П’ятниця
24-12-27
03:47

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Ускладнений варіант барельєфа

Ускладнений варіант барельєфа

  Пропоноване на рис. 2 обрамлення до зробленого барельєфу виноградної кисті може бути виконано лише після тренування в різьбленні на ряді інших виробів. Крім того, для його виготовлення буде потрібно і час і терпіння. Техніка обрамлення розрахована на можливість використовувати доступний матеріал - буковий паркет (мається на увазі, що попередній барельєф був виконаний з бука). Слід, однак, підібрати кілька дощечок одного, краще червоного, відтінку.

Барельєф гроні


  Вирізані з середньої, цілої частини паркетної планки, брусочки трапецієподібного профілю розташовуються по контуру рамки (обода) в напрямку, перпендикулярному дотичним в кожній даній точці еліпса. Попередньо довжину еліпса потрібно розділити на кілька частин, щоб кожна з них не перевищувала ширину букової планки-заготовки. При цьому для простоти можна прийняти два геометричних рішення. У першому з них ширина обрамлення по всьому периметру однакова і однакова ширина складових його брусків. У другому рішенні (рис. 61,62) ширина обрамлення на кожній ділянці диктується зовнішнім еліпсом, побудованим за таким же співвідношенням осей як і внутрішній еліпс. У цьому випадку ширину букових брусочків краще взяти різну: від самих вузьких в район: великий осі, поступово розширюється до найширших біля малої осі. Коефіцієнт відношення розмірів найбільшої ширини (на малій осі) до найменшої ширині брусочки такий же, як і стосовно розмірів великої і малої осей еліпсів.

Конструкція обрамлення

Послідовність обробки елементів


  Зазначений спосіб змусить вписувати малюнок різьблення в кожен брусочок заново. Цей малюнок буде змінюватися від сильно стислого і витягнуту до розширеного, але зате внесе інтерес і нестандартність в різьблення.

  Кожен брусочок стісується з ухилом всередину завжди з однієї, наприклад з правого, сторони, щоб зміна напрямку волокон деревини було однаковим по всьому периметру. Порядок роботи доцільний наступний.
  Вирізається з досить товстої фанери еліптична основа для монтажу, трохи меншого розміру, ніж виконується обрамлення (утоплення з країв на 5-10 мм). Зроблений раніше барельєф розташовується на двох поперечних планках посередині фанерною основи, і із зворотного боку фанера пригвинчується чотирма шурупами до найбільш потовщеній частині ободу вироби, щоб шурупи не вийшли на лицьову сторону. У фанерці і поперечних планках для цієї мети засверливают отвори на прохід підібраних шурупів, а в ободі вироби - на вгвинчування в них з деяким зусиллям цих шурупів. Під голівки шурупів попередньо робляться напівкруглою стамескою поглиблення для їх утоплення.

  Товщина поперечних планок береться на 4-5 мм менше, ніж у брусків, щоб обід заснування був згодом втоплений і посаджений на уступи, зроблені в брусочки. Планки зіграють також і другу роль - створять необхідну міцність для основи барельєфа, захистивши її від розколу вздовж при можливому падінні вироби.

  Еліптичний обід фанерною основи розмічається олівцем по одному, з вищеописаних способів розташування на ньому букових брусків. Для другого випадку строго простежується пропорційність зміни ширини поділів та напрямок ліній поділу.

  Паркетна планка застругівается з одного боку, тобто знімається її паз або ребро. Робиться розмітка довжини ішіріни перший брусочки так, щоб грань, що йде на звуження, знімалася з другої, необробленої боку паркетної планки (див. рис. 62). Надлишок деревини стісується сокирою і застругівается ножем. Робляться прямокутні вирізи з боку вузького кінця, щоб планка входила під обід орнаменту на 5-7 мм. Після цього відміряється потрібна довжина брусочки з урахуванням випуску його на прийнятий розмір (від 5 до 10 мм) за контур фанерною основи, і тоді брусочок відрізається пилкою від планки.

  Затиснувши брусочок в лещатах, напилком вирівнюють його другу межу, перевіряють на щільне зіткнення з раніше заструганной рубанком перший гранню відрізаною планки (з місцем стику другий брусочки). Для цього їх потрібно розташувати на рівній площині і перевірити, чи не виходить розходяться щілину. Крім цього, проглядається поверхню дотику на просвіт. Щільне прилягання деталей забезпечить згодом непомітність їх стику в різьбі.

  Як видно з рис. 61, орнамент обрамлення розмічається так, щоб лінії стиків йшли посередині елементів орнаменту (через прожилки), що створить їм кращу маскування. Після заготівлі партії брусків (в кількості чотирьох - шести) їх можна приклеїти, по черзі притира кожен на столярному клею до наміченого місця. Клеєм змащувати швидко і тонким шаром, помняд що бук негайно реагує на намокання і коробиться. Відразу ж після установки заготовлених брусочків їх необхідно притиснути струбцінкой, наклавши на них загальну планку. Ця міра потрібна, щоб запобігти зсуву брусочків при можливій деформації їх поверхні від клею.

  Доцільно перед приклеюванням надати кожному брусочки чорнову форму за профілем майбутнього різьбленого обрамлення: заоваліть його широкий кінець, зрізуючи деревину поперек волокон великим ножем. При. цьому ніж рухається лезом від себе, кінцем уперед, а брусочок впирається у виступ робочої дошки. Напівкруглою стамескою зробити посередині брусочки виїмку для аркуша.

  Зрозуміло, що буковий паркет може бути замінений і на інший відповідний матеріал, але це повинна бути одна і та ж деревина, що і у виконаному раніше барельєфі.
  Ріжеться обраний малюнок обрамлення при знятому (відгвинчені) барельєфі. Маючи досвід, різьбяр сам знайде техніку його виконання. Звернемо увагу лише на наступні обставини.

  Зробивши різьблення на двох-трьох ланках можна перейти до серійного їх виготовлення. Вирізати спочатку всі виступаючі напівсферичні елементи. Для виконання дрібних півсфер на самому зовнішньому ободі треба використовувати дриль і фрезу. У тому місці, де цей напівсферичний виступ падає на стик двох брусків і де невдало вийшла щілину (найчастіше з-за деформації букового брусочки від клею), слід акуратно забити маленький буковий клинчик на клею, щоб ліквідувати ваду. Також вчинити і з іншими щілинами, якщо вони є, для чого зручно іноді використовувати букову фанерку (шпон). Різьба зажадає ретельного шліфування шкіркою, фон краще обробити чеканом.

  Доцільно перед нанесенням лаку покрити рослинним маслом всю поверхню букової вироби, щоб захистити її від впливу вологи і атмосфери.
  Зауважимо, що ширина зовнішнього різьбленого обода (замкнутого стрічкового орнаменту) може бути вирішена і по-іншому. Це ж, очевидно, відноситься і до ширини гладкого обода, утвореного кантом з кульок і напіввалик.
  Для вертикального або горизонтального розташування описуваної вироби потрібно вибирати і відповідну композицію гроно, щоб було враховано природне провисання самої грона і листя.



[10-01-20][Все для туристов]
На конях (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кубинський дайвінг: що та як (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Гримуча змія на обід. Кухня Мексики (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Марокко (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 796 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: