Вівторок
24-11-26
16:31

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТУРИСТСЬКИХ ПІШОХІДНИХ МАРШРУТІВ В КРИМУ

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТУРИСТСЬКИХ ПІШОХІДНИХ МАРШРУТІВ В КРИМУ

Постановка проблеми.Часом організаційного оформлення туризму на земній кулі вважається 1857 рік, коли в Лондоні був створений Англійський альпійський клуб - перше в світі об'єднання любителів подорожей в горах. Перша офіційна туристська організація в дореволюційній Росії виникає в Одесі 6 травня 1890г., на загальних зборах засновників створюється Кримський гірський клуб. Правда, ще в 1877г. на Кавказі, в Тіфлісе, при Суспільстві природодослідників виник альпійський клуб за зразком зарубіжних. Проте розрахований на обмежене громадянство з привілейованих класів, він проіснував всього два роки.

За радянських часів в головному туристсько-екскурсійному підприємстві Криму, яким був обласний радий з туризму і екскурсій, існували 89 туристських і багато екскурсійних маршрутів. Десять з яких були Всесоюзними лінійними туристськими маршрутами, шість - з активним способом пересування, тобто пішохідні і три - з пасивним способом пересування, автобусні. У гірничолісовій зоні Криму було розгорнене 25 туристських стоянок і стільки ж було зарезервовано. Під пішохідні маршрути було задіяно 8 туристських баз.

За роки незалежності України в Криму не залишився жодного лінійного маршруту, існують тільки радіальні маршрути з різним терміном перебування від 5 до 20 днів і різним набором додаткових послуг розважального плану, де повністю відсутня туристська спрямованість.

Мета статті - аналіз перспектив розвитку туристських пішохідних маршрутів в Криму.

В даний час виникла необхідність створення повноцінного туристського продукту. Рекреаційні можливості Криму дозволяють створення різних маршрутів: пішохідних, автобусних, вело-маршрутов, спелео, кінних і багато інших. Але найбільш переважними для Криму є пішохідні маршрути. Пішохідний туризм найбільш ефективний, оскільки є частиною активного відпочинку, в якому перетинаються всі види рекреації, відбувається процес відновлення і розвитку сил людини на основі зміни діяльності. Пішохідний туризм - це дешевші подорожі з використанням менш комфортабельних засобів розміщення, тому він є доступним для осіб з середнім і навіть відносно низьким рівнем доходів.

За віковою ознакою - це молодіжний туризм (до 30 років) і туризм середнього віку (30-50 років). Але в практиці пішохідного туризму Криму були випадки, коли туристські маршрути успішно проходили осіб старших віків.

Для функціонування пішохідних маршрутів в Криму необхідно провести експертну оцінку старих маршрутів і здійснити поточне планування нових.

Поточне планування пішохідних маршрутів включає:

- вибір траси;
- устаткування і впорядкування турстоянок;
- маркіровку маршруту;
- підготовку інструкторів-методистів.

1. Траса маршруту повинна проходити в гірничо-лісовій зоні, виключаючи заповідні місця, і включати необхідний перелік туристсько-екскурсійних об'єктів. При плануванні і організації пішохідного туристського маршруту, разом з наявністю обов'язкових для кожного маршруту чинників активного відпочинку, пізнання і оздоровлення, повинна досягатися і інша мета - зміст маршруту. Ця мета визначається характерною особливістю даного маршруту, яка відрізняє його від всіх інших і властива тільки йому. Вона може бути наслідком місцерозташування туристських господарств, наявністю унікальних екскурсійних об'єктів, зв'язаних єдиною тематикою по трасі маршруту, а також природними або кліматичними чинниками району подорожі. Як правило, ця головна особливість туристського маршруту повинна мати достатню питому вагу і за часом і по набору екскурсій в плані подорожі, а також повинна бути відбита в назві маршруту (наприклад, «По печерних містах Криму», «По місцях боїв Кримських партизан»).

Загальна протяжність маршруту з активним способом пересування повинна вибиратися з урахуванням показників категорій складності подорожей. За радянських часів пішохідні туристські маршрути в Криму організовувалися з урахуванням нормативів значка «Турист СРСР».

Денні переходи для пішохідних маршрутів повинна складати 10-15 км., при цьому слід враховувати вагу рюкзака - 10-20 кг

Важливим чинником при організації і плануванні пішохідних маршрутів є визначення тривалості і сезонності. Туристські маршрути можуть бути як цілорічної, так і сезонної дії. При визначенні сезонності маршруту необхідно враховувати його зміст, наявність і стан матеріальної бази, кліматичні умови, засоби і спосіб пересування. Пішохідні маршрути повинні бути сезонними, такими, що діють з травня по жовтень, цілорічними маршрутами можуть бути автобусні.

Тривалість маршруту слід встановлювати з урахуванням змісту маршруту, кількості турбаз на маршруті і сезонності роботи. Як правило, пішохідні маршрути мають тривалість 20 днів.

Встановлення правильної тривалості маршруту в цілому, а також тривалість перебування туристів в кожному з пунктів маршруту має дуже велике значення, оскільки від цього кінець кінцем залежить успішна робота маршруту і його популярність серед туристів.

Загальна тривалість подорожі повинна відповідати тривалості відпустки різних категорій населення.

Велике значення має місцерозташування головної турбази (початок маршруту), до неї повинні бути зручні під'їзні шляхи для заїзду туристів (наприклад, м. Сімферополь - т/г «Таврія», м. Бахчисарай - т/б «Привал»). Закінчуватися пішохідний туристський маршрут винен на приморській турбазі, щоб туристи мали можливість відпочинку після походу.

2. Важливим завданням при плануванні пішохідних маршрутів є впорядкування і устаткування турстоянок.

Туристична стоянка - це територія, де розташовано наметове містечко, кухню-їдальню, спортивні майданчики, душові, умивальників, туалети, що функціонують з травня по жовтень. На першому етапі потрібно визначити земельні ділянки, їх розміри, місце знаходження, наявність джерела води, і вирішувати питання оренди землі в місцевих виконкомах.

На другому етапі необхідно здійснити перелік робіт по устаткуванню і впорядкуванню. Каркаси наметів і кухні-їдальні повинні бути виготовлені з легких металевих конструкцій, які кріпляться в бетонну підставу. Палатковий матеріал повинен бути водостійким і мати яскраві однотонні забарвлення (червоний, жовтий, блакитний і так далі). Кольори маркіровки і наметів повинні співпадати, у кожного маршруту повинен бути свій колір. Наступив час електрифікації турстоянок, яка вирішить багато проблем побуту. Електрифікація стоянок дозволяє встановити електричні плити для приготування їжі, бойлери в душових, освітити територію. Для повноцінного відпочинку на стоянці необхідно обладнати спортивні майданчики: волейбольну, бадмінтонну, для міні-футболу, для настільного тенісу, встановити гімнастичну щаблину. За всім цим господарством повинні бути закріплені відповідальні працівники, тобто коменданти стоянок.

3. Всі туристські маршрути повинні бути позначені спеціальними знаками - маркіровкою. Туристська маркіровка - це система умовних позначень, які наносяться на місцевості: дерева, стовпи, камені, будови або на спеціально поставлені опори. Основним елементом маркіровки служать «марки» - знаки, що показують приналежність даної крапки до певного маршруту. Маркіровка повинна також сприяти підвищенню змістовності маршруту, забезпеченню безпеки туристів, мати природоохоронні функції.

4. Підготовкою інструкторів-методистів пішохідного туризму повинні займатися ті турхозяйства, які організовуватимуть, і обслуговувати пішохідні маршрути. Цим туручрежденіям необхідно організовувати підготовчі курси. Іншим напрямом підготовки інструкторів-методистів є вищі учбові заклади Міністерства освіти України, на факультетах яких вивчаються дисципліни по туризму і відпочинку.

Пішохідні туристські маршрути століття, що наступило, винні відрізняється від маршрутів радянського часу своїм естетичним виглядом, комфортабельністю, змістом і відповідати світовому рівню.

Функціонування пішохідних туристських маршрутів дозволить:

- розширити курортний сезон в Криму з травня по жовтень;
- перерозподілити туристські потоки, тобто понизити навантаження на найбільш освоєні території і здійснити відтік рекреантов в гірничо-лісову зону;
- забезпечити робочими місцями певні категорії громадян, переважно жителів сільської місцевості;
- збільшити об'єм послуг, що надаються, і розширити їх асортимент;
- збільшити завантаження турхозяйств, обслуговуючих дані маршрути;
- збільшити грошові надходження до Кримського бюджету;
- пішохідний туризм як вид активної діяльності, здійснюваний в тісному контакті людини з природним оточенням, виховує у нього любов до природи, стимулює його турботу про її охорону.



[10-01-12][All for the tourists of]
The winter is on «Bukoveli» (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Ой кувала зозуленька (2)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Жахи новорічних подорожей (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Камбоджі (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-20)
Переглядів: 1363 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: