|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
У Єгипет з малюком
У Єгипет з малюком
Всім відомо, що спосіб життя молодої мами дуже одноманітний - годування, прогулянки, прання, готування, прибирання, - і так кожен день. А вже якщо мама звикла до світського життя, до частої зміни вражень, до подорожей - так часом можна зійти з розуму від цього одноманітності. Тому коли тато запропонував нам спільний відпочинок на морі, я, трохи повагавшись, зважилася. Маленький Арсеній у Єгипті
У самому справі, подумалося мені, яка різниця, де прати дитячі трусики, будинки у ванній або у ванні готелю? Зате скільки переваг: не треба готувати і нескінченно прибирати, не треба одягати дитину, як капусту, не треба постійно бачити урбаністичний пейзаж за вікнами ...
I. Початок Перш ніж зважитися на відпочинок з десятимісячним малюком у Єгипті, я старанно "прочесала" Інтернет у пошуках хоч якоїсь інформації про подорожі з грудними дітьми. Виявилося, що всі подібні пригоди в житті діточок починаються, як правило, не раніше двох років, так як лікарі вважають шкідливою зміну клімату для немовлят. Тому діяти довелося на свій страх і ризик. Щоправда, перший досвід у нас вже відбувся - в чотири місяці ми успішно побували c нашим Арсюшей в Криму "дикунами". Але тут потрібно було щось більше - невідома країна, інший клімат, сумнівні сервіс та гігієна (так мені здавалося). А у нас - ні одного щеплення. Сподівалися на витривалість малюка - у свої десять місяців він був здоровим, міцненьким і не вередував через дрібниці - на благословення нашого батюшки, і на російське "авось".
II. Аеропорт В дорозі нас чекали перші труднощі. Виліт передбачався в 11.15, однак через погодні умови відкладався. Довелося на пару годин повернутися додому - малюк не міг стільки висидіти в колясці. Знову приїхавши в аеропорт, ми швидко пройшли реєстрацію і митницю, однак посадку все не оголошували. Арсюша зовсім ізмаялся на руках і все поривався поповзати. Потім знайшов, нарешті, іграшку - статеву щітку і совок, виявлений у прибиральниць аеропорту, що відпочивають у залі очікування. Час, між тим, йшло; посадку не оголошували. Памперс (надітий о восьмій ранку!) Був уже повний, був випитий дорожній сік і з'їдена дорожня їжа - з собою більше нічого не було.
Наше спасіння, що ми ще годуємося грудьми, тому як в магазині "Duty free" купити дитині абсолютно нічого. Пасажири застрайкували, вимагали адміністрацію, відшкодування заподіяної шкоди і т.д. Ми з Арсюшей вирішили не втручатися і тихо смоктали цицю в стороні.
У результаті посадку оголосили в п'ятій годині, а злетіли ми тільки о 18.30. На щастя, Сенечка під час зльоту заснув і проспав 4:00 дороги, укритий пледом (видають в літаку). В кінці шляху ми ще подужали двадцять хвилин автобуса і були на місці тільки близько години ночі!
III.Отель По-моєму, нам пощастило (хоча порівнювати мені нема з чим). Наш готель у Шарм-ель-Шейху під назвою "Seti Sharm" знаходився прямо на узбережжі. Пляж зовсім пологий і повністю пісочний - якраз для дітей. Номери - з окремим входом; без всяких сходинок можна відразу вийти на відкриту терасу і на територію, де проходять доріжки, викладені плитами і м'який зелений газон з пальмами. Арсюша, що віддає перевагу пересуватися рачки, був у захваті й одразу почав освоювати простір.
Окрема тема - спільна трапеза. Чоловік відразу запропонував ходити харчуватися втрьох. Виявилося, справа клопітка. Спершу ми думали залишати малюка в колясці, щоб нормально поїсти. Але він відчайдушно намагався вилізти, і тоді комусь доводилося тримати його й одночасно відтягати від склянок, ножів, вилок і повних тарілок. Одного разу ми виявили дитячий стільчик і посадили Арсюшу з нами за стіл. Осмілівши, стали давати їсти те, що їли самі - банани, апельсини, варену картоплю, рис, хліб. Звичайно, були наслідки у вигляді посипаних їжею статі, стільця і скатертини (одного разу, не витримавши цього свинства, ми два дні їли по черзі - хтось сидів з маленьким в номері). Але, незважаючи ні на що, весь персонал ставився до дитини дуже доброзичливо. Харчування на пляжі (легкий обід) мене також цілком влаштовував - малюк порався біля ніг в піску, отримуючи іноді ласі шматочки.
IV. Соціальне середовище Батьки з грудною дитиною всюди зустрічають співчуття. Майже скрізь нас пропускали без черги, допомагали потримати речі чи малюка. Місцеве населення взагалі обожнює дітей. Нам зустрічалися тільки чоловіки - саме вони приїжджають на курорт заробити - але яка ніжність і любов до маленьких!
Кожен зустрічний вистачає малюка за щічки, за черевце, сюсюкає, лопоче якісь примовки ламаною російською, будує пики, питає ім'я, дарує подарунки і навіть просить сфотографуватися.
Така увага, чесно сказати, не кожна дитина витримає, не кажучи про батьків. Так що раджу психологічно нестійким домами рідше бувати в громадських місцях.
V. Клімат У листопаді в Єгипті зима. Сонце не дуже спекотне, ходить по краю горизонту. Температура 26-28 С. Кажуть, що в Шарм-ель-Шейху зараз добре, а в Хургаді прохолодно і вітер, так що нам знову пощастило. Днем дитина ходила в трусах і в кепочці, зрідка в памперсі, іноді голий. Акліматизація у нього пройшла непомітно. Світає о шостій ранку, темніє о п'ятій вечора. Час на годину раніше, ніж у Москві.
VI. Спосіб життя У звичайні дні ми з Арсюшей вставали з світанком, о шостій годині, і йшли на море. Занурювалися, сиділи в пісочку, грали, годували з причалу рибок. Папа ще спав. Години до восьми йшли на сніданок, о дев'ятій починало припікати, і ми поверталися спати в номер з кондиціонером. Після сну - короткі вилазки на морі або в басейн. До речі, саме відкритий басейн викликав у дитини найбільший захват. Море подобалося менше, мабуть із-за солоної води; зате грати з мокрим піском і водою було явно цікаво. У три-чотири перекус на пляжі або поза готелем, малюк з нами. У п'ять-шість другий сон в номері. Вечеря - після семи. Після вечері бродили по ринку або дивилися мусульманські передачі. О 20.30 -21 спали, як бабаки. Папу ми, звичайно, відпускали на пляж у будь-який час і на будь-який термін. Але іноді, до або після спеки, вдавалося побувати там втрьох, і тоді мама теж плавала з маскою і трубкою.
V. Екскурсії За вісім днів нашого перебування в Шарм-ель-Шейху ми спільно подужали три екскурсії: морську прогулянку з риболовлею на катері, сходження на Гору Мойсея і подорож на мікроавтобусі до місцевого заповідник Рас-Мохамед.
На катері малюк вільно повзав по верхній палубі і крутив штурвал під наглядом капітана. Коли почалася хитавиця, він відразу ж заснув у колисці. Потім ми разом їли свіжоспійману рибу, дивилися на хвилі і, загалом, прекрасно провели час.
Арсюша за штурвалом катери
Найбільш героїчним епізодом нашої поїздки став похід на гору Мойсея. Суть екскурсії - піднятися вночі по гірських стежках на вершину біблійної святині (висотою дві з гаком тисячі метрів) і зустріти там світанок. Шлях довжини 6 км передбачалося пройти за три години. Усі знайомі і екскурсоводи сказали однозначно - з дитиною туди не потрапити. Але вони не врахували, що наш тато сам по собі людина-гора, та ще й упертий. Отже, ми зважилися.
Сплячого хлопчика повантажили в автобус і вже на місці запакували в пухову комбінезон (завдяки випадку, я забула шкарпетки і часом з штанин висовувалися голі і холодні п'яти циганчука). На початку шляху малюк прокидався, але потім, мабуть, вирішив, що краще спати і не бачити навколишніх його небезпек. Так і проспав до світанку. Труднощі підйому полягала, по-перше, в розсипаних всюди каменях різних розмірів, на які в темряві постійно натикаєшся. Виданий на сім'ю один ліхтарик був дуже слабкий. Потім, крім низки різномовних паломників, по стежці рухаються верблюди - того й гляди зіштовхнуть з укосу. Можна було піднятися на верблюді за 50 фунтів, але ми побоялися покалічити малюка. На шляху були влаштовані привали - халупи (всього шість), де можна полежати, купити кока-колу і снікерс; але на це вже не залишалося часу. Так що краще мати в запасі годин п'ять. Сама важка частина - остання. Це 270 кам'яних ступенів, розбитих на кілька прольотів, і піднімаються під прямим кутом. По них не доїдеш навіть на верблюді. Весь цей шлях наш татко подолав із сплячою дитиною на руках, у той час як я дерлася під кінець рачки. І ми таки встигли! Нас, розбитих і змучених, осяяли перші промені сонця, що сходить, я з трепетом виявила, на яку висоту ми видерлися. Звичайно, видовище було того варте - гори всюди, куди сягає око. Сенечка, прокинувшись, покапризувати - випустити з рук його було не можна, колом валуни - але потім насупився і затих.
Гора Мойсея
Але мав бути ще узвіз! Спускатися ми все-таки вирішили спробувати на верблюді. Виявилося, їхати на ньому в даній місцевості не так вже приємно, як це виглядає з боку. При кожному кроці тебе струшує, сідло б'є по стегнах, а металевий кілочок, за який потрібно триматися, обтикатиметься прямо в лобкову кістку. Через 30 метрів я віддала дитину чоловікові, який ішов поруч, але довго проїхати все одно не вийшло. Так, змінюючи один одного, ми дісталися до підніжжя гори за дві години. Повернулися жахливо втомлені, але задоволені. За словами нашого екскурсовода, нам попрощалися всі наші гріхи.
Остання екскурсія в Рас-Мохамед була зовсім неважко. Ми їхали в мікроавтобусі і кілька разів висаджувалися подивитися на місцеві визначні пам'ятки. Дитина так само, як і ми, купався, спав два рази, обідав у бедуїнів.
VI. Повернення Час пролетів швидко, нам знову стояла довга дорога. Самим хвилюючим місцем був аеропорт. Сумки, тяжкості, черги, вируючий народ і катастрофічна нестача власних рук. У суєті ми втратили автомобільні права! (На щастя, їх знайшов наш попутник). Так що краще здати все в багаж, крім документів, дорожньої їжі та теплого одягу для Москви.
Арсеній був дуже радий поверненню. При вигляді бабусі він просто зрадів, потім побіг перевіряти свої іграшки: вимикач, фіранку "ку-ку", телефон, улюбленого кота і т.д. І на наступний день він був дуже збуджений і бурхливо "розповідав" про свої враження бабусі з дідусем.
Наш режим практично залишився без змін. Почекавши три дні після повернення, констатую: дитина здорова і може виходити на вулицю. Він засмаг, виріс і став ходити за ручку. І напевно, десь глибоко в його пам'яті залишаться назавжди величні гори, бірюзове море і безмежна пустеля Єгипту.
VII. Речі, необхідні в поїздці: 1. Легка коляска - палиця і, по можливості, перев'язь (круглий матерчатий клапоть шириною близько 50 см для перенесення сплячого або сидить дитини) 2. Дитяче харчування. Простіше не метатися по супермаркетах, а мати свою, надійне і дешевше. Всі зберігалося в холодильнику, названому в путівці "міні-бар". Консерви, баночки і "Агуша" я гріла прямо на сонці. Каші розводила окропом з їдальні. 3. Памперси. Можна купити, але в Москві дешевше. 4. Іграшки. Улюблені іграшки необхідні маляті для психологічного комфорту в новому місці. 5. Горщик (якщо ви ним користуєтеся) 6. Все для миття пляшок. 7. Дитяча аптечка. Обов'язково жарознижувальну і шлунковий. 8. Засіб від комарів або Фумітокс. Ночами комарі зовсім замучили, прямо як на підмосковній дачі.
P.S. Дорогі мами! Відпочивайте разом з дітьми! Не бійтеся труднощів - часто вони навіть легше, ніж ваші звичайні домашні клопоти, просто вони - незвичні. І потім, всі хвилювання з лишком окупаються свіжими враженнями від нової обстановки, природи, довкілля та ін. Бажаю вам хорошого відпочинку!
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 955
| Рейтинг: 0.0/0 |
|