Субота
24-04-20
17:17

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Розділ 4. Релігійний туризм в ісламі

Розділ 4. Релігійний туризм в ісламі

Релігійний туризм мусульман має яскраво виражену паломнічеськую складову. Для кожного мусульманина необхідно хоч би раз в житті зробити паломництво (хадж) в священні міста - мекку і Медіну. Характерна межа - різкий сплеск числа паломників мусульман саме під час хаджу, який буває раз на рік, із змінними залежно від місячного календаря датами. Ці міста дозволяється відвідувати тільки мусульманам, що обмежує екскурсійну складову, оскільки екскурсанти - представники інших релігій не можуть відвідати головні святині ісламу.

4.1. Історія виникнення і основи віровчення ісламу

Іслам є наймолодшою релігією з існуючих трьох конфесій. У ісламі суннітського толку (цього напряму дотримуються більшість мусульман) відсутній культ святих. Ніщо не повинне порушувати принципи верховності і єдності Бога і відволікати віруючі від поклоніння аллаху. Тому в ісламі заборонені зображення Бога, людей, тварин. Відповідно в ісламі відсутня іконографія.

Відсутність культу святих, чудотворних ікон, монастирів - все це приводить до того, що в ісламі значно менше, ніж в християнстві, священних місць, що привертають туристів паломників.

Исла м зародився в VII в. н.е. в Західній Аравії серед арабів. Слово "іслам" можна перевести як "покірність боові".
мірно
При в 570 р. н.е. в мецці народився засновник ісламу Пророк Мухаммед. У 610 р. в печері гори Хира йому з'явився архангел Джібраїл (Гаврило), який вказав йому на слово Бога (Аллаха). Мухаммед (значення імені - що "вихваляє") не умів писати, тому декламував ці одкровення, немов вірші Бога. Ця ніч одкровення відома як "ніч слави". Після цієї події впродовж більше 20 років у Мухаммеда траплялися осяяння, як у присутності людей, так і коли він був наодинці. Проповіді Мухаммеда зустрічали опір значній частині населення мекки, тому в 622 р. відбулася хиджра - переселення Пророка до Медіни. З цього року починається відлік мусульманського календаря. У 629 р. Мухаммед зробив своє перше і останнє паломництво до мекки, де зруйнував племінні ідоли в святилищі Каабе. 8 липня 632 р. Пророк Мухаммед помер в Медіні у віці 63 років. 4.2. Догмати ісламу

1. Вера в аллах (тобто віра в Бога). Бог в ісламі єдиний, превосходящ, поза часом, милостивий і милосердний.
2. Вера в священні книги. З кожним з посланників Всевишній посилав людям Книгу одкровень. Тору через Мойсея, Євангеліє через Ісуса, Коран через Мухаммеда.
3. Вера в ангелів, диявола і джіннов. Ангели, створені зі світла, служать провідниками і помічниками Бога. Джінни, створені з вогню, населяли землю до людини, можуть бути як добрими, так і злими. Диявол (шайтан, ібліс) - занепалий ангел, що очолив ворожі людині сили.
4. Вера в пророків. До приходу Мухаммеда були 124 тисячі пророків. У Корані записано 26 пророцтв. Мухаммед вважається останнім посланником, друком пророків.
5. Вера в рай і пекло.
6. Вера у визначення (аль кадр) .аллаху відомо все, те, що все відбувається має свій сенс і є виразом його волі.
7. Вера в життя після смерті (ахира) і в безсмертя душі (рух).

Исла мський символ віри звучить так: "Немає Бога, окрім аллаха, і Мухаммед - Пророк його".
м заснований на п'яти заповідях:

1. Свідоцтво - "шахада". Суттю ісламу є покірність боові і визнання того, що Мухаммед - його посланник.
2. Молитва - "салат". Виражає преклоняння перед богом і подяку йому. Молитва здійснюється п'ять разів на день - на сході, опівдні, після обіду, на заході і увечері.
3. Милостиня - "закят". Свого роду податок на користь мусульман, що мають потребу. Раз на рік мусульманин виплачує 2,5 % свого капіталу як милостиня що має потребу.
4. Пост - "саум". Мусульмани постять протягом всього місяця рамадан.
5. Паломництво - "хадж". Щонайменше один раз в житті мусульманин повинен відправитися в паломництво до мекки, до Каабе.

У ісламі відсутні таїнства, характерні для християнства. Щоб стати мусульманином, досить вимовити у присутності поважаних людей ісламський символ віри. У ісламі відсутній інститут священства, тому духівництво і миряни не протиставляються один одному. Стати імамом, тобто що "проводить молитву", може будь-яка поважана людина, що добре розбирається в Корані і ритуальній практиці. На молитву віруючі повинні надягати чистий одяг, зробивши обмивання. Під час молитви віруючі звертаються особою у бік мекки. Напрям на мекку указує міхраб - ніша в стіні мечеті. У Корані чітко мовиться про необхідність пожертвувань. Тому в ісламі проповідує подаяння жебракам, хворим, турбота про свої сім'ї і що потребують допомоги. Потрібна також сплата милостині (2,5 %) від всього нажитого людиною на користь бідних. У дев'ятий місяць місячного календаря рамадан мусульманам наказаний пост. Найбільш важливою заповіддю є хадж. Паломництво здійснюється в строго певний час - в місяць зуль хиджа, четвертий після рамадана. Мусульманські свята

У ісламі найбільшими святами вважаються два: Ід аль Фітр (Ураза байрам) - свято разговенія після строгого поста в місяць рамадан і Ід аль Адха (Курбан байрам) - свято жертвопринесення, що здійснюється під час хаджу. Мусульмани також з великими почестями і глибокою пошаною відзначають день народження Пророка Мухаммеда, ніч того, що його піднесло, ніч заповіді і ніч могутності.

Суннізм і шиїзм

У ісламі існують дві основні течії - суннізм і шиїзм. Вони розходяться в питаннях спадкоємності духовної влади. Суннізмбазіруєтся на Корані і Сунне (діяння, вчинки і слова Мухаммеда) і визнає принцип виборності халіфів (наступників Мухаммеда). Шиізмопіраєтся на Коран і хадіси (перекази), належні Алі і його нащадкам. Алі - четвертий халіф, чоловік дочки Мухаммеда Фатіми. Шиїзм визнає 12 імаму, прямі нащадки Алі. Прихильники цієї течії також вірять в прихід в світ незадовго до Страшного суду таємного імаму - Махді, який встановить рівність і справедливість.

У ісламі існує також містична течія - суфізм, тут робляться акценти на емоційній і інтуїтивній стороні релігійного досвіду. Основними цілями суфізму є: повне розчинення людської свідомості в свідомості Бога, безпосереднє емоційне переживання досвіду спілкування з Богом, пошуки внутрішнього духовного життя. 4.3. Територія розповсюдження ісламу

В світі налічується приблизно 1 млрд 126 млн прихильників ісламу, що складає приблизно 19 % населення Землі.

У Росії налічується більше 20 млн мусульман. У сучасній Росії є приблизно 3,5 тис. мечетей, діє близько 30 духовних управлінь, зокрема Центрального духовного управління мусульман (ЦДУМ) Росії. Функціонують ісламські вузи і медресе, діють ісламські партії.

У Азії: у Індонезії проживає 177 млн прихильників ісламу, в Бангладеш - 101 млн, в Індії - 99 млн, в Ірані - 18 млн, в Туреччині - 55 млн, в Китаї - 27 млн, в Іраку - 18 млн, в Афганістані - 16 млн, в Саудівській Аравії - 13 млн.

У африканських країнах: у Єгипті налічується більше 46 млн мусульман, в Алжірі - 25 млн, до Марокко - 25 млн, в Судані - 18 млн, в Ефіопії - 16 млн.

У США проживає близько 6 млн мусульман. 4.4. Релігійні об'єкти ісламу

Як вже наголошувалося, паломництвом в ісламі вважаються відвідини двох священних міст - мекки і Медіни, що знаходяться в Саудівській Аравії.

Эти паломництва підрозділяються на дві категорії:

1) хадж (велике паломництво);
2) умра (мале паломництво).

М екку і Медіну щорічно відвідують близько 2 млн паломників. Тут побудована одна з найбільших мечетей в світі - Харам бейт Уллах. Усередині мечеті знаходиться святилище Кааба. Назва "Кааба" походить від форми будівлі, схожої на куб, але насправді прямокутного, розміром приблизно 10?12 м, заввишки 15 м. Кааба побудована з сірого каменя з навколишніх гір, підстава з мармурового фундаменту заввишки 25 див. Її чотири кути називаються - червоний, сірійський, йеменський і чорний (оскільки біля нього знаходиться "чорний камінь", до якого паломники прагнуть доторкнутися і поцілувати його). Зовні святилище Кааба покрито чорним покривалом (серпанком). Цей покривало щорічно виготовляється в Єгипті. Незадовго до прибуття паломників чорне покривало замінюють на білий чохол. В кінці паломнічеського місяця її знову одягаються в нове чорне покривало, а старе розрізають на шматки і продають паломникам, як реліквію. Двері Кааби знаходяться на висоті 2 м від землі, до неї піднімають сходи. Усередині три дерев'яні колони підтримують крівлю, безліч ламп з написами, пів викладений мармуровими плитами. Камінь, на який за переказами ставав Аврам, знаходиться у дворі, в невеликій будові.
мнічество
Пало до Медіни зазвичай суміщають з паломництвом до мекки. Між меккою і Медіною відстань 300 км. Це відстань паломники зазвичай долають на літаку або автомобілі. Мечеть в Медіні менша, ніж в мецці. У ній похований Пророк Мухаммед. У Медіні паломники піднімаються на гору Джабал яскраво-червоний Нур, щоб відвідати печеру, де великому Пророкові Мухаммеду було послано перше бачення, на гору Джабал ат Таур, де він ховався від переслідувачів. Паломники відвідують місця знаменитих битв і мечеті.

Окрім паломнічеських центрів в мецці і Медіні, ісламські паломники відвідують і інші релігійні об'єкти в інших країнах світу. У Єрусалимі знаходиться одна з найважливіших святинь ісламу - мечеть халіфа Омара ("Купол скелі"). Вона знаходиться на горі Моріа, на місці колишнього храму царя Соломона. Це місце священне для християн, іудеїв і мусульман, оскільки тут Аврам збирався принести в жертву свого сина Ісаака. Для мусульман це місце важливе тим, що звідси пророк Мухаммед зробив свою нічну подорож на небеса.

Деякі інші важливі мусульманські паломнічеськие святині:

- у Стамбулі знаходиться Блакитна мечеть (колишній Софійський собор);
- в дамаску - мечеть Омейядов;
- в Багдаді - Золота мечеть;
- в Каїрі - мечеть Ібн Тулуна і султана Хасана;
- в Делі - мінарет Кутб Мінар і мечеть Кувват уль Іслам. 4.5. Хадж до мекки

Паломництво до мекки вважається хаджем, якщо воно закінчилося в свято Ід аль Адха (Курбан байрам) і людина зробив всі необхідні ритуали протягом 10 днів. Паломництво, що менш тривале по термінах і закінчилося в інший день, називається умра. Під час хаджу мусульманам необхідно виконати чотири умови:

1) одягатися в біле одіяння - іхрам;
2) зробити обхід навколо Кааби (таваф);
3) зробити предстояніє в долині Арафат (вукуф);
4) знов зробити обхід навколо Кааби після повернення з долини Арафат.

При в'їзді до мекки віруючий добровільно приймає на себе особливі обмеження (іхрам). Сенс іхрама полягає в загальному очищенні, рівності, едіноустремленії і самопожертвуванні. Всі люди, незалежно від їх стану і добробуту, одягаються в однаковий одяг і предстають перед Богом рівними. На знак упокорювання чоловіки не носять головних уборів, хоча парасольки від сонця дозволені. Жінки не повинні приховувати свою особу для затвердження атмосфери довіри і чистоти. Паломники повинні тримати свій розум в стані спокою, не допускати роздратування, сварок, образ. Прояв хоті або інтимні відносини роблять хадж недійсним. Під час хаджу не можна свататися або одружуватися.
до,
Ита хадж почався в той момент, коли люди увійшли в іхрам. Під час проведення паломництва спеціальна поліція відстежує дотримання організаційних моментів, стежить за порядком проведення заходів, спостерігає за порядком проведення ритуалу. Слід зазначити, що законодавство Саудівської Аравії дуже строге. Програма хаджу

1. Сьомого числа місяця зуль хиджа - проповідь в мечеті Кааби. Паломники сім разів обходять Каабу проти годинникової стрілки. Того вечора ж або на наступний ранок паломникам показують мекку. Сім разів здійснюють ритуальний біг між горбами Сафа і Марва. Відвідують святе джерело Зам заст. На цьому мале паломництво може закінчитися, і тоді воно вважатиметься паломництвом умра.
2. На восьмий день процесія паломників здійснює повне обмивання і слідує до долини Миру в 10 км. від Кааби. Потім відправляється до гори Арафат, яка розташована в 24 км. від мекки.
3. Дев'ятого числа починається предстояніє перед Богом на горі Милості. Паломники стоять з полудня до настання сутінків (чоловіки з непокритою головою) і здійснюють молитви.
4. Десятого числа паломники відправляються в долину Міна, де кидають сім камінчиків, підібраних раніше, в стовп, символізуючий диявола (Ібліса). Цей ритуал носить назва "Побиття каменями диявола". Потім заколюють жертовна тварина (вівцю, козу або верблюда). М'ясо лунає бідним. Потім паломники обголюють собі волосся на голові і підстригають нігті (волосся, що обрізають, і нігті зариваються в землю). Після повернення до мекки паломники знов обходять Каабу. Після чого паломництво Хадж вважається завершеним. Паломник чоловік, що зробив хадж, називається хаджі, жінка - хаджу.

Дуже часто з паломництвом до мекки прийнято суміщати відвідини могили великого Пророка Мухаммеада в Медіні. Іноді на довершення хаджу здійснюється подорож паломництво до Єрусалиму на гору Пророків.



[10-10-10][Все для туристів]
Закарпатські «миколайчики» (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: Стара в'язниця Мельбурну (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Ядерний туризм України (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Як робити покупки в Малайзії (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-04)
Переглядів: 2748 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: