П’ятниця
24-04-26
19:02

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Виготовлення дерев'яних вікон (віконних палітурок)

Виготовлення дерев'яних вікон (віконних палітурок)

  Віконні рами мають різноманітну конструкцію. Світлова площа віконних прорізів повинна складати 1/5-1/8 від площі підлоги. У залежності від призначення віконні рами роблять одне-, двох-і трехстворнимі. При цьому в одностворном палітурці фрамуга може бути закритою, а нижня частина палітурки відкриватися або навпаки. У двухстворном палітурці фрамуга залишається закритою, а обидві стулки відкриваються або відкриваються фрамуга і стулки. У трехстворном палітурці частіше відкриваються дві крайні стулки, а середня закріплюється наглухо, але іноді середня також відкривається.
  Крім створних палітурок поширені глухі не відчиняються палітурки, або рами.
Найчастіше їх ставлять взимку, а в теплу пору року виймають з коробок. Створні палітурки складаються з наступних частин: фрамуг, стулок, кватирок, імпостів, нащельні планок, горбильков і відливів (зливів), які встановлюють на нижніх брусках літніх палітурок, тобто на фрамузі, кватирці та стулках.

  Якщо палітурки місцями притвору примикають до фрамузі, то її роблять відкривається знизу вгору, а стулки палітурок при цьому повинні бути відкриті.
  
Брусок, укріплений в коробці між фрамугою і стулкою, називається імпостом. Стулки і фрамуги прикидаються до імпосту. У цьому випадку можна відкривати окремо фрамугу або стулки. Імпости бувають горизонтальними і вертикальними, наприклад поставленими між брусками коробки або між нижнім бруском і горизонтальним імпостом.

  Палітурки виготовляють з деревини хвойних порід: сосни, модрини, кедра і рідше ялини або смереки вологістю не вище 12%. Бруски, з яких роблять плетіння, стулки або фрамуги, називають обв'язуваннями; бруски, які ділять халепи і фрамуги на частини, - горбилькамі. На зовнішніх кромках палітурок, фрамуг і кватирок, тобто на брусках і горбилька, вибирають невеликі чверті, або фальци. При товщині брусків обв'язки 54 мм глибина фальців повинна бути 14-15 мм, а ширина - 8 -1 3 мм, при товщині брусків 44 мм відповідно 13 і 10 мм.

  Щілини між стулками закривають рейкою - нащельником. Щоб відводити дощову, снігову або конденсаційну вологу від коробок, із зовнішнього боку літніх палітурок, до нижніх брусків обв'язування стулок, фрамуги і кватирки кріплять спеціальні бруски, звані відливами, внизу яких обов'язково влаштовують слізник-жолобок. Відливи ставлять на водостійкому клеї чи олійній фарбі. Найкраще їх ставити не прямо до бруска, а вибрати в ньому паз глибиною до 10 мм, це надійніше і міцніше, і крім клею додатково прибити цвяхами або прикрутити шурупами.
  Для щільного примикання палітурок до коробки в них влаштовують чверті, або сіни. Притвори влаштовують також між закриваються одна до одної стулками.
  Палітурки, особливо спарені, роблять з наплавом і навішують на шарнірні кутові або спеціальні петлі. Наплав - це спеціальна чверть, що обирається, зовні палітурок. Чверть перекриває коробку по всьому периметру на 10-12 мм і тим самим зменшує втрати тепла через щілини.
Віконні рами

  У залежності від кліматичних умов вікна бувають з одним або з двома палітурками, які розташовують у віконному отворі за деякою відстанню один від одного. Це відстань між палітурками називають заглушин. Подвійні палітурки зменшують втрати тепла.

  Останнім часом широко застосовують спарені палітурки, в яких зовнішні і внутрішні стулки стикаються. Стулки скріплюють петлями, а потім навішують на одну коробку. Зазвичай їх відкривають всередину приміщення. Зовнішній палітурка остекляют з зовнішнього боку, а внутрішній - з внутрішньою. Ці палітурки виготовляють так, щоб стекла відстояли одне від одного на 50-70 мм. Палітурки скріплюють шурупами або спеціальними гвинтами. Між палітурками при їх скріплення рекомендується прокласти поролонові стрічки, щоб не продував вітер.
  Примикання кватирок до брусків обв'язки і горбилька забезпечують за допомогою чвертей, які вибирають у брусках обв'язки і горбилька, а також у кватирках.

Кутові з'єднання в палітурках виконують на дві ручки. У брусках рам і кватирок роблять один шип. Для зміцнення кутових з'єднань крім клею використовують нагелі, дерев'яні цвяхи, з розрахунку один нагель на одне з'єднання.

  Зовнішні стулки шириною більше 700 мм, висотою понад 1800 мм часто скріплюють металевими косинцями з боку міжскляного простору, а іноді і з зовнішнього боку. У літніх палітурок косинці ставлять всередині приміщення.
форма брусків і їх підготовка до запиловке шипів


  Розміри брусків і горбильков палітурок бувають різного перерізу, що залежить від розміру стулок палітурок. При ширині стулок 700 мм і висоті 1200 мм бічні бруски обв'язки повинні бути перетином 44х65 мм, а при ширині 700-800 мм, висоті 1200-1800 мм - 54 х65 мм.
Загальна ширина притвору (двох брусків) у палітурок з брусків перетином 54 х 61 мм повинна бути 110 мм, у притворів у вікнах з імпостом - до 140 мм, у палітурок з наплавом - 150 мм. Середні бруски обв'язки прийнято робити шириною на 4 мм менше ширини бічних брусків, що дозволяє зменшити ширину середнього притвору. Слупики в палітурках роблять такої ж товщини, що і бруски обв'язки, але з мінімальною шириною - 25 мм. У палітурках великих розмірів ширина горбильков може бути більше 30 мм. Для виготовлення звичайних за розміром кватирок беруть бруски шириною 44 мм і товщиною 34 і 44 мм, для кватирок з наплавом - шириною 51мм.
  Форма брусків і горбильков може бути проста і профільована. Однак у всіх випадках вони повинні мати кут скосу, рівний 1: 10, який йде від скла до лицьового боку палітурок, що необхідно для стоку конденсаційної води із скла. Нащільники прикривають щілини між стулками в притворі і між стулками і коробками. Їх роблять товщиною 12 мм, шириною - 30 мм. Вони можуть бути цільними, вибираними в брусках обв'язки, або накладними, прикріпленими до стулок клеєм і додатково прибиті цвяхами або шпильками (цвяхи без капелюшків). Нащільники влаштовують по сторонах стулок, вони повинні щільно примикати до коробки і імпостів.

  
Для зниження повітропроникності по периметру притвору в палітурках встановлюють прокладки у вигляді смужок з еластичної пластмаси: поролону. губчастої гуми або вовняного шнура. Їх приклеюють спеціальним клеєм або прибивають тонкими, недовгими оцинкованими цвяхами через 250-300 мм в край так, щоб товщина прокладки не змінилася і по периметру всієї стулки була однаковою.
  
На малюнку показані два віконних блоку, тобто коробка з палітуркою. В одному випадку показаний палітурка, що складається з коробки, двох стулок і фрамуги. Стулки примикають до фрамузі. Щілина в притворі між стулками закрита нащельником. Стулки відкриваються всередину приміщення. Один такий нащільник не знижує повітропроникності. Фрамуга може відкриватися тільки вгору або в одну з бічних сторін, але за умови відкривання стулок палітурки. В іншому випадку показаний віконний блок з двома імпостами, вертикальним і горизонтальним, які є складовою частиною коробки і кріпляться до неї шипами. Фрамуга закріплена між коробкою і бруском імпоста і може відкриватися в будь-яку сторону. У більшості випадків фрамуги кріплять наглухо.
  Для виготовлення палітурок спочатку стругають бруски, перевіряють їх лінійкою і косинцем. Вони можуть бути гладкими або з відібраними калевками. У брусках відбирають фальци потрібної глибини і ширини. Найчастіше бруски палітурки з'єднують в кутах на подвійних шипах і проушинах.

  Простий палітурка - рама. Цей глухий палітурка, або рама, розрахований на три скла. Виконують його з шести прямокутних брусків однакового перетину. Середні бруски, слупики, повинні бути тонше. Роблять так. По кінцях довгих брусків обвяза виконують вушка, В середині - наскрізні або глухі гнізда для шипів горизонтального бруска (горбилька), у якого по кінцях залишаються шипи, а в середині гнізда, до яких увійдуть шипи вертикального горбилька. у верхнього бруска по кінцях залишаються шипи, у нижнього - по кінцях вушка, в середині - гнізда для вертикального горбилька. По кінцях вертикального горбилька залишаються тільки шипи.
  Запив шипи й вушка, приступають до подальшої їх обробці. У шипових деталей спилюють щічки і довбають деревину 1:3 шипах і проушинах або гніздах. Довбають точно за ризиками і обов'язково з двох сторін з подальшою підрізуванням і зачищенням окремих шорсткостей. Знявши всі шорсткості, фальцгобелем або Зензубель відбирають фальци.
  Після відбору фальців ширина шипів і вушок на брусках плетіння залишається різною, що ускладнює їх збирання чи з'єднання і вимагає зрізання щічок. Тому шипи й вушка краще зробити однакової ширини, спилявши виступаючі частини. Щоб бруски і слупики щільно прилягає один до іншого, що виступає частину бруска зрізають стамескою "на вус" під кутом 45.



[10-03-13][Все для туристов]
Туристический горелка (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
10 кращих катків планети (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Гудлайн: роумінг в 10 разів дешевше (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Середня Азія! (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 1409 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: