Вівторок
24-05-21
18:26

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.13. Робота з консультантами


4.13. Робота з консультантами

Є деякі проекти або аспекти діяльності по промоушн, які вам буде складно здійснити самостійно. Не турбуйтеся, є ціла армія консультантів, готових допомогти вам за певну плату. Очевидно, саме це і викликає у вас занепокоєння.

Консультантів іноді звинувачують в тому, що вони позичають наручні годинники своїх клієнтів, щоб показати, скільки часу вони на них витратили. Як не дозволити консультантам взяти з вас велику суму грошей, просто повторивши вже виконану роботу? Або ж не дати їм зробити так, щоб ви стали залежати від них? Хороші консультанти подібні хорошим батькам. Коли ви потребуєте в них, вони повинні прийти вам на допомогу, але в той же час керувати вами і вчити бути незалежними, з тим щоб ви більше в них не потребували.

Наймання консультанта не обов'язково повинен розглядатися як варіант, пов'язаний з великими витратами. Насправді це може обійтися дешевше, ніж введення в штат фахівців, що володіють експертними знаннями і навичками, які не завжди вам потрібні. Хороший консультант повинен надати вам об'єктивний погляд третьої сторони і забезпечити позитивні довгострокові наслідки.

Вибрати найдешевшого консультанта, якого тільки вдалося знайти, - це не завжди найкращий варіант. Зазвичай ви отримуєте те, за що заплатили, хоча деякі обмеження все ж таки є, і різниця в таланті між великими міжнародними консалтинговими фірмами і не такими великими незалежними компаніями не обов'язково буде такий вже величезною, хоча перші неодмінно візьмуть з вас більше.

Доцільно придивитися до різних варіантів, щоб знайти кого-то, хто розбирається у вашому бізнесі і ставиться до нього з ентузіазмом. Ви отримаєте більше від здійснення проекту, якщо виберете когось, з ким, на вашу думку, працювати приємно.
Отримання "цінності за гроші" при роботі з консультантами

Слідуючи цим простим вказівкам, ви зможете отримати "цінність за гроші".

Чітко визначте цілі: що ви хочете отримати від даного проекту?

Мало знайдеться консультантів, здатних читати чужі думки. Перш ніж ви почнете проводити з ними співбесіди та інструктувати їх, неодмінно чітко визначте цілі. У багатьох випадках відносини з консультантами складалися невдало, а їхній проект не мав успіху саме через неадекватність отриманих ними інструкцій.

Що ви хочете отримати: план дій або детальний документ з описом стратегії? Поясніть, чого ви хочете, і не проявляйте зайву скромність, а прямо скажіть про все, що вам потрібно. Наприклад, якщо вам потрібно, щоб результати проекту були представлені на засіданні тих чи інших комітетів, щоб отримати фінансування, ви повинні так і сказати. Ваші очікування не можуть бути нереалістичними, приміром, ви не має права хотіти, щоб консультанти представили особливо позитивний звіт, якщо ситуація не така хороша.

Ви повинні дати консультантам можливість оцінити проект і чітко сказати вам, чи можуть вони зробити те, що ви просите. Опишіть існуючу практику, останні тенденції, щоб консультант мав чітке уявлення про вашу ситуацію і потреби.

Чи підходить запрошений вами консультант для поставленої перед ним завдання?

Переконайтеся, що консультант, якого ви вибрали, підходить для здійснення вашого проекту. З обережністю ставитеся до компаній, співробітники яких не мають відповідних знань і навичок, і привертали незалежних консультантів, над якими вони не мають необхідного контролю (і яким платять набагато менше того, що ви заплатили їм!).

Попросіть консультантів навести приклади виконаних ними раніше проектів і запитайте, чи не можна поговорити з клієнтами, для яких ці консультанти виконували роботи раніше, щоб дізнатися, чи добре вони впоралися зі своїм завданням. З'ясуйте, не передбачено чи щось на кшталт "післяпродажного обслуговування". Що відбудеться після того, як проект буде завершено? Чи зможете ви пізніше попросити пораду щодо тих чи інших аспектів без додаткової плати? Хороші консультанти будуть зацікавлені в тому, щоб ви обов'язково змогли запровадити в себе результати проекту, адже їх репутація залежить і від вашого успіху.

Задіяні ви в проекті?

Якщо ви повною мірою залучені до реалізації проекту, то не тільки зможете багато чому навчитися, але і знизите витрати. Якщо ви задіяні, то зможете надати необхідну інформацію та контакти або доглянути за деякими аспектами дослідження.

Чи готові ви впровадити результати проекту?

Перш ніж починати реалізацію проекту, продумайте, як ви будете впроваджувати його результати? Поставтеся до цього питання неупереджено: ви можете не погодитися з деякими даними, не виключено, що вам доведеться приймати складні кадрові або бюджетні рішення. Обміркуйте, як ви будете вирішувати ці питання, ще до того, як вони встануть перед вами.

Складається враження, що деякі клієнти вважають, ніби всі їхні проблеми можуть вирішитися, якщо вдатися до послуг консультанта. У деяких випадках це можливо, але проект може бути успішним лише в тому випадку, якщо ви виконаєте викладені в ньому рекомендації.

Які ресурси ви можете виділити на проект?

Крім коштів з бюджету компанії, які ви повинні будете передбачити на оплату праці консультанта, вам необхідно також вирішити, які кадрові ресурси ви зможете виділити для реалізації проекту. Скільки співробітників буде залучено до консультативний процес? Скільки часу ви зможете приділити йому або ж ви віддасте перевагу, щоб з ним "впоралися" самі консультанти?

Важливо не тільки подивитися на ставку консультанта за день. Обов'язково попросіть зазначити загальну кількість днів, які вони збираються витратити на проект, і уточнити, що буде, якщо вони в цей час не вкладуться. Визначте, яку додаткову плату консультант буде стягувати на свої витрати, щоб ви могли встановити загальну вартість проекту.

Яка інформація вже є?

Не платіть консультанту за збір інформації, яка у вас вже є або може бути легко зібрана. Обов'язково надайте перелік всіх відповідних звітів і даних і самі ці звіти і дані, щоб консультант не втрачав даремно час на повторення вже виконаної роботи (і не брав з вас за нього плату!).

Які ваші терміни для здійснення даного проекту?

Встановіть реалістичні терміни і наполягайте на регулярному проведенні нарад, на яких консультант буде інформувати вас про хід робіт. Не слід допускати, щоб консультант, отримавши інструктаж, поїхав на кілька тижнів і повернувся до вас з товстим звітом. Основна користь від залучення консультанта пов'язана саме з тим, щоб спільно розробити необхідні пропозиції.

Встановіть стадії виконання проекту, щоб ви могли переконатися, що консультант працює відповідно до намічених вами напрямками. Це дозволить уникнути ситуації, коли виявляється, що консультант неправильно зрозумів ваші інструкції і витратив час на аспекти, висвітлювати які ви не мали наміру.

Не забудьте передбачити в проекті час на те, щоб консультант зібрав і проаналізував інформацію, яка може бути отримана з різних джерел. Це може не відбитися на кількості днів, за які буде взята плата, але вплине на шкалу часу проекту.

У якому форматі повинен бути виконаний звіт?

Якщо результатом проекту є звіт, то подбайте, щоб він був практичним, і його рекомендації було легко впровадити. Скажіть консультанту, який формат ви віддаєте перевагу, і поясніть, як буде використовуватися звіт. Наприклад, чи потрібен вам детальний фінансовий звіт для вашого управляючого банком або ж чіткий план дій для персоналу?

Не задоволені проектом?

Якщо вам здається, що консультант не розкрив питання, зазначені у вашій інструкції, або ж що представлений ним звіт марний, не відкладайте свою скаргу до моменту, коли буде виписаний остаточний рахунок. Як можна швидше обговоріть свої сумніви, щоб можна було усунути помилки і різночитання.
Як знайти хорошого консультанта

Значна частина заслуговують на довіру консультантів, які працюють в галузі туризму, є членами Групи консультантів Туристичного суспільства. Щоб допомогти організаціям, що займаються туристичним бізнесом, отримати найкращих консультантів, всі вони підписали декларацію про сумлінну практику, яка наводиться нижче.

Ви можете безкоштовно отримати примірник "Довідника Групи консультантів Туристичного суспільства", звернувшись до Туристичне суспільство (Tourism Society) за наступною адресою:

The Tourism Society
26 Chapter Street
London
SW1P 4ND
Телефон: 020 7834 0461
Факс: 020 7932 0238
Декларація про сумлінну практику

Справжнім консультанти беруть на себе зобов'язання:

- Підтримувати високі стандарти професійної діяльності та послуг, чесності в комерційних операціях, фінансовій обгрунтованості і особистої поведінки;
- Приймати завдання тільки при наявності необхідних навичок і досвіду для виконання робіт і виключно за відсутності конфлікту інтересів;
- Узгоджувати умови інструкції та завдання з клієнтом, визначати послуги і продукт, який повинен бути наданий у кінці, вказувати персонал і / або всіх субконсультантов, які будуть задіяні, а також всі фінансові умови;
- Керуватися незалежними судженнями і діями при розробці рекомендацій спеціально для задоволення потреб кожного клієнта на основі сумлінного дослідження, підтверджених матеріалів досліджень, ретельного аналізу і професійного судження;
- Забезпечувати достовірність інформації про досвід і попередніх завданнях, в якій не повинно міститися тверджень, які вводили б в оману або були б недобросовісними;
- Виконувати всю роботу з ретельністю і прагнути внести свій внесок у зміцнення репутації та просування туризму та консультаційних послуг у сфері дозвілля.

Зміст


[11-01-16][Все для туристів]
Історичні вогні янтарного міста (0)

[09-08-15][Відпочинок і поради]
Як собі не зіпсувати відпочинок: ради бувалого (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Зімбабве: національна кухня (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Калінінград - як не замерзнути на Балтіке (0)