Вівторок
24-11-26
11:34

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

РОЛЬ ІННОВАЦІЙ В ТУРИЗМІ

РОЛЬ ІННОВАЦІЙ В ТУРИЗМІ

XXI в. - століття подорожей і відкритих меж. Численні турфірми пропонують клієнтам тури на будь-який смак і дохід, і за бажання турист може попасти в будь-яку точку планети. Залишається тільки вибрати, за допомогою кого здійснити заповітну мрію, а вибирати є з чого: вулиці пістрявлять від яскравих вивісок з назвами турфірм, що запрошують потенційних туристів провести відпустку в казкових заморських країнах. В умовах жорсткої конкуренції першорядним завданням будь-якої турфірми є, безумовно, завоювання лідируючого місця на туристському ринку, отримання і збільшення прибули. Одним із способів звернути увагу споживачів на свій товар є пропозиція ринку нового товару, відмінного від товару конкурентів. Саме своєчасне виведення нового товару на ринок здатне привернути нових покупців, збільшити дохід підприємства.

Нововведення - закон людського суспільства, перманентна сила розвитку суспільства, продуктів його діяльності і прогресу в целом1. Інновація базується на нововведенні, або нововведенні, званому новацією. Термін «інновація» як нова економічна категорія ввів в науковий обіг австрійський учений Й. Шумпетер в першому десятилітті XX в. У своїй роботі «Теорія економічного розвитку» (1911 р.). Й. Шумпетер вперше розглянув питання нових комбінацій змін в розвитку (тобто питання інновації) і дав повний опис інноваційного процесу.

Під інновацією він мав на увазі зміну з метою впровадження і використання нового вигляду споживчих товарів, нових виробничих, транспортних засобів, ринків і форм організації в промишленності2.

У сучасній економіці роль інновацій значно зросла. Це викликано тим, що в ринковій економіці інновації є методом конкуренції, оскільки інновація веде до зниження собівартості, цін і зростанню прибули, до створення нових потреб, до притоки грошей, до підвищення іміджу (рейтингу) виробника нових продуктів, до відкриття і захоплення нових ринків, у тому числі і зовнішніх.

Інновація як процес або як продукт може стати одній з головних статей доходу підприємства, роблячи істотний вплив на збільшення прібилі3.

Туризм є одній з найважливіших галузей сервісу, і це вимагає сучасних форм і механізмів обслуговування клієнтів. Проте не всі компанії охоче застосовують інновації на практиці. Адже інновація - це перш за все ризик і чималий. Будь-яка інновація, особливо якщо вона зачіпає організацію в цілому, викликає опір, оскільки ухвалення і здійснення інновації пов'язане з ломкою стереотипів сприйняття, поведінки і установок. Страх міняти щось в постійній і звичній роботі заважає фірмам звертатися до нових механізмів. Наприклад, багато туроператорів пропонують своїм регіональним агентствам нову систему бронювання - бронювання турів в on-line, що дозволяє отримувати практично миттєве підтвердження туру. Таким чином, туроператор економить час на обробці заявки, а турагент, у свою чергу, прискорює процес оформлення клієнта. Вигода очевидна: економлячи час на роботі, турагент дістає можливість привернути клієнта своєю оперативністю. Але до цих пір, не дивлячись на достатньо широке застосування і зручність даної системи, багато агентств відмовляються так працювати. Куди ближче безпосередній контакт з туроператором. Боязнь бути не почутим і таким, що не зрозумів примушує агентів звертатися до старої і перевіреної системи бронювання - за допомогою факсу. Це яскравий приклад неприйняття інновації. Найчастіше в основі заперечення інновації лежить соціально-психологічний аспект: оцінюючи свої можливості, достатня кількість співробітників організації схильна вважати, що вони не мають необхідних при впровадженні інновацій умінь і навиків. Це викликає побоювання виявитися зайвим і як наслідок - опір змінам.

Але існує і інша точка зору на значення інновації. Фірми, що використали в своїй діяльності інноваційні аспекти, стверджують, що створення і просування нового турпродукта не тільки бажана діяльність організації, але і необхідна.

Жорстка конкуренція на сучасному російському ринку зобов'язує турфірми розробляти і пропонувати нові і оновлені товари. Наприклад, в літньому сезоні 2003 р. турецький ринок запропонував три нові готелі мережі World of Wonders: Kremlin Palace, Venezia Palace і 1c Tropicana. Kremlin Palace є комплексом будівель, кожне з яких в точності повторює який-небудь фрагмент Московського Кремля. Такого на ринку туризму не пропонував ще ніхто! Цей шикарний п'ятизірковий готель обслуговує своїх туристів майже тотальним all-inclusive, у вартість обслуговування включені навіть імпортні елітні алкогольні напої, послуги пральні, перукарні, сауна, тренажерний зал і багато що інше, що зазвичай пропонується в готелях за додаткову плату. Готель націлений на надання своїм гостям обслуговування найвищої якості. Згідно із статистичними даними по літньому сезону 2003 р. близько 87% клієнтів Туреччини відпочили в турецьких готелях вищої категорії.

Інший готель мережі WOW Venezia Palace 5*, який з'явився на турецькому ринку тільки в травні 2003 р., пропонує своїм клієнтам як нова і приваблива послуга аніматорів, яких з повним правом можна назвати визначною пам'яткою готелю. Колоритні персонажі з різних країн - Туреччини, Марокко, Канади-практічеськи з ранку до вечора розважають гостей. У 11.30 Water -gym, в 12.00 - Pool games в басейні, потім курси танців живота   і латиноамериканських танців, ватерполо, стрілянина з лука і так далі готель побудований у венеціанському стилі і радує своїх клієнтів такою розвагою, як катання на гондолі. Розміри басейну - 3500 кв. метра, цілком дозволяють романтичну прогулянку такого роду. Це додає додатковий романтичний відтінок програмі для молодожонів, та і іншим гостям. Поза сумнівом, така послуга приносить велике задоволення. Як затверджує пан Орай Юнал, віце-президент холдингу «Юнал», що побудував і управляє готелем, «потрібний постійний пошук нових ідей, інакше не витримаєш конкуренції. Бажання туристів мінливі, але перемагає загальне прагнення отримати відпочинок максимально високого якостей. Туристи - це двигун прогресса»4. Існує два види інновації: кризова інновація і інновація розвитку. При грамотному підході до створення і реалізації інновації вона може принести чималий дохід і чималу користь. Кризова інновація - це швидке швидке рішення про нововведення для того, щоб врятувати існуючий товар від зникнення з ринку. Вона виводиться на ринок в рекорд стислі терміни і при правильному позиціонуванні на ринку товар виживає.

Інновація розвитку - декілька відмінний від попереднього вигляд. Вона упроваджується поволі і продумано, виводиться на ринок не спонтанно, а поступово, є підтримуючою інновацією, здатною попередити старіння існуючого товару.

Для туристського бізнесу необхідне використання два цих видів інновації, оскільки туристський ринок - ринок нестабільний, такий, що піддається впливу різних подій в навколишніх і суміжних областях. У даних умовах турфірми повинні не тільки створювати новий продукт, але уміти своєчасно реагувати на нові зміни в різних областях діяльності, суміжних з туризмом, володіти здібністю до створення нових методів роботи і поліпшення результатів деятельності5.

Таким чином, інновація - необхідний пункт в програмі розвитку і реалізації турпродукта на ринку. Головна мета турфірми - вижити в умовах конкуренції, зацікавити і привернути максимальну кількість споживачів. Саме за допомогою інноваційних аспектів в поточній діяльності фірми є можливість забезпечити своєму турпродукту цілком стабільне існування на ринку.



[11-01-16][Все для туристів]
Львів — місто (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Тур-ресурсы Украины 1 (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
ОАЕ: можна і не можна (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туніс: дайвінг (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-02-09)
Переглядів: 2444 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: