Четвер
24-03-28
23:23

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Яремче, туризм, наш регіон.

Туристичні ліхтарики на всі випадки

Туристичні ліхтарики на всі випадки

Давно не доводилося зустрічати в горах мандрівників, котрі не користувалися б ліхтарем. Достатньо уявити, як бідолашний «безліхтарний» турист у вечірній темряві на привалі намагається намацати потрібні речі. Вже й не казати про варіант, коли він навпотемки шукає стежку, шпортаючись, бреде темним лісом. Але нормальний турист завжди має при собі власне портативне сонце.

Ліхтарна революція

У кожного з туристів ліхтар на власний смак. Комусь до вподоби «налобники», комусь — ручні, дехто й досі користується ще радянською «жужалкою». Але «налобники» все ж найпопулярніші. І мало хто знає, кому завдячуємо цим винаходом. Ми просто настільки звикли до нього, що вже не можемо уявити щось інше. А насправді революційні перетворення в галузі освітлення «під ногами» у туриста відбулися не так давно — всього 34 роки тому, у 1972-му. Саме тоді винахідливий французький спелеолог Фернан Петцль сконструював перший ліхтарик, що закріплювався на чолі.

Ідею підхопили інші спелеологи, потім альпіністи і туристи. Адже, як не крути, а це дуже зручний варіант. Руки вільні — хочеш тримай у них палиці, хочеш — льодоруб або й навіть голку з ниткою. Навіть якщо навкруги непроглядна темінь, попереду все чудово освітлено.

Ну, і, звісно, зачувши запах грошенят, інші виробники спорядження теж стали використовувати ідею «налобників». А ми від цього тільки у виграші. «Буржуям» конкуренція — нам широкий вибір. Відповідно й говоритимемо про те, що представлено на прилавках українських магазинів.

Головний критерій — джерело світла

Ліхтарі можна ділити, скажімо, за способом використання: налобні... і всі інші, тобто ручні, лампадного типу і так далі. Або за виробником: фірмові і китайські. Але, напевне ж, основними критеріями при розгляді ліхтарів є не виробник, і не спосіб кріплення, а джерело випромінювання. Нині використовуються три основних елементи «лампочок» у ліхтарях: діоди (LED), ксенон-галогенові лампи та криптонові лампи.

Діоди найбільш економні і довговічні. Споживана ними енергія становить лише одну десяту частину, у порівнянні з ксенон-галогеновими лампами. До того ж діоди мають практично необмежений строк служби, малі габарити та об’єм. Але де плюс — там і мінус. Жоден діод не зможе освітити далі, аніж на 12-15 метрів. Окрім того, промінь ксенон-галогенових ламп спрямований, а в діодів — рівномірно розсіяний, який би рефлектор не використовувався.

Ксенон-галогенові мають менший ресурс роботи на одному комплекті батарей чи акумуляторів і значно менший термін служби, бо часто перегорають, як і будь-які лампи розжарювання. Серед позитивних моментів ксенон-галогенових ламп слід відзначити дальність променя світла — до 100 метрів.

Криптонові лампи мають всі недоліки ксенон-галогенових, але більший ресурс роботи на одному комплекті батарей, хоча і меншу дальність освітлення. Якщо в цифрах, то дальність освітлення таких ліхтарів у три-чотири рази менша, а тривалість роботи — разів у п’ять більша.

Зараз мало не всі виробники намагаються поєднувати діодні ліхтарі з ламповими, тобто робити подвійне джерело світла. Очевидно, це таки зручно. Адже часто виникає необхідність освітити предмети на значній відстані, а діодні ліхтарі це не дозволяють. Вони не дуже рятують в тумані, оскільки через рівномірне розсіювання світла втрачається відчуття відстані та габаритів предметів. Але й економія батареї зай­вою не буде, особливо при тривалих мандрівках.

Фірмові ліхтарі

Почнемо з найгіршого — ціна (від 160 гривень). Тобто в декілька разів вища, ніж на китайські. Але якість цілком відповідає ціні. Діоди працюють рівно стільки, скільки гарантує виробник, плюс-мінус 10 годин — в залежності від температурного режиму використання (до 150 годин безперервної роботи на одному комплекті батарей). Лампи достатньо довго не перегоряють. Рефлектори мають мало не ідеальну поверхню, що дозволяє максимально ефективно використовувати потужності ліхтаря. Ергономічні характеристики не викликають претензій. По суті всі необхідні елементи, такі, як, скажімо, перемикач «ввімкнути/вимкнути», легко знайти навіть у цілковитій темряві. Деталей, котрі можна було б випадково загубити, практично немає. Пластик теж якісний. Як показав особистий досвід, за три роки експлуатації фірмового ліхтарика (Likka, Petzl) — жодних тріщин і дефектів.

Декілька порад

Чим і як користуватися — справа особиста. Але, купуючи ліхтар, добре подумайте, в яких умовах він буде використовуватись.

• Зважте, що не завжди найдешевше рішення найекономніше.

• Поцікавтесь, чи є продавець офіційним дилером. Якщо ні — то гарантійні претензії на ліхтар можуть не бути прийняті.

• На китайські вироби гарантія буває не часто, а то й узагалі не буває.

• Зверніть увагу, чи немає заводських або транспортних дефектів.

• Після використання в умовах підвищеної вологості ліхтар бажано добре просушити.

• Навіть якщо ваш ліхтар захищений від проникнення вологи, не варто занурювати його у воду.

• Використовуйте лише якісні елементи живлення — уникнете багатьох небажаних проблем.

Тепер на ринку надзвичайно багато фірмових ліхтарів від різних виробників. Найпоширеніший — від фірми Petzl. Впритул наздоганяють його Kovea і Primus. Деякі продавці інколи пропонують TSL та CampinGas.

Татусь Petzl умовно розділив свої ліхтарі на чотири основні групи. Першу складають так звані компактні — tikka, zipka, tactikka і, відповідно, похідні від них удосконалені моделі з маркуванням plus або ХР. Поступово старі моделі, напевне, будуть зняті з виробництва, і ліхтарі на кшталт tikka plus займуть їх місце як основні у модельному ряді цієї групи. Серед їх переваг слід відзначити водонепроникність та регулювання інтенсивності освітлення — максимальне, оптимальне, економічне. В деяких моделях є можливість ввімкнути режим проблискового маячка.

Друга група дещо ширша. Це, так би мовити, універсальні ліхтарі. Групу складають серія MYO з модифікаціями MYO, MYO3, MYO5 та з виносним блоком живлення MYOBELT3 та MYOBELT5, а також старі ліхтарі ZOOM­HALOGENE, MICRO та SAXO. Найцікавішими є ліхтарі серії MYO, оскільки вони — гібрид діодного ліхтаря з ксенон-галогеновим, що суттєво збільшує сферу використання. MYOBELT — ліхтарик з виносним блоком живлення (зручний за низьких температур і менше, ніж простий MYO, тисне на голову — чотири батарейки АА/LR 6 щось та й важать). Різниця цієї серії лише в кількості діодів. Решта ліхтарів групи нагадують старі «альп­турівські» моделі й інтересу не складають.

Третя група, запропонована французьким виробником, — водозахисні ліхтарі. Їх фактично два: DUO з різного роду модифікаціями (різна кількість діодів та виносний або невиносний блок живлення) та SAXO AQUA. Модель DUO також гібридного типу. Завдяки водозахисним властивостям ліхтар можна використовувати на глибині до п’яти метрів. SAXO AQUА годиться і як ручний ліхтар.

Четверта група — ліхтарі для спелеологів. Їх також два: FIXO DUO (передбачає жорстке закріплення на шоломі й від стандартної модифікації DUO нічим не відрізняється) та ACETO (ацетиленовий ліхтар з п’єзопідпалювачем).

Корейський брат Petzl — Kovea. Від «француза» відрізняється не суттєво. Хіба встановленням на деяких моделях криптонових ламп. Дещо квад­ратніший дизайн, але ергономіка від цього наче не постраждала. Все — на висоті. Варто лише відзначити модель Spider LED — її можна закріпити навіть на комірець сорочки.

Останнім часом на ринку з’явилися ліхтарі від Primus. Рекомендуємо звернути увагу. Якість європейська. Щоправда, відповідна ціна. В Європі також широку популярність здобула продукція фірм Black Diamond та TSL. Black Diamond відрізняється космічним дизайном і відповідними цінами, а TSL позиціюється як недорога, але якісна продукція.

Окремий тип — китайський

Вироби китайських народних умільців — окрема розмова. Чого не відбереш у китайських кооперативників, так це здатності підробляти і вводити в експлуатацію новітні технології за дешевими цінами. Ринок просто завалений підробками відомих брендів. Інколи навіть важко відразу відрізнити ліхтарик китайських кооперативів від того ж таки «петцеля» чи «ковеї». А різниця насправді суттєва.

Наприклад, вона виявляється в якості джерел освітлення. Діоди на китайських ліхтариках, у порівнянні з фірмовими, менш економні. При тестуванні жоден не протримався більше п’ятдесяти годин безперервного використання. Не кращий варіант — ліхтар з лампочкою. Вона швидко перегоряє і має значні дефекти поверхні, а отже, погано освітлює. Хотілося б і якісніших пластмасових частин ліхтарика. На жаль, пластик китайці використовують ламкий. Щодо ергономічності східних виробів, краще узагалі мовчати. Перемикачі режимів роботи або не працюють узагалі, або ліхтар чомусь вмикається самовільно, і то в рюкзаку. Власникам таких «агрегатів» доводиться виймати батарейки при транспортуванні ліхтаря. Отож висновок: все, що може реабілітувати китайську продукцію, — це ціна (від 15 до 65 гривень). Ну, хоч у кожен похід бери новий ліхтар.

 

Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"



[10-01-12][Все для туристов]
Здесь начинают и заканчивают лыжный сезон (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: визначні пам'ятки (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Домініканські визначні пам'ятки (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Спеції і пахощі - кухня Індії (0)

Категорія: Яремче, туризм, наш регіон. | Додав: vechervkarpatah (10-02-05)
Переглядів: 1570 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: