Субота
24-04-13
00:17

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Дозвілля у Болгарії(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)

___________________________________________________________________________________________
Дозвілля у Болгарії


Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 


 


Державні свята - це Новий рік (1-2 січня), День волі (3 березня), День кирилиці (24 травня), Різдво (25-26 грудня). Причина виникнення двох дат Різдва ґрунтується в тому, що релігійним болгарам протягом комуністичної ери було заборонено відзначати його, тому вони придумали нове свято, схожий на Різдво, наступного дня.


З падінням комунізму відзначають і Різдво, і придумане свято. У Болгарії дуже багато традиційних звичаїв. 14 лютого проходить древній фестиваль виноградарів Трифон Зарізан.


Виноградні лози підрізають і бризкають вином для того, щоб врожай був у достатку. 1 березня болгари дарують один одному мартеніци, тобто червоні і білі пензлики, які носять для здоров'я і щастя напередодні весни. Коли носій побачить першу лелеку навесні, він відразу прив'язує мартеніцу на найближчому дереві.


На Міжнародному народному фестивалі Копрівштиці, проведеному раз у 5 років, близько 4000 фіналістів суперничають за одержання нагороди. Під час фестивалю в Перниці, який проводять раз у два роки, учасники носять костюми і маски і танцюють древні танці, відганяючи злих і залучаючи добрих духів, щоб був щедрий врожай.


Ще одне весняне свято Кукери проводиться в горах Родопи. Фестиваль троянд відзначається народними піснями і танцями в Казанлаці і Карлово на першу неділю червня.


Традиції і свята болгарського народу включають древні національні, релігійні і сімейні торжества, а також нові звичаї, уведені в роки комуністичного режиму.


Як вже було сказано вище, стародавні народні традиції виявляються в одязі, прикрасах, танцях, піснях і магічних ритуалах, якими супроводжуються весільні церемонії, танці на вугіллях, що догоряють, (нестинари), обрядові уявлення на масляницю (кукерські ігри) і танець викликання дощу (герман). З 1971 разів у два роки в Габрово проходили міжнародні конкурси гумору і сатири.


Вчені вважають, що перше в Європі вино виготовлялося фракійцями саме на території сучасної Болгарії. Пізніше елліни вивідали у фракійців таємницю одержання з винограду божественного напою і привласнили собі право першовідкривачів виноробства. У VI столітті до нашої ери фракійські володарі проводили так звані "симпозіуми" - зборів, на яких вони пили вино і розмовляли про минулі та  майбутні справи і бої.


При розкопках у місті Перперіхон у храмі Діонісу, де відбувалися пророкування майбутнього, збереглися сліди ритуалів, у яких вино відігравало основну роль. Діоніс - це фракійський бог вина і веселощів, який був у пошані також і в древній Елладі.


Амфори і ритони, де зберігалося ритуальне вино, були виявлені також і у фракійских гробницях неподалік від міста Казанлику, а на стінних розписах там можна побачити зображення винороба, що несе глечик і піалу.


Вино, вироблене з місцевих виноградників за всіх часів високо цінувалося у всій Європі. Як відомо, Уінстон Черчілль щорічно замовляв собі по 500 літрів болгарського вина сорту "мірошник". У радянський час болгарське вино поширювалося у всіх країнах соціалістичного табору, включаючи Радянський Союз. І зараз виноробство в Болгарії продовжує розвиватися.


Найбільш відомі болгарські сорти винограду, які використовуються для виробництва вина - мавруд і мірошник. Ще один розповсюджений сорт гімзу (він же kadapka) - дуже делікатний і чуттєвий - "гімза" у перекладі з арабської мови означає "примхлива жінка".


У Північній Болгарії, у Плевені, більш 100 років існує спеціальний Інститут виноградарства і виноробства, що займається вивченням і розробкою нових сортів болгарських вин.


На початку лютого в Болгарії проводиться болгарський винний форум - "Вінарія", присвячений зі святом Трифона Зарізана, традиційним днем, коли відбувається перше підрізування лози і поливання її вином. У чи квітні травні в Софії проводиться "Салон вина". А в травні - свята троянд у Доліну фракийских царів дають привід для проби вина з фракийского краю і ракии, приготовленої з троянд. Праздненства, зв'язані з удень Святого Георгія і початком весни, також заслуговують на увагу, і в кожнім регіоні вони відзначаються по-різному.


Усього в Болгарії є п'ять виноробних регіонів, у кожний з який Ви зможете відправитися на винний тур.


Найбільш багатими виноробними підприємствами - регіон Південної Болгарії. Тут виростає унікальний сорт винограду мавруд, з якого роблять однойменне вино. Мавруд - сухе червоне, злегка терпке вино з ароматом ожини, малини і черешні. Типовий для Болгарії мавруд можна спробувати в Пловдиве, Брестовице, Асеновграде, Перуштице. Усього в регіоні є 6 винних льохів, де створені всі умови для дегустації. А в східній і західній частині регіону Ви зможете продегустировать провина каберне совиньон і мерло місцевого виробництва.


Центральна Болгарія і Помор'я запропонують Вам інший сорт винограду - памід. Памід виростає на Балканах ще з фракійських часів. З нього роблять чудове прозоре вино - блискуче червоне з рожевим відтінком. Використовується памід в основному в домашнім виноробстві, і виростає в Памідово, Пазарджиці, Пловдіве.


У 30-их роках користалося популярністю карабунарське вино, яке виготовлялося на 85% з паміда і на 15% з мавруда.


Регіон уздовж Чорноморського узбережжя пропонує самі придатні умови для вирощування білих сортів винограду, і тут виготовляються найкращі білі болгарські вина. В внутрішній частині Чорноморського регіону Вас зустрінуть багатою фольклорною програмою, Ви познайомитеся з древньою столицею Болгарії - містом Великий Преславши. Тут можна покуштувати вишукані витримані сорти бренди, створені по класичній коньячній технології.


У Північному регіоні Вам запропонують вино і ракію цілий рік! Тут немає недоліків ні у винних льохах, ні в культурних і історичних пам'ятниках.


На північно-заході Болгарії знаходяться дві печери неймовірної краси - Магура і Леденіка. В одній з них можна спробувати природне пінисте вино, виготовлене по класичній шампанській технології. Там можна продегустувати і гімзу і мускат з характерними для цього регіону якостями.


На узбережжі ріки Струму виростає типовий болгарський сорт Широкий мельнишський або лоза Мірошника, рожеве вино з якого має аромат зрілої черешні, чорного перцю і тютюну.


Можна без кінця перелічувати сорти вина, які можна спробувати в Болгарії - це і шардоне, мускат, мерло, траміньєр. І специфічний балканський сорт - димят.


Болгарія – країна дивної культури, древніх традицій і чудових пам'ятників. Тут є, що подивитися.


 У числі екскурсій – відвідування Велико-Тирново, середньовічної столиці болгарського царства, і міста-музею Несебра. Рекомендуємо прогулятися по вуличках Софії, Габрово, Варни, піднятися на легендарну гору Шипка, звідки видно півкраїни. Паломницькі тури приведуть Вас у найдавніші християнські обителі і монастирі.


Варна і Дельфінарій. У найбільшому порту Болгарії вражає насамперед Морський сад з різноманітної місцевий і середземноморською рослинністю. Ви зможете відвідати пам'ятники епохи Римської і Візантійської імперії. І звичайно, Вас і Ваших дітей розважить шоу-програма Варненського Дельфінарію.


Бальчик-Каліакра Екскурсії в м. Балчик і історичний мис Каліакра включають відвідування Ботанічного саду і вечеря в ресторані на мисі Каліакра. Різноманітна музика, танці. У Бальчик можна поїхати також на кораблі чи яхті. Обід туристів на морському березі. У їу розпорядженні маски, плавці, рибальські приналежності і невеликий гребний човен для прогулянки. Для жагучих рибалок спеціально організується морський рибний лов на мисі Каліакра. Інтерес представляють також концерти Церковнослов'янської музики в церкві "Св.Костянтина й Олени" у м. Бальчику.


Несебр. Одне з найстарших міст Європи. Неповторну атмосферу створюють руїни античних воріт фортечних стін, маленьким, мощеним кругляком вулички, стародавні будинки з дерев'яними еркерами і зовнішніми сход.


Містечко включене у список природних і культурних визначних пам'яток, що знаходяться під захистом ЮНЕСКО.


 


Софія. Рильский монастир. Прекрасна можливість познайомитися зі столицею Болгарії. Одне із самих монументальних споруджень – Храм Олександра Невського. Крім архітектурної пишноти самої споруди, храм примітний болгарськими середньовічними іконами і розписами. Рильский монастир заснований у X ст., протягом сторіч він зарекомендував себе ревним хоронителем болгарського духу і мови. На його території зберігаються найбагатші колекції древніх рукописів, грамот і ікон.


Созополь. р.Ропотамо. Одна з найдавніших грецьких колоній на Чорноморському узбережжі, Созополь заснований у VI ст. у до н.е. Сьогодні це маленьке колоритне містечко з мальовничими провулками і стародавніми будинками, що зберігає надзвичайну атмосферу романтики. На невеликому судні можна піднятися від устя р.Ропотамо нагору по ріці, щоб помилуватися плантаціями білих латать.


Відвідування Болгарського села. Вас гостинно зустрінуть в одному із сільських будинків типовими блюдами місцевої кухні і вином. Ви познайомитеся з побутом і традиціями болгарського народу, потім відвідаєте фруктові сади, де зможете наповнити кошик свіжими фруктами, зірваними прямо з дерева.


Дунайська романтика. Чудова поїздка по красивому узбережжю р.Дунай з відвідуванням унікального природного заповідника “Сребірна”.


Піратський круїз. Це незабутня морська подорож для дорослих і дітей поверне Вас до тих дням, коли на море “правили бал” пірати. Ви станете учасниками дійсної піратської сутички і розбійницьких трюків. Чудова кухня, що буде запропонована під час круїзу, прекрасне вино, музика і танці прийдуться Вам по смаку.


Стамбул. З Варни і Бургаса рукою подати до Стамбула, можна проїхати через Босфор, відвідати Блакитну мечеть, Іподром, палац “Топ Капи”, можна поторгуватися на знаменитому ринку “Капаль Чарши”.


Болгарія – цікава і самобутня країна з давніми традицями і великими можливостями для дозвілля.


\    Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах       
[10-02-09][Все для туристів]
Імпровізація на тему снігоступів (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Жахи новорічних подорожей (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: національний напій (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: є привід! (0)