Природні умови
У геологічному відношенні Яремчанщина належить до складчастих Карпат.
Західна частина території розташована в межах гори Горган, середні висоти коливаються в межах від 400 до 1542 м.
Східну частину території займають Покутсько-Буковинські Карпати - найвища точка — 1325 м .
Крайня південна частина - північні схили Чорногори.
Клімат помірно-континентальний. Континентальність збільшується із півночі на південь. Зима помірно-м'яка, середня температура січня — 4,3—7 °С. Часто бувають тумани і відлиги. Теплий період починається з другої декади березня. Середня температура літніх місяців +18 °С (найвища +28 °С).
Основною річковою артерією міста є Прут. Витоки Пруту знаходяться при північних схилах Чорногори на висоті понад 1750 м. Основними лівими притоками Пруту є Прутець Яблуницький (16 км), Жонка, Кам'янка; правими — Пига (11 км), Прутець Чемегівський (21 км).
Більшу частину території міста займають ліси, в основному мішані буково-ялицево-смерекові, а вище 1100— 1200 м — чисті смерекові ліси. Букові ліси з домішками явора, ясена, в'яза, ялиці та смереки поширені на схилах гірських масивів до висоти 500—600 м. При схилах Ґорґан на піщаних ґрунтах зростає сосна звичайна з домішками берези та ялини. В урочищах Кедруватий та Ґаджина збереглась реліктова сосна кедрова. Таке поєднання хвойних і листяних лісів створює надзвичайно мальовничі ландшафти, особливо весною і восени.
На території Яремчанської міської ради є значні можливості для курортного лікування на базі мінеральних вод. В мікрорайоні Ямна виявлено мінеральні води двох типів:
— слабомінералізована гідрокарбонатно-натрієва з підвищеним вмістом органічних речовин (типу "Нафтуся");
— хлоридно-карбонатно-натрієва малої мінералізації (типу "Брусницька", "Миргородська").
Територія краю характеризується багатством і різноманітністю видів флори і фауни, багато з яких є унікальними.