Понеділок
24-05-20
18:36

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.11. Маркетингові консорціуми


4.11. Маркетингові консорціуми

Маркетингові консорціуми використовують переваги спільної діяльності членів консорціуму з метою підвищити імідж всієї групи в цілому. Створення консорціуму здатне допомогти партнерам більш ефективно використовувати кошти при контактуванні з клієнтами, не втрачаючи при цьому своєї незалежності. Об'єднуючи ресурси, можна посилити і максимізувати ефект від діяльності по стимулюванню збуту.

Різні консорціуми мають різні цілі та форми членства. Деякі роблять акцент на певних аспектах галузі туризму, наприклад готелях або пам'ятки. Великі консорціуми, такі як "Бест Уестерн", діють як центральне маркетингове агентство для незалежних готелів і навіть пропонують послуги з централізованого бронювання місць. Інші консорціуми набагато менше і більше виборчі. "Треж хоусез оф Інгланд" - відносно невелика група обраних історичних будівель на кшталт "Болье", спільно випускають брошури і орендують стенди на різних виставках.

Деякі консорціуми представляють інтереси своїх членів у певних географічних регіонах, діючи аналогічно тому, як працюють ради з туризму. Вони можуть здійснювати промоушн або ж просто виступати в ролі галузевого органу, надаючи один одному взаємну підтримку. Інші консорціуми формуються для конкретної мети, такої як розробка того чи іншого ринку, наприклад японського, вийти на який окремо взятим компаніям складно.

Незалежно від того, як називаються такі організації - товариствами, асоціаціями, кооперативами або консорціумами - ці групи можуть мати значну силу, якщо переслідують чіткі цілі і мають адекватні ресурси для своєї діяльності.
Переваги і діяльність маркетингових консорціумів

Консорціуми розвиваються по-різному, але займаються зазвичай тими чи іншими з перелічених нижче видів діяльності або ж усіма ними.

Маркетинг за кордоном

Здійснювати маркетинг за кордоном дорого, і така діяльність вимагає високого рівня підготовки і значних ресурсів. Окремі готелі, визначні пам'ятки і навіть місця призначення часто недостатньо відомі, щоб ефективно просувати свої послуги за кордоном. Більшість може виграти, використовуючи ефект масштабу, створюваний консорціумом, особливо якщо цей закордонний ринок ще недостатньо устоявся.

Від використання властивих консорціуму підходів виграють також споживачі, яким пропонується більш повний "продукт", і придбати його нерідко легше, ніж у випадку, коли окремі організації просувають свої невеликі продукти.

Створення більш вигідного іміджу

Організації можуть діяти спільно, прагнучи об'єднати свої ресурси і створити більш вигідний імідж. Якщо продукти не занадто відрізняються або не є особливо цікавими для преси, консорціуми більшою мірою здатні стимулювати висвітлення таких продуктів в засобах масової інформації, ніж окремі організації. Це особливо стосується готельного бізнесу, оскільки невеликі будинки для приїжджих чи готелю типу "нічліг та сніданок" не мають достатніх ресурсів, щоб ефективно використовувати піар. Окремим організаціям, що працюють відокремлено, складно створити потужний фірмовий стиль.

Форум для обговорень

Консорціуми здатні надати своїм членам можливості обговорити спільні проблеми, порівняти кількості відвідувачів або рівень заповнення місць, а також намітити шляхи підвищення даних показників. Продовженням діяльності таких форумів для обговорень часто є спільна маркетингова діяльність за результатами дискусії. Якщо маркетингова діяльність розвивається в цьому напрямі, то, як правило, члени консорціуму більш схильні приймати на себе певні зобов'язання один перед одним, ніж коли центральний орган на зразок ради з туризму дає їм рекомендації.

Зниження витрат, пов'язаних з маркетингом

Однією з переваг деяких консорціумів є те, що вони знижують витрати. Окремі консорціуми створюються неформально з єдиною метою: розділити витрати, пов'язані з участю у виставках, особливо зарубіжних.

Стратегічне планування

Чи не об'єднаним у консорціум організаціям нерідко складно складати довгострокові плани, оскільки вони занадто зайняті щоденним керівництвом діяльністю. Їм деколи складно націлюватися на розробку ринків, слабо обізнаних про їхні продукти.

Консорціуми можуть подивитися на справу в більш довгостроковій перспективі і здійснювати розробку нових ринків для загального блага, а не тільки для отримання короткострокового прибутку. Ще однією перевагою консорціумів, основний акцент в яких робиться на стратегічному плануванні, є те, що вони надають своїм членам доступ до інформації такого роду, як дані досліджень, що у противному випадку була б для окремих організацій недоступною через занадто високу ціну.

У деяких випадках консорціумам даного типу буває важко отримати підтримку, оскільки вони вимагають вкладення більш значних ресурсів і не настільки орієнтовані на дії, як консорціуми деяких інших типів.

Промоушн у зв'язці

Одними з найбільш потужних, але, на жаль, рідко зустрічаються консорціумів є ті, в яких об'єднуються організації з різних сфер туристичної галузі і створюють спільний промоушн. Наприклад, готелі та пам'ятки можуть виступати у зв'язці, допомагаючи один одному в просуванні своїх продуктів. Готелям потрібні пам'ятки, щоб привабити гостей у регіон, а пам'ятки виграють, оскільки їх відвідувачам є де зупинитися.
Розвиток чи вдосконалення маркетингових консорціумів

Маркетингові консорціуми набувають популярності, коли організації усвідомлюють, що, діючи під загальним "парасолькою", вони стають сильнішими. Важливо розуміти, що більшість консорціумів недовговічні. Як правило, створені для вирішення конкретної проблеми або здійснення певного типу промоушн, консорціуми через якийсь час стають не потрібні, і згортають свою діяльність. У результаті цього процесу можуть виникати і нові консорціуми.

Якщо ви збираєтеся створити консорціум, важливо дуже чітко окреслити його мети. У тій же мірі, як консорціуми виграють від об'єднання енергії своїх членів, вони також можуть перетворитися на щось, що нагадує неповороткі спільноти. Як усім відомо, виконання рішення, прийнятого або розробленого комітетом, нерідко "триває цілу вічність" і цілком може не принести успіху. Ось кілька моментів, які необхідно врахувати:

- Ретельно продумайте свої цілі і запишіть їх коротко. Це допоможе вам впорядкувати свої думки і діяти від імені групи як консорціуму. Не виключено, що в міру того, як група буде розростатися, і люди будуть вносити свої власні програми дій, консорціум зміниться. Ці зміни можуть бути бажаними, але іноді корисно озирнутися і подивитися на початкові цілі консорціуму.
- Корисно також заздалегідь продумати, наскільки великим ви хочете бачити свій консорціум і встановіть ви конкретні критерії для прийому в члени.
- Продумайте, як консорціум буде фінансуватися і управлятися. Це має виключно важливе значення. Якщо ви хочете мати форум для відвертих дискусій, який час від часу буде займатися маркетинговою діяльністю на основі самофінансування, то це відносно просто. Якщо ж ви хочете запропонувати широке коло переваг, то це набагато складніше.
- Вам необхідно вирішити, чи будете ви брати з членів консорціуму членські внески, можливо, використовуючи ковзаючу шкалу тарифів залежно від розміру організації-члена і відносних переваг, одержуваних ними від свого членства. Чи будуть членські внески покривати витрати, пов'язані з усією діяльністю, або ж члени будуть платити додаткові внески за кожний вид діяльності. Пам'ятайте, на те, щоб затвердити розмір внесків за кожний вид діяльності і зібрати їх, буде йти багато часу. Деякі з найбільш успішних консорціумів встановили досить значні членські внески, що покривають велику частину витрат на всі напрямки діяльності.
- На збір внесків доводиться витрачати певні адміністративні сили. Ви можете прийняти рішення збирати внески тільки за конкретні види діяльності. Необхідно, однак, пам'ятати, що сплата членських внесків свідчить про виконання зобов'язань, і члени консорціуму зазвичай стають більш активними, якщо з них беруть плату. Не виключено, що вам також доведеться призначити плату для того, щоб покривати витрати на центральне адміністрування консорціуму.
- Якщо консорціум складається з невеликого числа членів, то він може обійтися без спеціально найнятого адміністратора або координатора маркетингової діяльності. Такі організації покладаються на добру волю своїх членів, і в даному випадку необхідно, щоб хтось взяв на себе додаткові функції. Це спрацює, тільки якщо у членів консорціуму є вільний час, і роботодавці ставляться до участі в організації з розумінням. Вони завжди будуть по-справжньому віддані організації, яка платить їм зарплату, і консорціум не може чекати від них занадто багато чого. У більшості випадків консорціум може по-справжньому рухатися вперед тільки за умови, що у нього буде хоча б частково оплачувану адміністратор або координатор.
- Обов'язково розробіть план дій, уявіть його членам консорціуму (бажано це робити не частіше одного разу на рік, щоб уникнути нескінченних обговорень) і використовуйте як мірила прогресу групи. Неодмінно визначите пріоритети сегментів ринку, узгодьте програму діяльності по промоушн і витрати. Як правило, простіше узгодити всю програму, ніж просити згоду членів консорціуму на кожен захід. Не забудьте розподілити завдання і чітко визначити відповідальних за виконання програми.
Підводні камені, які необхідно обходити

Вам слід остерігатися підводних каменів, на які часто наштовхуються консорціуми.

Прагнення все робити через комітет

Консенсус - корисна річ, але на його досягнення йде багато часу. Успішні консорціуми мають сильного лідера, який відданий ідеї руху вперед. У таких консорціумах прийнято просити у членів схвалення того чи іншого рішення, не вдаючись до тривалих нарад-дебатів. Завжди будуть мати місце деякі заперечення - вам необхідно зробити так, щоб процесом керувала більшість, але не слід дозволяти меншості відводити вас у бік.

Інертність

Початкові ентузіазм і енергія, завдяки яким було створено консорціум, колись вичерпаються. Якщо ви склали чіткий план дій із зазначенням термінів та розподілили завдання, то проблема інертності членів консорціуму буде не настільки значною.

Нестача коштів

Консорціуми сприяють зниженню витрат, пов'язаних з діяльністю по промоушн, але вони не можуть обійтися без достатніх коштів, щоб просуватися вперед. Остерігайтеся призначення занадто низьких тарифів з метою привернути більше членів, так як робота з великою кількістю членів забирає дуже багато часу та їх обслуговування пов'язане з великими витратами.

Відсутність напрями

Ваш консорціум може уникнути цієї проблеми, якщо ви чітко поставите мети з самого початку і у вас буде сильний лідер. Остерігайтеся обіцяти членам свого консорціуму занадто багато благ та послуг. Це може збивати з пантелику і приводити до небажаних результатів. Іноді краще домовитися про одну широкої мети, ніж пропонувати декілька.

Переваги від участі в консорціумі та послуги членам

Уникайте перевантажувати членів надлишковою інформацією, на читання якої у них немає часу. Швидше за все, у вас викличе занепокоєння те, що багато членів консорціуму не реагують на листи, навіть якщо це в їхніх інтересах. Листи, що містять більше трьох пунктів, відштовхують. Якщо необхідно розіслати кілька форм з описом різних варіантів і заходів, то ви можете добитися максимального ефекту від кожної з них, якщо надрукуєте їх на різних аркушах паперу яскравих кольорів.

Ось приклади переваг, які ви, можливо, захочете запропонувати членам консорціуму:

- Спільна рекламна література;
- Спільне видання інформаційного бюлетеня - галузевого чи для широкої публіки;
- Колективне проведення піар-кампаній;
- Загальні рекламні кампанії;
- Спільні квиткові схеми, наприклад, сезонні квитки на відвідування різних пам'яток;
- Колективна оренда стендів на виставках;
- Обговорення та зустрічі членів;
- Спільні торговельні місії;
- Забезпечення інформацією, наприклад, даними досліджень ринку або матеріалами для тренінгів.

Зміст


[10-02-06][Все для туристів]
Про все і всюди (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
Як зробити політ комфортним і приємним (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Чоловік-Жінка-рибалка або, як сумістити несумісне (4)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Загадки Wellness і SPA (0)