Понеділок
23-09-25
12:25

test [404]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

туризм

Міжнародний туризм грає все більш помітну роль в світовій економіці. Початок нового тисячоліття був відмічений не тільки підйомом міжнародного туристського руху, але і появою нових тенденцій в розвитку даної галузі. Статистика свідчить про стійкі темпи розвитку туризму. У 1950 р. загальне число туристів складало 25 млн., а надходження від туризму - 2,1 млрд. доларів США; у 1987 р., за даними ВТО, ці показники склали відповідно 363 млн і 150 млрд. У 2000 р. число мандрівних досягло 698 млн, надходження від туризму - більше 476 млрд. доларів США. У 2002 р. число туристів склали 702 млн., валютні надходження від міжнародного туризму досягли 474 млрд доларів США. У 2007 р. число туристів, за даними ВТО, склало 898 млн. У світовій економіці туризму припадає на частку 6% світового валового національного продукту, 7 % світових інвестицій, 11% світових споживчих витрат. Збільшення туристських потоків і зміни, що виникають у зв'язку з цим, в соціально-економічній, фінансовій і інших областях стали істотним чинником економічного зростання і поступального розвитку міжнародних відносин. В даний час туристський сектор швидко росте і до 2010 р. наблизиться до відмітки в 1 млрд туристських прібитій.

Разом з тим слід зазначити виникаючі зміни на туристському ринку, поява нових трендів у галузі міжнародного туризму, що динамічно розвивається. Однією з головних особливостей розвитку туризму є нерівномірний розподіл туристських потоків в різних регіонах і країнах світу. Туристські потоки сконцентровані в декількох регіонах земної кулі, і їх рух має в основному інтрарегиональний характер. В даний час спостерігаються наступні пропорції в туристських потоках: групові туристи складають 25- 35 % від загального числа осіб, мандрівних за межу; індивідуальні туристи, складові 65- 75%, виїжджають в основному в довколишні країни. Об'єми подорожей з метою рекреації збільшуються динамічніше в порівнянні з об'ємом ділового туризму. Проте необхідно відзначити значно збільшення инсентив-туров. Дослідники відзначають, що разом із зростанням вимогливості туристів до сервісу сам туристський продукт стає все більш витонченим, зростають його трудомісткість і капіталоємність. Значною мірою це викликано появою нового вигляду туризму і стійким розвитком спеціальних видів. У останні п'ять років перед туристською індустрією гостро встала проблема збереження і розвитку як рекреаційних ресурсів, так і туристських ресурсів в цілому. Це зумовило появу і розвиток такого виду туризму, як екологічний туризм. У міру розвитку науково-технічного прогресу, урбанізації, технократізациі життя для людини все більш привабливими стають природний ландшафт, чисті водоймища, флора і фауна. Саме унаслідок тяги до спілкування з природою з'явився такий вид туризму, як сільський (rural) туризм. Ці спеціальні види туризму набувають масового характеру, що ставить проблему регулювання туристських потоків. Прийом туристів в дестінациі характеризується їх концентрацією на 1000 жителів або на одиницю площі. Якщо концентрація туризму перевищує допустимі норми, навколишньому середовищу завдається збитку і відбувається руйнування тієї самої незайманої природи, ради якої туристи і приїжджають. Одночасно з появою нового вигляду туризму стійко розвиваються такі спеціальні види, як релігійний, лікувально оздоровчий, діловий, подієвий туризм.

У навчальному посібнику систематизовані знання по класифікації туризму, внутрішній структурі туристської діяльності, основним спеціальним видам туризму. Мета навчального посібника полягає в ознайомленні із структурою спеціальних видів туризму, характеристиці територій і регіонів їх розповсюдження, розкритті особливостей практичної організації спеціальних видів туризму.
чебноє
У допомога призначена для студентів вищих учбових закладів, що навчаються за фахом "Економіка і управління на підприємстві туризму і готельного господарства".[10-10-10][Все для туристів]
Лавина (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Національна кухня ОАЕ (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Доміникана: дайвінг на Плайа-баваро (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Індії (1)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-04)
Переглядів: 756 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: