Вівторок
24-11-26
04:23

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

СУТЬ, ПРИНЦИПИ І ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ АВТОСТОПА

СУТЬ, ПРИНЦИПИ І ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ АВТОСТОПА

Автостоп - це безкоштовне пересування туристів на попутному транспорті з відома водія (кондуктора, машиніста). Спочатку автостоп був можливий тільки на попутних автомашинах, проте пізніше розвинувся автостоп на інших видах транспорту. Автостопом не вважається безбілетний проїзд в маршрутному транспорті, якщо на це не отримана згода водія (кондуктора, машиніста).

Автостоп - це не повна халява. Головним принципом автостопа є взаїмовигода (усвідомлена чи ні) його учасників. Як правило, основною користю, витягуваною водієм з автостопщика, є спілкування. Особливо на дальньому маршруті спілкування, що руйнує одноманітний ритм дорогі і що дозволяє водієві не заснути. Саме тому автостоп під різними назвами і в різних формах існує з давніх часів і існуватиме до тих пір, поки не зникнуть машини і водії.

Неформальність - ще одна з дуже важливих сторін автостопа. Історії відомі факти, коли зв'язані жорсткими правилами водії рейсових автобусів підбирають автостопщиков саме ради неформального спілкування. "Пасажири - для грошей, попутник - для душі". Саме тому проїзд на попутному кораблі з включенням в суднову роль автостопом зазвичай не вважається, оскільки в цьому випадку створюються певні формальні відносини.

Довіра - ще один дуже важливий принцип автостопа. Водій допускає автостопщика в свій дуже вузький особистий простір кабіни автомобіля. Прояву в цьому випадку підозрілості, нещирості, брехні просто недопустимі.

Відомий автостопщик і автор численних книг по автостопу Антон Кротов виділяє 6 видів автостопа:

1. Автостоп нульового роду - пересування на попутних велосипедах, мотоциклах, конях, гужових возах, рикшах і інших немеханічних транспортних засобах або засобах з малим об'ємом двигуна. Виділення даного роду автостопа має швидше жартівливий характер, оскільки в реальному житті зустрічається дуже рідко;
2. Автостоп першого роду - найбільш поширений вигляд. Мається на увазі пересування на попутних легкових і вантажних автомобілях, автобусах і інших наземних нерейкових транспортних засобах;
3. Автостоп другого роду - пересування на попутних залізничних поїздах;
4. Автостоп третього роду - "гидростоп" або "аквастоп", пересування на попутних катерах, поромах, кораблях і інших водних транспортних засобах;
5. Автостоп четвертого роду - пересування на попутних вертольотах, літаках і інших повітряних транспортних засобах;
6. Автостоп п'ятого роду - поки відноситься до області фантастики і має на увазі використання космічного транспорту.

Cамим відомим автостопщиком нульового роду жартома називають Михайла Ломоносова  Ломоносов,_Михаил_Васильевич>, хоча ця сторінка його біографії швидше легендарна.

Виникнення автостопа співпадає з появою автомобільного транспорту на початку минулого XX століття. Спочатку автостоп носив швидше стихійний характер. Пізніше значну роль в просуванні світового автостопа зіграв рух хіппі, оскільки автостоп давав цим людям можливість подорожувати і знайомитися з різними людьми не витрачаючи при цьому грошей, яких у них зазвичай і не було зовсім.

У 1978 році була створена Петербурзька Ліга Автостопа (ПЛАС) < . Президентом цієї Ліги є Олексій Воров, що проїхав автостопом більше 1,3 мільйонів кілометрів, що поки є неперевершеним рекордом. Автостоп за визначенням ПЛАС - це спорт, із-за чого членами ПЛАС часто проводяться різні змагання і гонки на швидкість як по території Росії, так і по світу.

Зовні гонщики ПЛАС виділяються яскравими жовтими комбінезонами. Проте дана уніформа з їх подачі почала зустрічатися повсюдно, тому не слід рахувати будь-яку жовту фігуру на дорозі Пласовцем.

Найбільше досягнення ПЛАС - кругосвітня експедиція "Автоколумб" 1992-93 років. Учасники цієї експедиції зробили подорож навколо земної кулі, не користуючись ніяким рейсовим транспортом, побувавши в 25 країнах Євразії, а також Північної і Південної Америки.

Літом 1996 року один з членів ПЛАС Пилип Леонтьев зробив подорож з Санкт-Петербурга до Дакара, пройшовши автостопом більше 16000 кілометрів з використанням 197 видів транспорту (включаючи літак Нуакшот-Лісабон, завантажений мороженою рибою) і побував при цьому в 15 країнах. В цілому ця подорож зайняла 2 місяці.

Московська Школа автостопа (МША) <  була заснована в 1994 році московським автостопщиком Валерієм Шаніним, автором книги "Хитч-хайкинг: автостопом по США і Європі". Його стаж автостопи - близько 100 тис. кілометрів (дані на 2001 рік) [2]. Основний інтерес Шаніна і його школи автостопа - країни Заходу.

Валерієм Шаніним і Школою автостопа було проведено декілька крупних заходів для автостопщиков, таких як "Чемпіонат Росії по автостопу", "Чемпіонат Москви по автостопу" і ін. Ці заходи привернули величезну увагу засобів масовій інформації, хоча, по висловах деяких автостопщиков, були організовані на досить низькому рівні.

Академія Вольних Подорожей (АВП)  була заснована в 1995 році моськвічем Антоном Кротовим. Стаж Антона Кротова складає більше 500 тис. кілометрів. На відміну від інших шкіл автостопа, АВП сприймає автостоп як науку і як метод пізнання єдності і доброти навколишнього нас світу. Головним гаслом школи АВП є "Наука переможе!". Основоположними цілями АВП є знаходження, збір і розповсюдження інформації, пов'язаної з самостійними подорожами, не залежними від матеріального рівня мандрівника. Через це саме ця школа є одній з найвідоміших і поважаних серед початківців автостопщиков.

Академією Вольних Подорожей організовується безліч масових експедицій в різні країни, включаючи Африканський і Азіатський континенти. Для новачків часто організовуються "самохідні походи".

Російські автостопщики (уживаються також терміни "стопщик" і "стоппер") використовують власний сленг, не завжди зрозумілий іншим людям. Наприклад, слово "собака" у деяких автостопщиков позначає приміську електричку ("поїхати до Москви на собаках"). Деяка частина цього сленгу запозичена із сленгу хіппі і сленгу далекобійників. Слово "напівстоп" зустрічається в застосуванні до людей, в одній поїздці що перемежає автостоп з платними переміщеннями на транспорті.



[10-03-29][Все для туристов]
Весенние салаты (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: відпочинок і лікування (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: національна кухня (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Національна кухня ОАЕ (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-10)
Переглядів: 1334 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: