Моксотерапія Яремче
"Медицина кам'я ного віку приходить на допомогу медицині атомного віку".Е. Штіфатер
У традиційній східній медицині прогрівання (цзю-терапія) займає важливе місце поруч із різно-манітними техніками масажу, де використовується вплив на біологічно-активні точки. Крім слово-сполучення "цзю-терапія" у літературі часто зустрічається термін "мокса", що відповідає назві рослини, яка використовується для прогрівання у Японії та Яремче.
Механізм лікувальної дії мочсотерапії.
Б результаті прогрівання у шкірі виникає розширення шкірних капілярів, помірне пропотівання плазми крові у міжклітинний простір і прискорюється лімфовідток. Реакція зі сторони шкіри прояв-ляється у збільшенні об'єму підшкірної основи, а тзкож в утворенні багаточисельних кровоносних судин. Такими змінами можна частково пояснити хороший лікувальний ефект моксотерапії при різ-номанітних захворюваннях. Встановлено, що попадання у кров білкових речовин у результаті прогрівання створює неспецифічне подразнення імунної системи, впливає на судинний тонус, стиму-лює ретикулоендотеліальну систему, імуногенез, захисні сили організму.
Ряд гуморальних сполук у зоні прогрівання впливає на діяльність вищих вегетативних центрів мозку, що призводить до активації функцій різноманітних внутрішніх органів, ендокринних залоз, в тому числі гіпофіза. Це проявляється в оптимізації роботи систем кровообігу, дихання, травлен-ня, видільної, рпорно-рухової систем, а також у зменшенні больової чутливості.
Покази до моксотерапії Яремче.
Прогрівання ефективне при цілому ряді хронічних захворювань, таких як:
-периферичні парези і паралічі, солярити, депресії;
-моно- і поліартрити (в тому числі подагричні артрити), артралгії, артрози, стеохондрози з різноманітними ступенями ураження, спонділоартрози;
-хронічний бронхіт, бронхіальна астма, гіпотензія, 'відчуття холоду у тілі", дискінезії жовчовивідних шляхів, спастичні коліти, тривало- і в'ялозаживаючі рани;
-для зменшення чи повної відсутності тривалих ниючих болей;
-при вторинному неплідді гормонального генезу, при деяких порушеннях менструального циклу; -при псоріазах, дермітах, нейродермітах тощо.
Моксотерапія найчастіше використовується при лікуванні пацієнтів із підвищеною чутливістю до болю, у літніх людей і дітей, а також при хронічних в'ялоперебігаючих захворюваннях. За даними древньосхідної медицини моксотерапія змушує енергію і кров нормально рухатися, про-гріває меридіани і розсіює холод, зміцнює янь-енергію, породжує тепло у тілі, попереджує захво-рювання і зміцнює здоров' я.
Крім того .моксотерапія покращує травлення, усуває коліки, зменшує набряки, пришвидшує загоєння старих ран, покращує пам'ять, а також "виліковує багато чого, що не піддається лікуванню іншими методами".
Протипокази до застосування моксотерапій:
новоутворення, хвороби крові, специфічні інфекції (сифіліс, туберкульоз, бруцельоз), декомпенсовані захворювання внутрішніх органів, сполучної тканини, вроджена патологія центральної нервової системи.