Субота
24-04-20
06:26

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Договір з клієнтом, пакет документів при оформленні туру

Договір з клієнтом, пакет документів при оформленні туру

Перш ніж розглядати конкретні договірні відносини, вживані в туристській діяльності, розглянемо загальні положення договірних відносин, які закріплені законодавчо в Цивільному кодексі РФ (із змінами від 20 лютого 1996 р.. 12 серпня 1996 р.. 24 жовтня 1997 р., 8 липня 1999 р.). прийнятим Державною Думою 21 жовтня 1994 р.

Основні положення про договірні відносини розглядаються в гл. 27 першій частині ГК РФ.

До говором визнається угода два або декілька ліцоб встановленні, зміні або припиненні цивільних прав і обов'язків.

До договорів застосовуються правила про двух- і багатобічні операції, передбачені гл. 9 ГК РФ.

Як випливає з цього розділу, операціями визнаються дії громадян і юридичних осіб. направлені на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків. Двух- або багатобічні операції називаються договорами.

Операції здійснюються усно або у письмовій формі (простій або нотаріальною), але в туризмі признаються тільки договори, увязнені у письмовій формі.

Операція у письмовій формі повинна бути здійснена шляхом складання документа, що виражає її зміст і підписаного особою або особами, що здійснюють операцію, або належним чином Уповноваженими ними особами.

Д вухсторонніє (багатобічні) операції можуть здійснюватися способами, встановленими п. 2 і 3 ст. 434 ГК РФ. які ми розглянемо нижче.

аконом, іншими правовими актами і угодою сторін можуть встановлюватися додаткові вимоги, яким повинна відповідати форма операції (здійснення на бланку визначеної фори. ми, скріпляє друком і тому подібне), і передбачатися наслідки недотримання цих вимог. Якщо такі наслідки не передбачені, застосовуються наслідки недотримання простій письмової форми операції.

льшоє значення має положення про недійсність операцій, здійснених під впливом помилки, оскільки в деяких випадках турфірми вводять клієнтів в оману щодо різних деталей договору.

Операція, здійснена під впливом помилки, що має істотне значення, може бути визнана судом недійсною за позовом сторони, що діяла під впливом помилки.

Істотне значення має помилку щодо природи операції або тотожності йди таких якостей її предмету, які значно знижують можливості його використання за призначенням. Помилка щодо мотивів операції не має істотного значення.

Сторона, за позовом якої операція визнана недійсною, має право вимагати від іншої сторони відшкодування заподіяного їй реального збитку, якщо доведе, що помилка виникла з вини іншої сторони. Якщо це не доказзно. сторона, за позовом якої операція визнана недійсною, зобов'язана відшкодувати іншій стороні але її вимозі заподіяний їй реальний збиток, навіть якщо помилка виникла по обставинах, не залежних від сторони, що помилялася.

П їли операція визнана недійсною, то потерпілому повертається іншою стороною все отримане нею по операції.

До зобов'язань, що виникли з договору, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не передбачене правилами гл. 9 ГК РФ і правилами про окремі види договорів, що містяться в нім.

Через зобов'язання одна особа (боржник) зобов'язана зробити на користь іншої особи (кредитора) певну дію, якось: передати майно, виконати роботу, сплатити гроші і тому подібне. або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Зобов'язання виникають в туристській діяльності з договору, після його висновку.

Зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов зобов'язання і вимог закону, інших правових актів, а за відсутності таких умов і вимозі - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що зазвичай пред'являються.

Одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна його умов не допускаються, за винятком випадків, передбачених законом. Одностороння відмова від виконання зобов'язання, пов'язаного із здійсненням його сторонами підприємницької діяльності, і одностороння зміна умов такого зобов'язання допускаються також у випадках, передбачених договором, якщо інше не витікає із закону або істоти зобов'язання.

Кредитор має право не приймати виконання зобов'язання по частинах, якщо інше не передбачене законом, іншими правовими актами, умовами зобов'язання і не витікає із звичаїв ділового обороту або істоти зобов'язання.

Если інше не передбачене угодою сторін і не витікає із звичаїв ділового обороту або істоти зобов'язання, боржник має право при виконання зобов'язання зажадати доказів того, що виконання приймається самим кредитором або управомоченним ним на це особою, і несе ризик наслідків у разі не пред'явлення такої вимоги.

Исполн еніє зобов'язання може бути покладено боржником на третє обличчя, якщо із закону, інших правових актів, умов зобов'язання або його істоти не витікає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто. В цьому випадку кредитор зобов'язаний прийняти виконання, запропонованого за боржника третьою особою.

Д енежниє зобов'язання повинні бути виражені в рублях.

У грошовому зобов'язанні може бути передбачено, що воно підлягає оплаті в рублях в сумі, еквівалентній певній сумі в іноземній валюті або в умовних грошових одиницях (євро, «спеціальних правах запозичення;- і ін.). Що в цьому випадку підлягає сплаті в рублях сума визначається по офіційному курсу відповідної валюти або умовних грошових одиниць на день платежу, якщо інший курс або інша дата його визначення не встановлені законом або угодою сторін.

Использо ваніє іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території Російської Федерації по зобов'язаннях допускається у випадках, в порядку і на умовах, визначених законом або у встановленому ним порядку.

Исполн еніє зобов'язань може забезпечуватися неустойкою, задат-ком і іншими способами, передбаченим законом або договором.

Недійсність угоди про забезпечення виконання зобов'язання не вабить недійсності цього зобов'язання (основного зобов'язання).

Недійсність основного зобов'язання вабить недійсність зобов'язання, що забезпечує його, якщо інше не встановлене законом.

Неустойкою (штрафом, пенею) визнається визначена законом або договором грошова сума, яку боржник зобов'язаний сплатити кредиторові у разі невиконання або неналежного виконання зобов'язання, зокрема у разі прострочення виконання. На вимогу про сплату неустойки кредитор не зобов'язаний доводити спричинення йому збитків.

Кредитор не має права вимагати сплати неустойки, якщо боржник не несе відповідальності за невиконання або неналежного виконання зобов'язання.

Угода про неустойку повинна бути здійснене у письмовій формі незалежно від форми основною зобов'язання.

Недотримання письмової форми вабить недійсність угоди про неустойку.

Кредитор має право вимагати сплати неустойки, визначеної законом (законної неустойки), незалежно від того, чи передбачений обов'язок її сплати угодою сторін.

Раз мерів законної неустойки може бути збільшений угодою сторін, якщо закон цією не забороняє.

адатком признається грошова сума, що видається одній з договірних сторін в рахунок тих, що належать з неї за договором платежів іншій стороні, на доказ укладення договору і в забезпечення його виконання.

Угода про завдаток (незалежно від суми завдатку) повинна бути здійснене у письмовій формі.

У разі сумніву відносно того, чи є сума, сплачена в рахунок тих, що належать з боку за договором платежів, завдатком, зокрема унаслідок недотримання правила, встановленого п. 2 ст. 434 ГК РФ. ця сума вважається сплаченою як аванс, якщо не доведене інше.
припиненні
При зобов'язання до початку його виконання за угодою сторін або унаслідок неможливості виконання завдаток повинен бути повернений.
за
Если невиконання договору відповідальна сторона, що дала завдаток, він залишається у іншої сторони. Якщо за невиконання договору відповідальна сторона, що отримала завдаток, вона зобов'язана сплатити іншій стороні подвійну суму завдатку.

Крім того, сторона, відповідальна за невиконання договору, зобов'язана відшкодувати іншій стороні збитки із заліком суми завдатку, якщо в договорі не передбачене інше.

У ГК РФ передбачена відповідальність за невиконання зобов'язань.

Дол жник зобов'язаний відшкодувати кредиторові збитки, заподіяні невиконанням або неналежного виконання зобов'язання.

Если інше не передбачене законом, іншими правовими актами або договором, при визначенні збитків беруться до уваги ціни, що існували в тому місці, де зобов'язання повинне було бути виконане, в день добровільного задоволення боржником вимоги кредитора, а якщо вимога добровільно задоволено не було - в день пред'явлення позову. Виходячи з обставин суд може задовольнити вимогу про відшкодування збитків, зважаючи на ціни, що існують в день винесення ухвали.
визначенні
При упущеної вигоди враховуються зроблені кредитором для її отримання міри і зроблені з цією метою приготування.
за невиконання або неналежного виконання зобов'язання встановлена неустойка, то збитки відшкодовуються в частині, не покритою неустойкою.

аконом або договором можуть бути передбачені випадки: коли допускається стягнення тільки неустойки, але не збитків; коли збитки можуть бути стягнуті в повній сумі понад неустойку; коли по вибору кредитора можуть бути стягнуті або неустойка, або збитки.

У випадках, коли за невиконання або неналежного виконання зобов'язання встановлена обмежена відповідальність, збитки, що підлягають відшкодуванню в частині, не покритою неустойкою, або понад неї, або замість неї. можуть бути стягнуті до меж, встановлених таким обмеженням.

Уплата неустойки і відшкодування збитків у разі неналежного виконання зобов'язання не звільняють боржника від виконання зобов'язання, якщо інше не передбачене законом або договором.

Відшкодування збитків у разі невиконання зобов'язання і сплата неустойки за його невиконання звільняють боржника від виконання зобов'язання, якщо інше не передбачене законом або договором.

Відмова кредитора від ухвалення виконання, яке унаслідок прострочення втратило для нього інтерес, а також сплата неустойки, ус-тановленной як огстунного. звільняють боржника від невиконання зобов'язання.

Ли цо, що не виконало зобов'язання або що виконало його не. належним чином, несе відповідальність за наявності провини (наміру або необережності), крім випадків, коли законом або до. говором передбачені інші підстави відповідальності.
цо визнається невинним, якщо при тому ступені заботлівоє-ті і обачності, яка від нього була потрібна по характеру зобов'язання і умовам обороту, воно прийняло всі заходи для належного виконання зобов'язання.

Відсутність провини доводиться особою, що порушила зобов'язання,

Если інше не передбачене законом або договором, особа, що не виконала або неналежним чином зобов'язання, що виконало, при здійсненні підприємницької діяльності, несе відповідальність, якщо не доведе, що належного виконання виявилося неможливим унаслідок непереборної сили. тобто надзвичайних і непредотвратімих за даних умов обставин. До таких обставин не відносяться, зокрема, порушення обов'язків з боку контрагентів боржника, відсутність на ринку потрібних для виконання товарів, відсутність у боржника необхідних грошових коштів.

аключенноє заздалегідь угода про усунення або обмеження відповідальності за умисне порушення зобов'язання нікчемно.
жник
Дол відповідає за невиконання або неналежного виконання зобов'язання третіми особами, на яких було покладено виконання, якщо законом не встановлено, що відповідальність несе те, що є безпосереднім виконавцем третя особа.

Зобов'язання припиняється повністю або частково але підставам, передбаченим справжнім Кодексом, іншими законами, іншими правовими актами або договором.

Пр екращеніє зобов'язання на вимогу однієї із сторін допускається тільки у випадках, передбачених законом або договором.

Належного виконання припиняє зобов'язання.

По угоді сторін зобов'язання може бути припинене наданням замість виконання відступного (сплатою грошей, передачею майна і тому подібне). Розмір, терміни і порядок надання відступного встановлюються сторонами.

Зобов'язання припиняється неможливістю виконання, якщо вона извана обставиною, за яку жодна із сторін не відповідає.

У разі неможливості виконання боржником зобов'язань, изванной винними діями кредитора, останній не має права вимагати повернення виконаного їм але зобов'язанню.

Повернемося до розгляду договорів.

Гра ждане і юридичні особи вільні в ув'язненні договори.

Не дивлячись на те що в ГК РФ мовиться про те. що сторони можуть • включить договір, як передбачений, так і не передбачений законом або іншими правовими актами, а також в якому містяться елементи різних договорів, передбачених законом або іншими правовими актами (змішаний договір), в інших законодавчих актах встановлюються жорсткі вимоги до змісту і форми договору про надання туристських послуг, що відповідає ст. 422 ГК РФ: «Договір повинен відповідати обов'язковим для сторін правилам, встановленим законом і іншими правовими актами (імперативним нормам), що діє у момент його висновку».

Исполн еніє договори оплачується за ціною, встановленою угодою сторін.

Из мененіє ціни після укладення договору допускається у випадках і на умовах, передбачених договором, законом або у встановленому законом порядку.

До говір набуває чинності і стає обов'язковим для сторін з моменту його висновку.
говір, що укладається між туристською фірмою і її клієнтом, відноситься до категорії публічних договорів.

П ублічним договором визнається договір, ув'язнений комерційною організацією і що встановлює її обов'язки з продажу товарів, виконання робіт або надання послуг, які така організація по характеру своєї діяльності повинна здійснювати відносно кожного, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевіз-га транспортом загального користування, послуги зв'язку, енергопостачання, медичне, готельне обслуговування, туристські послуги і тому подібне).

Комерційна організація не має права надавати перевагу одній особі перед іншим відносно укладення публічного договору, окрім випадків, передбачених законом і іншими правовими актами.

Ц ена товарів, робіт і послуг, а також інші умови публічною договори встановлюються однаковими для всіх споживачів, за винятком випадків, коли законом і іншими правовими актами допускається надання пільг для окремих категорій потребітелей-

Відмова кредитора від ухвалення виконання, яке унаслідок прострочення втратило для нього інтерес, а також сплата неустойки, встановленої як відступного, звільняють боржника від виконання зобов'язання.

Ли цо, що не виконало зобов'язання або що виконало його не. належним чином, несе відповідальність за наявності провини (наміру або необережності), крім випадків, коли законом або договором передбачені інші підстави відповідальності.
цо визнається невинним, якщо при тому ступені дбайливості і обачності, яка від нього була потрібна по характеру зобов'язання і умовам обороту, воно прийняло всі заходи для належного виконання зобов'язання.

Відсутність провини доводиться ліпом, що порушив зобов'язання.

Если інше не передбачене законом або договором, особа, що не виконала або неналежним чином зобов'язання, що виконало, при здійсненні підприємницької діяльності, несе відповідальність, якщо не доведе, що належного виконання виявилося неможливим унаслідок непереборної сили, тобто надзвичайних і непредотвратімих за даних умов обставин. До таких обставин не відносяться, зокрема, порушення обов'язків з боку контрагентів боржника, відсутність на ринку потрібних для виконання товарів, відсутність у боржника необхідних грошових коштів.

аключенноє заздалегідь угода про усунення або обмеження відповідальності за умисне порушення зобов'язання нікчемно.
жник
Дол відповідає за невиконання або неналежного виконання зобов'язання третіми особами, на яких було покладено виконання, якщо законом не встановлено, що відповідальність несе те, що є безпосереднім виконавцем третя особа.

Зобов'язання припиняється повністю або частково по підставах, передбаченим справжнім Кодексом, іншими законами, іншими правовими актами або договором.

Пр екращеніє зобов'язання на вимогу однієї із сторін допускається тільки у випадках, передбачених законом або договором-

Належного виконання припиняє зобов'язання.

По угоді сторін зобов'язання може бути припинене наданням замість виконання відступного (сплатою грошей, передачею майна і тому подібне). Розмір, терміни і порядок надання відступного встановлюються сторонами.

Зобов'язання припиняється неможливістю виконання, якщо вона викликана обставиною, за яку ним одна з ечорон не відповідає.

У разі неможливості виконання боржником зобов'язання, викликаною винними діями кредитора, останній не має права вимагати повернення виконаного їм за зобов'язанням.

Повернемося до розгляду договорів.

Гра ждане і юридичні особи вільні в ув'язненні договори.

Не дивлячись на те що в ГК РФ мовиться про те. що сторони можуть укласти договір, як передбачений, так і не передбачений законом або іншими правовими актами, а також в якому містяться елементи різних договорів, передбачених законом або іншими правовими актами (змішаний договір), в інших законодавчих актах встановлюються жорсткі вимоги до змісту і форми договору про надання туристських послуг, що відповідає ст. 422 ГК РФ: «Договір повинен відповідати обов'язковим для сторін правилам, встановленим законом і іншими правовими актами (імперативним нормам), що діє у момент його висновку».

Исполн еніє договори оплачується за ціною, встановленою угодою сторін.

Из мененіє ціни після укладення договору допускається у випадках і на умовах, передбачених договором, законом або у встановленому законом порядку.

До говір набуває чинності і стає обов'язковим для сторін з моменту його висновку.
говір, що укладається між туристською фірмою і її клієнтом, відноситься до категорії публічних договорів.

П ублічним договором визнається договір, ув'язнений комерційною організацією і що встановлює її обов'язки з продажу товарів, виконання робіт або надання послуг, які така організація по характеру своєї діяльності повинна здійснювати відносно кожного, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв'язку, енергопостачання, медичне, готельне обслуговування, туристські послуги і тому подібне).

Комерційна організація не має права надавати перевагу одній особі перед іншим відносно укладення публічного договору, окрім випадків, передбачених законом і іншими правовими актами.

Ц ена товарів, робіт і послуг, а також інші умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, за винятком випадків, коли законом і іншими правовими актами допускається надання пільг для окремих категорій споживачів.

Відмова комерційної організації від висновку публічного до, говору за наявності можливості надати споживачеві соот. ветствующие послуги, виконати для нього відповідні роботи не допускається.

При необгрунтованому ухиленні комерційної організації об» укладення публічного договору застосовуються положення, передбачені ГК РФ.

У випадках, передбачених законом. Уряд Російської Федерації може видавати правила, обов'язкові для сторін при висновку і виконання публічних договорів (типові договори, положення і тому подібне).

Усло вія публічного договору, не відповідні вищеназваним вимогам, нікчемні.

Особливої уваги вимагає порядок укладення договорів.

До говір вважається поміщеним, якщо між сторонами, в потрібній в належних випадках формі, досягнута угода за всіма істотними умовами договору.

Істотними є умови про предмет договору, умови, які названі в законі або інших правових актах як істотні або необхідні для договорів даного вигляду, а також все ті умови, щодо яких за заявою однієї із сторін повинна бути досягнуте угода.

До говір полягає за допомогою направлення оферти (пропозиції укласти договір) однієї із сторін н її акцепту (ухвалення пропозиції) іншою стороною. При цьому, як правило, направляє оферту туристська фірма, а акцепт проводить клієнт.

Офертою визнається адресоване одному або декільком конкретним особам пропозиція, яка достатня безумовно і виражає намір особи, що зробила пропозицію, вважати себе таким, що уклав договір з адресатом, яким буде прийнято пропозицію.

Оферта повинна містити істотні умови договору. Оферта зв'язує її обличчя, що направило, з моменту це отримання адресатом. Якщо сповіщення про відгук оферти поступило раніше або одночасно з самою офертою, оферта вважається не отриманою. Отримана адреси! ом оферта не може бути відкликана протягом терміну, встановленого для її акцепту, якщо інше не обумовлене в самій оферті або не витікає з істоти пропозиції або обстановки, в якій воно було зроблене.
еклама
Р і інші пропозиції, адресовані невизначеному коло осіб, розглядаються як запрошення робити оферти, якщо інше прямо не вказане в пропозиції.

Що містить всі істотні умови договору пропозиція. з якого убачається воля особи, що робить пропозицію, укласти договір на вказаних в пропозиції умовах з будь-яким, хто відгукнеться, визнається офертою (публічна оферта).

Из мененіє і розірвання договору можливі за угодою сторін, якщо інше не передбачене ГК РФ, іншими законами або договором.

По вимозі однієї із сторін договір може бути змінений або розірваний за рішенням суду тільки:

- при істотному порушенні договору іншою стороною;
- в інших випадках, передбачених ГК РФ, іншими законами або договором.

Істотним визнається порушення договору однієї із сторін, яке вабить для іншої сторони такий збиток, що вона в значній мірі позбавляється того, на що мала право розраховувати при висновку договори.

У разі односторонньої відмови від виконання договору повністю або частково, коли така відмова допускається законом або угодою сторін, договір вважається відповідно розірваним або зміненим.

Істотна зміна обставин, з яких сторони виходили при укладенні договору, являєгся підставою для його зміни або розірвання, якщо інше не передбачене договором або не витікає з його істоти.

Из мененіє обставин визнається істотним, коли вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це розумно передбачати, договір взагалі не був би ними поміщений або був би поміщений на умовах, що значно відрізняються.

Если сторони не досягли угоди про приведення договору у відповідність з обставинами, що істотно змінилися, або про його розірвання, договір може бути розірваний, а по підставах, передбаченим ГК РФ, змінений судом на вимогу зацікавленої сторони за наявності одночасно наступних умові:

- у момент укладення договору сторони виходили з того, що такої зміни обставин не відбудеться;
- зміна обставин викликана причинами, які зацікавлена сторона не могла подолати після їх виникнення при тому ступені дбайливості і обачності, яка від неї була потрібна по характеру договори і умовам обороту;
- виконання договору без зміни його умов настільки порушило б відповідне договору співвідношення майнових інтересів сторін і спричинило б для зацікавленої сторони та який збиток, що вона в значній мірі позбулася б того, на чт0 мала право розраховувати при висновку договори;
- із звичаїв ділового обороту або істоти договору не витікає що ризик зміни обставин несе зацікавлена сторона.

При розірванні договору унаслідок обставин, що істотно змінилися, суд на вимогу будь-якої із сторін визначає наслідки розірвання договору, виходячи з необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат, понесених ними у зв'язку з виконання цього договору.

Из мененіє договори у зв'язку з істотною зміною йдучи, тельств допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору протіворечит суспільним інтересам або спричинить для сторін збиток, що значно перевищує витрати, необхідні для виконання договору на змінених судом умовах.

Угода про зміну або про розірвання договору здійснюється в тій же формі, що і договір, якщо із закону, інших правових актів, договору або звичаїв ділового обороту не витікає інше.

Вимога про зміну або про розірвання договору може бути заявлено стороною до суду тільки після діставання відмови іншої сторони на пропозицію змінити або розірвати договір або неотримання відповіді в строк, вказаний в пропозиції або встановлений законом або договором, а при його відсутності - в 30-денний термін.
зміні
При договору зобов'язання сторін зберігаються в зміненому вигляді.
розірванні договору зобов'язання сторін припиняються.

У разі зміни або розірвання договору зобов'язання вважаються зміненими або припиненими з моменту укладення угоди сторін про зміну або про розірвання договору, якщо інше не витікає і:» угоди або характеру зміни договору, а при зміні або розірванні договору в судовому порядку - з моменту вступу до законної сили вирішення суду про зміну або про розірвання договору.

Сторони не мають права вимагати повернення того, що було виконане ними за зобов'язанням до моменту зміни або розірвання договору, якщо інше не встановлене законом або угодою сторін.

Если підставою для зміни або розірвання договору послужило істотне порушення договору однієї із сторін. Інша сторона має право вимагати відшкодування збитків, заподіяних зміною або розірванням договору.

Таким чином. ГК РФ задає загальні положення щодо змісту і укладення договорів в туристській діяльності, які уточнюються і конкретизуються в інших законодавчих актах, і частковості у Федеральному законі «о основах туристської діяльності в Російській Федерації», основоположним документом, що є. Закони і інші нормативні правові акти суб'єктів Російської Федерації, що стосуються туристської діяльності, не повинні суперечити цьому Закону.

Особливості реалізації туристського продукту і укладення договорів розглядається в ст. 10 цього Закону.

Туроператор набуває права на послуги, що входять в тур. на підставі договорів з особами, що надають окремі послуги, або з туроператором по прийому туристів, що забезпечує надання всіх видів послуг, що входять в тур.

Конкретне замовлення туриста або липа, уповноваженого представляти групу туристів, на формування туристського продукту туроператорові оформляється у письмовій формі як угода, що має характер попереднього договору.

При просуванні туристського продукту туроператор і турагент несуть відповідальність за достовірність інформації про туристський продукт в порядку, встановленому законодавством Російської .федерациі. Якщо письмова інформація про туристський продукт містить всі істотні умови договору, передбачені ГК РФ. а також Федеральним законом «о основах туристської діяльності 'в Російській Федерації», і оформлена як пропозиція, з якої убачається воля туроператора або турагента укласти договір на вказаних в пропозиції умовах з будь-яким, хто відгукнеться, така пропозиція визнається офертою.
еалізация
Р туристського продукту здійснюється на підставі договору. Договір полягає у письмовій формі і повинен відповідати законодавству Російської Федерації.

До істотних умов договори відносяться:

- інформація про туроператора або турагенте (продавцеві), включаючи Дані про ліцензію на здійснення туристської діяльності, його юридичну адресу і банківські реквізити;
- відомості про туриста (покупцеві) в об'ємі, необхідному для реалізації туристського продукту;
- інформація про туроператора, включаючи дані про ліцензію на здійснення туристської діяльності, його юридичну адресу і банківські реквізити;
- достовірна інформація про споживчі властивості туристського продукту, включаючи інформацію про програму перебування і маршрут подорожі, про умови безпеки туристів, про результати сертифікації туристського продукту;
- дата і час почала і закінчення подорожі, його тривалість;
- порядок зустрічі, проводів і супроводу туристів;
- має рацію. обов'язки і відповідальність сторін:
- роздрібна ціна туру і порядок його оплати;
- мінімальна кількість туристів в групі, термін інформування туриста про те. що подорож не відбудеться унаслідок недобору групи;
- умови зміни і розірвання договору, порядок врегулювання виниклих у зв'язку з цим суперечок і відшкодування збитків сторін;
- порядок і терміни пред'явлення претензії туристом.
иє
Ин умови договору визначаються за угодою сторін.

Турист має право вимагати від туроператора або турагента надання йому всіх послуг, що входять в тур, незалежно ог того, ким ці послуги виявляється.

Кожна із сторін має право зажадати зміни або розірвання договору у зв'язку з істотними змінами обставин, з яких сторони виходили при укладенні договору.

До істотних змін обставин відносяться:

- погіршення умов подорожі, зміна термінів здійснення подорожі;
- недобір вказаної в договорі мінімальної кількості туристів в групі, необхідного для того, щоб подорож відбулася;
- непередбачене зростання транспортних тарифів;
- введення нових або підвищення ставок податків і зборів, що діють;
- різка зміна курсу національних валют.

Туроператор або турагент не несе відповідальності за невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за договором, якщо доведе, що належного виконання виявилося неможливим унаслідок непереборної сили.

Відшкодування збитків при розірванні договору здійснюється відповідно до фактичних витрат сторін. При цьому сума, що виплачується як відшкодування збитків, не може перевищувати два розміри вартості туристського продукту. Претензії до якості туристського продукту пред'являються туристом туроператорові або турагенту в письмовій форм з протягом 20 днів з моменту закінчення дії договору і підлягають задоволенню протягом 10 днів після отримання претензії. Конкретні умови подорожі, роздрібна ціна туристського продукту указуються в туристській путівці, що видається туристові туроператором або турагентом. Туристська путівка є письмовим акцептом оферти туроператора або турагентта на продаж туристського продукту і невід'ємною частиною договору, а також документом первинного обліку туроператора або турагента.

Ур егулірованіє взаєморозрахунків між туроператором або турагентом, що направляє триста, і туроператором але прийому або особами, що надають конкретні послуги, що входять в тур, здійснюється на підставі туристського ваучера. Додаткові вимоги до організації подорожей осіб з обмеженою дієздатністю встановлюються Урядом Російської Федерації.

Особливе місце займає в Цьому Законі гл. 14, присвячена безпеці туризму.

По д безпекою торизму розуміються особиста безпека туристів, збереження їх майна і ненанесення збитку навколишньому природному середовищу при здійсненні подорожей.

Ф едеральний орган виконавчої влади у сфері туризму інформує туроператорів, турагентов і туристів про загрозу безпеці туристів в країні (місці) тимчасового перебування.

Засоби масової інформації, засновниками (співзасновниками) яких є державні органи, негайно і безоплатно надають федеральному органу виконавчої влади у сфері туризму можливість публікувати інформацію про загрозу безпеці туристів.

Туроператори і турагенти зобов'язані надати туристам вичерпні відомості про особливості подорожей, а також про небезпеки, з якими вони можуть зустрітися при здійсненні подорожей, і здійснити попереджувальні «ери. направлені на забезпечення безпеки туристів.

Туроператори і турагенти зобов'язані негайно інформувати органи виконавча влада і зацікавлених осіб про надзвичайні події з туристами під час подорожі, а також про тих, що не повернулися ц2 подорожі туристах.

Туристи, що припускають зробити подорож в країну (місце) тимчасове) перебування, в якій вони можуть піддатися підвищеному ризику інфекційних захворювань, зобов'язані проходити профілактику відповідно до міжнародних медичних вимог.

Слід зазначити, що надання необхідної допомоги туристам, що терплять лихо в межах території Російської Федерації здійснюється спеціалізованими службами, визначувані Урядом Російської Федерації. Дане питання врегульоване ухвалою Уряду РФ від 24 січня 1998 р.  83

У випадках виникнення надзвичайних ситуацій держава приймає заходи по захисту інтересів російських туристів за межами Російської Федерації, зокрема міри по їх евакуації нт країни тимчасового перебування.

Дл я забезпечення особистої безпеки у випадку, якщо законодавством країни (місця) тимчасового перебування встановлені вимоги надання гарантій оплати медичної допомоги особам, що тимчасово знаходяться на її території, туроператор (турагент зобов'язаний надати такі гарантії. Страхування туристів на випадок раптового захворювання і від нещасних випадків є основною формою надання таких гарантій.

Страховим полісом повинні передбачатися оплата медичної допомоги туристам і відшкодування їх витрат при настанні страхового випадку безпосередньо в країні (місці) тимчасового перебування.

Страховий поліс оформляється

[10-10-17][Все для туристів]
У Коломиї трамвая не було (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Їдемо дивитися на жирафів, водопади і корали (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: гроші і покупки (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Правила групового сексу в свінг-отелях (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 1594 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: