Вівторок
25-01-14
17:41

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

ВЕРОНА - МІСТО ШЕКСПІРІВСЬКИХ ПРИСТРАСТЕЙ

ВЕРОНА - МІСТО ШЕКСПІРІВСЬКИХ ПРИСТРАСТЕЙ

"Немає повісті сумніше на світі, чим повість про Ромео і Джульєту.". Саме завдяки цьому твору Великого Шекспіра посприяло тому, що це невелике провінційне містечко Верона  , розташований в північній частині Італії, став відомий на всьому цивілізованому світі. Мільйони закоханих приїжджають до Верони 16 вересня, в день Народження Джульєти і 14 лютого, в день святого Валентина. У ці дні у Вероні спеціально для туристів організовуються цікаві і увлекательниє заходи.

Як то кажуть, до сьогоднішнього дня збереглися удома сімей Даль Капелло і Мантікопі, які були прообразами Капулетті і Монтекки.

До речі кажучи, будинок, де нібито проживала Джульєта, а точніше її прототип - Casa di Giuletta - на сьогоднішній день відкритий для відвідин всіх охочих. Туристів спочатку супроводжують в красивий тінистий внутрішній двір, що раніше служив садом, де і розташовується знаменитий балкон, з якого Джульєта вела бесіду зі своїм полюблені Ромео. Тут же можна споглядати бронзову статую головної героїні одного з найвідоміших творів Вільяма Шекспіра. Народна чутка стверджує, що дотик до цієї статуї приносить успіх в любові.

Охочі так само можуть відвідати будинок, де проживав Ромео - Casa di Romeo - симпатичний будинок із затишним двориком і арочною галереєю.

Крім цього для туристів проводяться екскурсії в монастир Сан Франчесько 13 століть, в якому, згідно переказу було проведено таємне вінчання Ромео і Джульєти і де після їх трагічної смерті вони і були поховані. З тихого церковного дворика туристів проводять в темне підземелля, над входом в яке потрібно прочитати слова з п'єси Шекспіра "Ромео і Джульєта". Біля саркофага, виготовленого з червоного мармуру, туристи залишають квіти, а так само послання, адресовані нещасним закоханим. Існує легенда, що люди приходили сюди ще задовго до того, як з'явилася п'єса Шекспіра "Ромео і Джульєта".

У саду, що на території монастиря Сан Франчесько, встановлений мармуровий бюст самого Вільяма Шекспіра. Крім того, всі охочі мають унікальну можливість відвідати музей фресок і Портал, встановлені тут же, але пізніше, в минулому сторіччі.

Не можна заперечувати той факт, що Верона - це місто, чия туристична привабливість підтримується виключно історією, вигаданою багато століть назад Шекспіром. Проте, як це не дивно, все це цілком відчутні і привертаючі увагу визначні пам'ятки Італії <http://euguide.ru/italy>.

Ще однією справжньою перлиною Верони є давньоримський амфітеатр, що чудово зберігся. Він, зрозуміло, в значній мірі поступається розмірами Колізею, проте саме завдяки ньому Верону часто іменують Другим Римом.

Крім всього вищепереліченого достатньо високий інтерес представляють пам'ятники династії Справи Скеля. Вони як не можна точніше передають атмосферу середньовічної Верони.

І, проте, незважаючи на свій романтичний ореол, Верона зовсім не є улюбленим туристичним маршрутом наших співвітчизників. Наприклад, автобусні тури по Європі <http://euguide.ru> припускають відвідини Верони тільки на дуже короткий час. Канікули на курорті

Зустріти Різдво в казковій Празі, а потім відпочити і оздоровитися в Карлових Варах, одному з самих аристократичних курортів Європи, - програма-мінімум для зтіх зимових канікул!

Побачити Чехію я мріяла ще із студентських часів, коли не на жарт захопилася Міланом Кундерой. Чи потрібно говорити, як я зраділа, отримавши несподіване запрошення до Карлови Вари! Природно, з обов'язковою зупинкою в Празі - місті, яке називають не інакше як магічним.

 

 

Я бачила фотографії Праги. Означаючи, що її центр занесений в список ЮНЕСЬКО і в нім - 4 тис. пам'ятників старизни. Читала, що цим містом захоплювалися Моцарт, Бетховен, Кафка, Достоєвський. Я представляю її милою європейською столицею. Але вона виявляється у багато разів прекрасніше за всякі зображення. Зимова Прага волшебна! На її звивистих вулицях минуле змішується з сьогоденням, і від цього нереального міксу вимощених мостових і неонової реклами здається, що ти переміщаєшся в часі, і одна картинка нашарувалася на іншу. Я навіть не цілком усвідомлюю слова екскурсовода, який вже півгодини розповідає про дивовижний симбіоз архітектурних стилів Праги, - від готики до модерна. Разом з потоком різноголосих туристів я ступаю на міст Карлов, що розкинувся над річкою Влтавой. Розглядаю пам'ятники легендарним персонам, насолоджуюся пейзажем, роздивляюся мі-лиєбезделушки,коториєпро-дают на кожному кроці... А ось і Ян Непомуцкий - найшанобливіший в Чехії святий. За переказами, вікарій Йоганек з Помука удостоївся цього почесного звання після того, як був страчений королем Вацлавом IV - чи то по політичних причинах, чи то за те, що відмовився відкрити таємницю сповіді королеви. Бідолаху втопили у Влтаве, і, говорять, над местомом, де річка викинула його тіло, на небі появгаїсь п'ять зірок, символізуючі п'ять букв латинського алфавіту - TACET, що означає "мовчи". Тепер Ян Непомуцкий цілодобово "працює" виконавцем бажань: кожен турист вважає своїм обов'язком доторкнутися до фігури святого і побажати чого-небудь такого.

Скільки б часу у тебе ні було, його все одно не вистачить на те, щоб повною мірою насолодитися красунею Прагою. Химерної форми замки, сяючі позолотою башти, чудові ста-роместськие куранти, собор св. Вітта, в якому коронувалися 30 чеських королів, - і залиті м'яким січневим сонцем, і у вечірніх сутінках однаково зачаровують. Захоплені, переповнені емоціями, ми нарешті розуміємо, що неабияк про-дротлі. І Юлія - керівник наший групи, яка прожила в Празі не один рік, - веде нас в чудову кондитерську, де ми відігріваємося ароматним какао і дегустуємо торти з ніжного суфле. Поки вона щебече по-чешськи з офіціантом, ми із сумом перераховуємо те, що не встигли подивитися: єврейський квартал із старовинним кладовищем, циганський район Жіжков, схожий на Париж, що співають фонтани в північній частині Праги, замокнув Нелагозевес (28 км. від Праги) з унікальною колекцією картин... Все це залишається на наступний раз. А наша програма продовжується - їдемо до Карлови Вари! Вода-чарівниця

Наш мікроавтобус друга година колесить по чеських дорогах. "Ми вже на під'їзді!" - підбадьорює Юлія. Я прилипаю носом до скла. Засніжені горби, різноколірні дахи іграшкових будиночків, готелі, прикрашені прапорами всіх європейських держав, - акварельна картинка, намальована художником-мрійником...

А дихається тут як! Після київського смогу від кисню кружляється голова. Холодно. Ми одягнені не по погоді і, тремтячи, кутаємося в тонкі куртки, але не поспішаємо заходити в будівлю готелю - хочеться надихатися цим чудовим повітрям, насолодитися вражаючою для жителя столиці тишею. "Сан-суси" - 4-звездочний курортний комплекс - зовсім не схожий на те, що в Україні ми звикли називати нудним словом "санаторій". Шикарний євроремонт, скляні двері, багато зелені плюс приваблива усмішка бородатого хлопця з ресепшн, вилитого рокера: "Ваш номер, мадам!" - панове, та ми ж в Європі!

За обідом (вся їжа на шведському столі дієтична, але неймовірно смачна) нам пропонують випити по чарочці форнета - гіркої настоянки на травах з присмаком полину. По тілу розливається приємне тепло...

Опісля декілька хвилин я дізнаюся, що Карлови Вари - найстаріший курорт в Європі. Полегенде, Карл IV відкрив мінеральні багатства цього місця завдяки оленеві: той, рятуючись від мисливців, вивів короля до місця, де із землі битий струмінь гарячої води. Король, страждаючий від подагри і ревматизму, замислювався, підійшов до фонтану і, на подив свити, опустив в гарячу воду хворі ноги. Біль миттєво утих! І Карл Великий тут же вирішив: бути тут королівській здравниці!

 

 

Сказано - зроблено. Ось вже 650 років сюди приїжджають туристи з різних куточків миру підлікуватися і відпочити. Та які туристи! Під покровом карловарських колонад здійснювали променади Петро I і Гоголь, Моцарт і Шопен, Гете і Шилтер, Бах і Бетховен, Тургенев і Кафка, Дворжак і Карл Маркс. Правда, не відразу, ох, не відразу лікарі знайшли чудову формулу оздоровлення гарячими джерелами. Спочатку хворих просто парили в мінеральній воді. Причому ванни нещасні приймали до тих пір, поки у них не починала лопатися шкіра: тодішні лікарі вважали, що тільки в цьому випадку вода, проникаючи в ранки і тріщини, надає свою цілющу дію. Набагато пізніше за ескулапів осяяло, що чудодійну воду потрібно пити! Все б добре, та прописували її в неймовірній кількості, без всяких обмежень. І лише в ХІХ столітті доктор Ян Девід Бехер (автор знаменитої бехеровки - 13-го цілющого джерела, як жартують місцеві жителі) створив і науково обгрунтував систему лікування водою з унікальних карловарських джерел, яка стала основою сучасної місцевої бальнеології.

Всього термальних джерел тут близько 80, але найважливіших - 12. Найбільш могутній - Врджідло - за добу вивергає 3 млн літрів води, в якій розчинено 18 тонн солей і мінералів! Хімічний склад води в кожному джерелі - особливий, температура теж різна: від 34 до 72 °С. Тому всім пацієнтам прописують індивідуальний план лікування. Воду потрібно пити безпосередньо з джерела, в строго призначений час і в прописаній кількості. Ось і гуляють по місту відпочиваючі із спеціальними "носатими" чашками (носик потрібний, щоб насичена мінералами вода не псувала емаль зубів), попивають воду, хрустять карловарськимі вафлями, випеченими, знову-таки, на мінеральній воді (місцевий делікатес, правда, ні за смаком чого особливого), роздивляються коштовності в численних магазинчиках (який тут гранат, око не відвести!) і базікають про те про це на різних мовах. Російський, до речі, можна почути чаші всього.

 

 

А лікують на цьому курорті від багатьох хвороб. Проблеми з опорно-руховим апаратом, шлунком, порушення обміну речовин, надмірна вага, цукровий діабет, пародонтоз - все це прямі свідчення відправитися на два-три тижні до Карлови Вари. Олександр Ребенок, віце-президент АТ "Імперіал Карлови Вари", експерт по сучасному курортному лікуванню і, до речі, наш земляк, говорить, що дуже не любить виразу "поїхати до Вари попити воду". Санаторне лікування, наполягає він, - це не тільки вживання цілющої води і ухвалення ванн, але і режим, дієта, спосіб життя. Звучить начебто нудний. Але це спочатку. Тільки уяви, як же це здорово: встати вранці, вдихнути повними грудьми кристального морозного повітря, прогулятися до колонад по вузеньких старовинних вулицях, ше навіть автомобілі рідко їздять, розслабившись, забувши про суєту, відключивши, нарешті, мобільник, - а потім повернутися в готель на гарячий сніданок. І посту невеликого відпочинку відправитися в spa-центр, поплавати в басейні, посидіти в джакузі. А потім - знову на прогулянку (місця тут живописні!), або на Ангельську гору - до розвалин готичного замку, або в музей Мозерського кришталя, або на шопінг. Ніяких стресів, немов переносишся в інше вимірювання! Для любителів активного відпочинку теж маса можливостей: тут тобі і прекрасні майданчики для гольфу і тенісу, і велосипедні траси, і місця для гри в більярд і боулінг. Хочеш зайнятися гірськими лижами - тебе чекають швидкісні спуски і бігові траси в Крушних горах, в 28 км. від Коропових Вар.

І не обов'язково зупинятися в найдорожчому готелі, щоб відчути особливий дух цього курорту! Тут багато трьох- і четирехзвездочних санаторних комплексів, де по кишені привести своє здоров'я в норму багатьом з нас. Спокій, цілюща вода, що надихає пейзаж і творча атмосфера - ось формула релакса від Карлових Вар. Скажу я вам, дуже дієва!



[10-03-04][Все для туристов]
Трембита (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: гроші і покупки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Національна кухня Білорусі (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: скарби миру (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-16)
Переглядів: 1369 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: