барах і кафе, - бельгійське (зазвичай досить міцні) і німецьке (особливо популярний Kronenburg). Останніми роками стає модним англійське пиво - ель і портер. Звичайне світле німецьке пиво з бочки (а la pression) коштує приблизно десять франків за маленький келишок (0,25 літра).
Пару слів про міцні напої. У кафе і особливо в супермаркетах - великий вибір французького коньяку. З рідкісніших напоїв варто спробувати південнофранцузьку анісову горілку Pernod і Ricard, а також Poire William - дуже незвичайне бренді з груш.
Французи, як дійсні гурмани, навіть в області води з-під крана - попереду планети всій. У кафе і ресторанах на столах обов'язково коштують карафи з чистою водопровідною водою. Французи називають її Chateau Chirac - «марочне вино Ширака». Так повелося з тих пір, коли по вказівці президента Франції Ширака у всіх регіонах країни з'явилися могутні установки для очищення питної води. Завдяки цьому тепер у Франції її можна абсолютно спокійно пити з-під крана.



[11-01-16][Все для туристів]
чемпіонів (0)

[09-09-19][Відпочинок]
Солотвино. (1)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: геогліфи Наськи (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що поїсти туристові в Єгипті? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1892 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: