Понеділок
24-05-20
10:33

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4. Предмет економіки туризму та історія розвитку туризму


4. Предмет економіки туризму та історія розвитку туризму

У перекладі з французької туризм (tour) - це прогулянка, поїздка.

Економіка туризму вивчає поведінку людей, які виробляють, розподіляють, обмінюють і споживають туристський продукт на всіх рівнях даної сфери господарства з метою задоволення потреб значної частини населення в туристських послугах.

Вузловими питаннями предмета економіки туризму є наступні:

- Об'єктивні фактори, які породжують потреби людей у туристських послугах;
- Зміст і характер потреб людей в туристських послугах, а також класифікація цих потреб за різними критеріями;
- Економічну поведінку людей, які споживають туристський продукт, і їх (туристів) інтереси;
- Економічні особливості процесів виробництва туристичного продукту, аналіз туристської індустрії і трудового потенціалу сфери туризму;
- Економічні особливості процесів формування, обміну та реалізації туристичного продукту в умовах сучасного, як внутрішнього, так і зовнішнього, ринку;
- Специфіка економічного та фінансового механізмів функціонування туризму як на рівні підприємства, так і на рівні галузі;
- Економічна і соціальна ефективність туризму як на мікрорівні, так і на макрорівні.

Одна з особливостей економіки туризму полягає в тому, що вона за своїм характером динамічна, мінлива і, отже, історична. Вона розвивалася разом з розвитком суспільства, подорожей і туризму.

Туризм економічно і соціально змінювався разом з тими перетвореннями, які відбувалися в національному та світовому господарстві в цілому.

На ранніх стадіях економіка туризму зводилася до вивчення мандрівниками звичаїв, традицій, рівнів і характеру розвитку інших країн і народів. Вже в епоху Римської імперії виникли перші економічні ресурси стародавнього туризму - заїжджі двори, які мали і державний, і приватний характер.

У середні століття в зв'язку з розвитком християнства і торгівлі з'являються мандрівні служителі церкви і купецтво. Перші мають на меті поширення християнства, другі - мета збагачення. Туристські ресурси приймають вигляд монастирів, новий розвиток отримують і заїжджі двори.

В епоху Великих географічних відкриттів економічні цілі мандрівників, мореплавців і першопрохідників - захоплення та освоєння нових територій.

Подорожі і екскурсії приймають економічно нові форми - форми туризму. Так, в 1908 р. у Росії створюється Комісія освітніх екскурсій при Навчальному відділі суспільства поширення технічних знань з метою ознайомлення освічених людей з культурою Заходу і Сходу. Ця комісія користувалася підтримкою цілого ряду міністерств і відомств. Фінансовий доповідь скарбника цієї комісії в 1909-1910 рр.. показує, що основними джерелами освітніх екскурсій були внески осіб, які подали заяви про своє бажання брати участь у поїздках, а також пожертвування.

В епоху промислового перевороту з'являються принципово нові транспортні засоби - матеріальна основа для розвитку туризму, як внутрішнього, так і міжнародного.

Туризм стає одним з реальних чинників людського буття. Організовані екскурсії входять в образ життя значної частини населення. У СРСР туризм отримав високі темпи розвитку, знайшов нові соціальні форми. У 90-х рр.. XX ст. широкий розвиток отримує і міжнародний туризм.

Економіка туризму (і внутрішнього, і міжнародного) знайшла сучасні риси: з'явилися оптові туристські фірми, роздрібні турагентства і туроператори, всесвітні, національні та регіональні туристські організації самих різних видів і форм.

Зміст


[10-01-23][Все для туристів]
Різдвяні колядки та віншування (0)

[09-09-18][Яремче]
Міжнародний зліт Байкері в м. Яремче 2008 р. (0)
[09-09-19][Карпати]
Зимові Краєвиди Карпат. (0)
[09-09-19][Карпати]
Велопохід по Карпатах. (0)