Середа
23-06-07
16:47

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

6.4. Дослідження та розробки (R & D) у розвитку світового туристського бізнесу


6.4. Дослідження та розробки (R & D) у розвитку світового туристського бізнесу

Основа економіки туристського ринкового господарства-децентралізований механізм прийняття рішень, автономія економічних суб'єктів, конкурентоспроможність окремих підприємств. Централізоване планове господарство часто обмежує можливості підприємства у визначенні цілей виробництва, кінцевих результатів. Підприємства слабо наділяються ресурсами, грошовими коштами, персоналом і не мають можливості здійснити збут за допомогою якої-небудь центральної інстанції. Всі ці рішення приймаються автономно і на страх і ризик туристського підприємства.

Не так давно багато компаній проводили свої дослідження у власних рамках. Зі зростанням всесвітнього підприємництва виявилося, що попит на нові турпродукти і все більш конкуруючі ринки не може бути задоволений обмеженими дослідженнями і розробками.

При ринковій системі господарювання туристські підприємства не наділяються засобами з централізованих джерел. Вони самі себе забезпечують ресурсами з вже наявних ринків.

Часто виникає питання, чи доцільно залучати вихідні продукти з боку або проводити їх власними силами. Це питання необхідно розглядати з точки зору наступних аспектів: економічності, якості, надійності та незалежності.

Американські корпорації створили багатонаціональний відділ досліджень і розробок, але ефективних результатів вони досягли за допомогою компаній Європи та Японії. Прагнення країн і народів до взаємодії на основі поваги національних туристських інтересів отримало офіційний статус. Зокрема, прикладом визнання нової ролі туризму стало підписання в Гельсінкі Заключного Акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі (НБСЄ) 1 серпня 1975 Розвиток міжнародних контактів дозволило утвердитися таким принципам, як суверенне право і повагу прав, притаманних суверенітету; непорушність кордонів, територіальної цілісності держав; мирне врегулювання спорів; рівноправність і право народів розпоряджатися своєю долею; співробітництво між державами; сумлінне виконання зобов'язань за міжнародним правом. Міжнародні підприємства повинні практично повністю брати участь в розвитку економіки країни (підтримка місцевих рішень про торгівлю, виробництві та технологіях).

Однак міжнародна технологія залишається в стані постійної зміни. Одні компанії уникли закабалення від міжнародних технологій; інші обмежилися придбанням сприяння за кордоном; інші поклалися на солідне участь у розробках, наданих провідними університетами за кордоном.

Наприклад, компанія "РМ Консультант" - бюро стимулювання збуту і маркетингу в галузі туризму. Спеціалізується на допомоги в просуванні товару на ринок туристської продукції між Європейським Співтовариством та Росією. Поширює інформацію по Франції через свої бюро в Парижі та Москві. Російські професіонали можуть звернутися за порадою в "РМ Консультант" при організації програм для груп та індивідуалів. Компанія підбере відповідні пропозиції в залежності від бюджету, складе список можливих партнерів з технічним описом. Завдяки компетентності і контактам у галузі європейського туризму фірма може запропонувати послуги в стимулюванні збуту російських туристських пропозицій і в пошуку партнерських зв'язків для російських фірм у Франції і Європі. Співробітники, фахівці зі збуту в області туризму, допоможуть організувати маркетинг, пристосувати продукцію до запитів ринку, проінформувати професіоналів про продукцію. Крім консультацій фахівців в області збуту, "РМ Консультант" може дати компетентну пораду у сфері видавничої діяльності (документація на різних мовах, CD-ROM, Internet), а також у сфері поширення інформації (перевезення вантажу, підготовка до відправки рекламної продукції поштою і факсом). Через одну контактну фірму можна мати зв'язок з усією Європою з використанням засобів комунікації, обраних самою компанією і відповідних її бюджету.

Міжнародна програма досліджень і розробок

Щоб зрозуміти, чому ряд туристичних компаній просувають ідею створення міжнародних програм (проектів) досліджень і розробок, у той час як інші обмежуються власної міжнародної дослідницької діяльністю, сподіваючись на краще, необхідно звернути увагу на мотиви компаній, зацікавлених у наукових досягненнях. Можна також розглянути перешкоди, які повинні бути подолані, щоб отримувати з цього користь.

Компанії, зацікавлені в такій діяльності або планують створити її, зазвичай посилаються на п'ять причин необхідності розширення міжнародних проектів досліджень і розробок:

1. Скористатися наявним майстерністю і талантом, що не доступно жодній країні. Наприклад, IATA (Міжнародна асоціація повітряного транспорту) - міжнародна неурядова авіаційна організація, що об'єднує 259 авіакомпаній світу, на частку яких припадає 98% обсягу міжнародного регулярного повітряного сполучення. Асоціація займається реалізацією політики Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO). Діяльність IATA здійснюється за трьома основними напрямками: розробка міжнародних вимог та рекомендацій для авіаперевізників у галузі цивільної авіації; надання авіакомпаніям - членам IATA - всіляких послуг, надання допомоги їх персоналу в освоєнні нових технологій і відстоювання інтересів членів Асоціації в державних органах, службах повітряного руху, аеропортах і т. д.

У 1989 р. "Аерофлот" першим з авіаперевізників Росії вступив в члени IATA. З тих пір його вищі посадові особи обираються до Ради керуючих IATA. Сьогодні членами Асоціації стали ще чотири російські авіакомпанії, а також десять авіакомпаній СНД і Балтії. Велика частина авіакомпаній світу, включаючи "Аерофлот", вже переобладнала свій авіапарк новими системами зв'язку. Багато європейських авіакомпанії, у тому числі "Air France", "British Airways", "Lufthansa" мають намір встановити на своїх літаках і нові пріемодатчікі.

2. Створити "прослуховуючу пошту" і отримати вигоду з розбіжностей в дослідницькій філософії і підходах. Фактично, важлива дослідна робота ведеться майже в кожній країні, і компанія повинна вміти отримувати користь з цих розробок. Це не передбачає шпигунство, а означає лише створення національних центрів досліджень і розробок для впровадження нововведень і збору комерційної інформації.

Наприклад, Французьке агентство туризму є національною організацією зі стимулювання поширення туристської продукції, а також економічним союзом, об'єднуючим 830 членів. Серед них є як приватні, так і державні організації, як асоціації з професійним інтересам, так і локальні колективи. Основне представництво - "Maison de la France" - знаходиться в Парижі. Воно виробляє генеральну стратегію і координує роботу 32 бюро, розташованих у 26 країнах світу. З моменту створення в 1987 р. метою "Maison de la France" є просування на закордонний ринок, а також розвиток туризму у Франції та підвищення його доходів. Таким чином, "Maison de la France" є некомерційним посередником між регіональними, департаментная і локальними туристськими організаціями, асоціаціями та професіоналами у галузі туризму, надаючи організаційну допомогу для роботи і завоювання ринку збуту.

3. Скористатися низькими витратами. Низькі витрати можуть бути головним мотивом залучення для дослідницької роботи вчених з декількох країн. Компанії США часто посилаються на витрати як на причину створення відділу досліджень і розробок з досвіду Європи. Підраховано, що на утримання одного вченого США сьогодні компанії в середньому доводиться витрачати 50-60 тис. дол на рік проти можливих 30-40 тис. дол в Європі, де оклади дослідників нижче і лабораторне обладнання дуже дороге.

Крім того, реалізуючи заощадження на зарплату і накладні витрати, компаніям США дозволяється в деяких країнах зберігати свій прибуток, використовуючи створення іноземного відділу досліджень і розробок як вигідне вкладення капіталу. Зокрема, податкова поліція США вважає доходи від патентів і права на технології дочірніх підприємств вкрай корисними.

4. Сприяти вітчизняному і зарубіжному виробництва та продажів. Так як з появою на закордонних ринках компанії з простих експортерів виростають в багатонаціональні підприємства, важливим і цінним для них стає рекламування узгоджених дослідницьких програм, які допоможуть розробляти нову продукцію для окремих ринків. Ось чому деякі провідні міжнародні корпорації створюють спеціальні проекти, а в деяких випадках і цілі організації для досліджень і розробок на базі великих підприємств за кордоном.

5. Сприяти розвитку місцевої економіки. Багатонаціональні (транснаціональні) програми досліджень і розробок вносять унікальний внесок в економічну, конкурентну і соціальне середовище країн, які вони охоплюють. По-перше, це надає можливості для обміну інформацією з іншими лабораторіями різних компаній. По-друге, багатонаціональність установи (проекту або програми) досліджень і розробок часто спонукає провідних вчених залишитися в їхніх країнах, забезпечує стимул для додаткового навчання і здебільшого підвищує престиж і значимість місцевих наукових об'єднань.

Задоволення туристських потреб не повинно завдавати шкоди соціальним та економічним інтересам населення туристських районів, навколишнього середовища і, особливо, природних ресурсів. Туристські ресурси є надбанням усього людства. Держави і міжнародне співтовариство в цілому повинні вживати необхідних заходів щодо їх захисту. Міжнародне співробітництво в галузі туризму є така взаємодія, при якому повинні поважатися самобутні особливості народів і основні інтереси держав. У цьому випадку двостороннє та багатостороннє туристське та фінансове співробітництво не може розглядатися як акт допомоги, так як в дійсності воно об'єднує всі засоби для використання наявних ресурсів в інтересах всіх країн.

Доступ до результатів

Доступ до наукових висновків є спонукальною причиною для створення міжнародної програми досліджень і розробок. Ще не всі корпорації, які вважають за можливе створення міжнародних програм досліджень і розробок, досягли мети - переконати широку багатонаціональну мережа вчених працювати разом. Невиправдані очікування результатів насправді змушують деякі компанії скоротити можливості своїх дослідних розробок поза сферою основної діяльності.

Тут перше слабке критичне ланка - недостатня увага до реальних причин: чому підприємництво потребує міжнародної технології і які форми цієї технології потрібно застосовувати? Багато компаній створюють лабораторії в своїх власних країнах через обіцяні низьких витрат. Але деякі не оцінюють від початку до кінця ризик і можливі недоліки своїх підходів до міжнародної технології.

Капіталовкладення з боку стратегічного партнера включають:

- Проведення роботи з представниками підприємства для виявлення конкретних виробничих потреб, включаючи модернізовану технологію, досвід в галузі управління, збут продукції на місцевих та експортних ринках, маркетинг;
- Потреби в капіталі і управління фінансовою діяльністю підприємства;
- Підготовку інформаційних брошур по підприємствах;
- Складання списків потенційних стратегічних партнерів;
- Обговорення цього списку з керівництвом підприємства;
- Налагодження контактів з потенційними партнерами з метою надання їм загальної інформації про підприємство і виявлення ступеня їх зацікавленості;
- Розсилку брошур потенційним партнерам, які підпишуть лист про нерозголошення інформації;
- Консультування підприємства під час переговорів з потенційними партнерами з питань прямих капіталовкладень в підприємство, а також безпосередню участь у таких переговорах.

Нові рішення, отримані в рамках бізнесу, належить втілити в практику. Але далеко не всяка ідея знаходить застосування в потрібному напрямку і в потрібних масштабах. Ряд плідних рішень взагалі не використовується. Найчастіше ж насильно впроваджуються ідеї безперспективні. Тому з'являється гостра необхідність в управлінні процесом впровадження нововведень. Під інновацією зазвичай мається на увазі об'єкт, впроваджений у туристське обіг у результаті проведеного наукового дослідження або знову відкритого ринку, якісно відмінної від попереднього аналога. Інновація характеризується більш високим технологічним рівнем, новими споживчими якостями товару або послуг у порівнянні з попереднім продуктом туризму.

Постійні нововведення - головний фактор успіху будь-якого підприємства. В даний час швидко скорочується життєвий цикл послуги, різко загострюється конкуренція, підвищуються вимоги споживачів до туристської продукції. Щоб вижити в такій обстановці, туристські фірми змушені безперервно покращувати і перетворювати свої продукти, удосконалювати виробничі та управлінські процеси.

В даний час більшість підприємств зацікавлене в пошуках внутрішніх і закордонних партнерів, а не просто в мобілізації капіталів фінансових ринків. Справа в тому, що крім грошових інвестицій, більшості підприємств необхідно отримати доступ до ноу-хау, технології, систем збуту і маркетингу, а також до досвіду вітчизняних і зарубіжних партнерів в галузі управління виробництвом.

Туризм, обміни та контакти людей - ефективна форма міжнародного співробітництва. Вони пов'язані з використанням вигод, що випливають з розширення взаємного ознайомлення і досягнень в економічній, науковій, технологічній, соціальній та гуманітарній сферах. Для здійснення цілей необхідно реалізувати комплекс заходів, пов'язаних: з поліпшенням матеріальної бази туризму; створенням спільних проектів з туризму, розширенням обміну інформацією; фінансовим, адміністративним і технічним забезпеченням туристських поїздок за кордон; заохоченням туризму у позасезонний період, а також діяльності іноземних агентств, транспортних компаній, що беруть участь у розвитку міжнародного туризму; вивченням можливості обміну студентами та фахівцями з метою підвищення їх кваліфікації шляхом проведення конференцій, симпозіумів, семінарів та досліджень в галузі туризму. Цей комплекс заходів по вирішенню проблем туризму утворює конкретний механізм міжнародного співробітництва, покликаного стати необхідним інструментом масових обмінів і контактів людей, представлених різними соціальними та віковими групами.

Неповага до національної самобутності

Невдачі в пізнанні та адаптації до важливих національних особливостей, які виникли на тлі досягнень культури і науки, - друга зі слабких сторін міжнародних досліджень і розробок. Вище йшлося про важливість і значення визнання наявних національних традицій і звичок, темпераменту і культури при роботі з людськими ресурсами в інших країнах. Здавалося б, все це очевидно. Але в багатьох випадках при розробках міжнародних проектів такі особливості ігноруються.

Мовний бар'єр являє собою чи не дуже серйозну трудність такого роду. Дійсно, це ускладнює передачу інформації про результати досліджень. Але існують шляхи для вирішення цієї проблеми.

Більш важливими, ніж мовний бар'єр, у вирішенні проблем спілкування виступають культурні особливості, або національно-культурна самобутність. Різні підходи до поширення інформації можуть призвести до серйозних непорозумінь серед членів багатонаціональної дослідницької групи.

Загальноприйняті стандарти кон'юнктурного порядку також виступають одними з найбільш важких завдань, що стоять перед управлінням міжнародного (транснаціонального) туристського підприємства. Мова науки зрівнює результати, але мова культури змушений рахуватися з національними особливостями у визначенні шляху, по якому ці результати досягаються, приймаються і узгоджуються.

Управління міжнародної дослідницької технологією вимагає особливої точності в справах з урахуванням всіх культурних особливостей та самобутності.

Недосконалі системи управління

Третя причина, що викликає у багатьох розчарування, яке відчувають компанії з міжнародним науково-технологічним забезпеченням, - відсутність відповідної системи управління мережею досліджень і розробок. Досвід багатьох успішно діючих компаній показує, що для ефективного управління в системі контролю необхідні три елементи:

1. Методика централізованого рішення. Щоб зберегти проекти досліджень та розробок на лінії з загальними цілями і уникнути марнотратного розмноження досягнень, хтось повинен координувати вирішення з метою гарантованого контролю програм, їх доцільного розподілу та розміщення ресурсів.
2. Канали зв'язку. Управління повинне зберігати ефективний зв'язок з дослідниками в рамках їх діяльності, щоб забезпечити керівництво програмою розробок і переконати корпорацію прийняти і врахувати потреби досліджень та розробок.
3. Твердо встановлені стандарти і контроль механізмів. Програма досліджень і розробок потребує загальноприйнятих стандартах, що реалізуються за допомогою її організації та зміни. Результати мають бути пов'язані з точними формулами з тим, щоб управління могло мати точну картину того, як прогресує і розвивається дослідження, із зазначенням виникаючих проблем і можливостей.

При об'єднанні цих елементів в менеджмент і систему контролю багатонаціональної мережі досліджень і розробок проект ніколи не зможе бути простим. Централізуємо сили з прийняття рішень, вищий менеджмент стикається з ризиком.

Комунікативні проблеми, що виникають в результаті національних розбіжностей, можуть бути налагоджені на відстані. Для визнання необхідності розвитку загальноприйнятих стандартів потрібно багато часу і терпіння.

Природно, розвиток координаційної менеджменту та системи контролю не забезпечує успіх міжнародної мережі досліджень і розробок. Системи управління не гарантують ефективного контролю. Керуючі повинні стежити за тим, щоб кожен проект мережі був укомплектований талановитими, правильно навченими людьми, які, незважаючи на їхні розбіжності, розуміють, приймають і активно підтримують цілі спільної програми.

Нові цілі вказують на ті шляхи, які обумовлюють інший розвиток, а аж ніяк не коригування сьогоднішнього стану. У їх число входять: нові моделі розвитку, управління та господарювання, ефективне використання людських ресурсів; подолання фінансових, економічних і соціальних труднощів; зміни у виробництві та обліку туристських послуг, розробка нових моделей економічного управління та різноманітних форм і засобів туристського обміну; здійснення програм технологічного співробітництва за участю іноземних інвестицій та ін

Успіх активного використання туризму та обмінів як частини загальноросійських національних зусиль і міжнародного співробітництва туристських організацій, їх постійне розширення, вдосконалення, закріплення в системі міжнародних відносин - закономірний результат розвиваються туристських зв'язків.

Соціально-економічна і міжнародна спрямованість туристських обмінів повинна виступати як відчутний результат у забезпеченні всіх секторів туризму: приватного, соціального і державного, незважаючи на складнощі адміністративного та економічного порядку, з якими стикається кожен сектор.

Зміст


[09-11-01][Все для туристів]
Розваги – Відпочинок? (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Чорна кров турок- чи корисна вона? (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Хто добре працює? Той, хто добре відпочиває (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Туристичний гороскоп. Де і як відпочити 10-16 березня (0)