П’ятниця
24-12-27
15:09

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

3.3. Екськурсоводчеськоє майстерність

3.3. Екськурсоводчеськоє майстерність

Екскурсія є процесом пізнання предметів і явищ світу, в якому ми живемо. Керівником цього процесу є кваліфікований фахівець - екскурсовод, що володіє професійною майстерністю. Екскурсоводи відрізняються один від одного як фахівці певних галузей знань і в той же час всі вони однакові в таких питаннях, як знання методики ведення екскурсій, педагогічної майстерності і уміння керувати групою в процесі пізнання.

Екськурсоводчеськоє майстерність - це вид майстерності, який, крім своєї специфічної професійної основи, включає елементи інших видів майстерності (педагогічного, лекторського і ін.). Цю майстерність знаходить вираз в рівні виконання тих методичних рекомендацій, які забезпечують високу якість підношення екскурсійного матеріалу.

Маст ерство екскурсовода невід'ємно від володіння основними положеннями екскурсійної теорії і методики і їх постійного використання.

Професійна майстерність екскурсовода - це особливий вид мистецтва, який побудований на активному використанні і умілому поєднанні показу і розповіді; участі в процесі сприйняття взаємодії таких компонентів, як екскурсовод, екскурсант і екскурсійні об'єкти; застосуванні методичних прийомів ведення екскурсії; володінні специфічними уміннями і навиками, властивими даній професії. Цій майстерності вчаться у досвідченіших фахівців, у самих себе в ході практичної діяльності.

Доданки професійної майстерності екскурсовода можна умовно розділити на дві групи - знання і уміння.

Знання: загальні знання (ерудиція) і знання за фахом (ерудиція за фахом), знання екскурсійної теорії, методики ведення екскурсії, психології і педагогіки, основ ораторського мистецтва, логіки і етики.

Уміння: уміння сформулювати знання, викласти свої думки до проведення екскурсії (у тексті), розповіддю і культурою мови розширити кругозір людей, при проведенні екскурсії використовувати методичні прийоми, донести знання до аудиторії і управляти нею, передавати свою переконаність і поводитися в колективі.

Ерудиція екскурсовода. Від екскурсовода не вимагається, щоб він був підготовлений по всіх галузях знань і міг відповісти на будь-яке питання. Екскурсоводами-ерудитами прийнято називати тих, хто володіє глибокими знаннями по двох-трьом екскурсіях і можуть на основі їх підготувати варіанти екскурсій для різних категорій екскурсантів, прочитати по своїй темі лекцію, написати реферат по одному з питань, що входять в підтему. Такі екскурсоводи добре обізнані про літературу за фахом.

Маст ерство екскурсовода невід'ємно від володіння і постійного використання основних положень екскурсійної теорії. Головна функція екскурсовода - не тільки передати знання групі, але і добитися їх ефективного засвоєння екскурсантами. Тому важливою складовою екськурсоводчеського майстерності є володіння методикою, яка має на увазі не тільки доскональне знання методичних прийомів показу і розповіді, але і розуміння їх технології (тобто уміння управляти процесом, в ході якого відбувається засвоєння екскурсантами знань).

Уро вень екськурсоводчеського майстерність залежить від ряду чинників. Їх можна розділити на дві групи: перша група - чинники, які не залежать від екскурсовода (рівень методичної документації, відбір об'єктів показу, побудова маршруту, зміст "портфеля екскурсовода"); друга група - чинники, залежні від екскурсовода (його загальна ерудиція, знання по темі, володіння методикою, культура мови, уміння встановити контакт з групою, практичні уміння і професійні навики).

Важлива межа майстерності екскурсовода - уміння керувати групою, встановити і зберегти необхідний контакт з екскурсантами протягом всієї екскурсії. Перед екскурсоводом встає завдання подолати настороженість, яка виникає при зустрічі з екскурсантами. Тут досвідченому екскурсоводові приходить на допомогу інтуїція.

Інтуїція екскурсовода. Екскурсовод має справу з групами, разнимі по запитах і інтересах, по своєму відношенню до даної теми, настрою, рівню уваги і так далі Це вимагає від нього змін мові залежно від конкретних ситуацій, використання дієвіших засобів виразу своїх думок. Тут на допомогу йому приходить інтуїція - здатність збагнення істини шляхом прямого її розсуду без обгрунтування за допомогою доказів і формулювання на цій основі своїх думок. Інтуїція приходить до екскурсовода після декількох років роботи і знаходить свій вираз: у умінні швидко визначити склад і запити екскурсантів, використовувати в розповіді несподіване явище, дію, факт, а також швидко зробити виводи при виникненні інтересу екскурсантів до чого-небудь; у правильній реакції на репліки екскурсантів; умінні знайти правильний вихід при виникненні конфліктної ситуації і дати потрібну раду і оцінку виниклим у екскурсантів асоціаціям і так далі

Досвідчений екскурсовод, спираючись на свою інтуїцію, може без попередніх опитів екскурсантів визначити їх інтереси і на цій основі скоротити або подовжити вступну частину розповіді, змінити зміст логічного переходу від підтеми до підтеми. Інтуїція екскурсовода підказує йому, який методичний прийом найбільш ефективний в даній аудиторії. Не меншу роль грає інтуїція у визначенні настрою екскурсантів, їх відносини до спостережуваних об'єктів. Вона дозволяє екскурсоводові уникнути стандарту "усередненої" екскурсії і диференційовано підійти до викладу матеріалу.

Ра бота екскурсовода носить творчий характер. Творчість в діяльності екскурсовода знаходить свій вираз не тільки в роботі його уяви, але і в повсякденній його роботі при використанні методичних прийомів, підборі прислів'їв, приказок, літературних висловів, різних форм пожвавлення мови, у пошуках нових логічних переходів між підтемами, у вдосконаленні техніки ведення екскурсій. Проте творчість екскурсовода в ході ведення екскурсії не повинна виходити за рамки контрольного тексту і методичної розробки.

Важливо, щоб методичні працівники і керівники методичних секцій помічали і підтримували розумну ініціативу екскурсоводів, заохочували їх прагнення до активних дій, направлених на вдосконалення екскурсійної справи. Деякі екскурсії, що підготовлені і проводяться екскурсоводами, що творчо відносяться до дорученої справи, є справжніми уроками професійної майстерності. Шляхи підвищення екськурсоводчеського майстерності

Важливою ділянкою роботи будь-якої екскурсійної установи є постійне вдосконалення професійної майстерності екскурсоводів. Для досягнення цієї мети можуть бути рекомендовані різні шляхи:

1) поліпшення організації методичної роботи всіх її ланок: методиста, менеджерів методичного відділу, методичної секції екскурсоводів, методичного кабінету і методичної ради;
2) підготовка якісної методичної документації, своєчасне внесення необхідних доповнень і змін в контрольний текст екскурсії, коректування екскурсійного маршруту;
3) розробка технології методичних прийомів розповіді і показу з урахуванням особливостей екскурсійних тим;
4) відробіток техніки ведення екскурсії і організаційних питань;
5) встановлення і збереження контактів між екскурсоводом і екскурсантами на всьому протязі екскурсії, що визначається володінням основами психології, педагогіки і логіки.

Вся робота по підвищенню професійної майстерності носить плановий і організований характер. Велику допомогу екскурсоводам (особливо початківцем) може надати спеціальна методична література. Виводи

Основою високої майстерності екскурсовода є знання, уміння, навики, особисті якості, гордість совій професією. Справжня майстерність неможлива без любові до своєї справи, пошана до вибраної професії.

Про цесс вдосконалення професійної майстерності екскурсовода безмежний. Важливе місце в нім займають робота екскурсовода по вивченню екскурсійної теорії, глибшому розумінню суті екскурсії; розвиток інтуїції; збагачення мови і засвоєння навиків його використання.

Контрольні питання

1. Професія екскурсовода як рід трудової діяльності.
2. Вимоги до екскурсовода.
3. Формування екськурсоводчеського майстерності.
4. Професійна майстерність екскурсовода.
5. Ерудиція екскурсовода.
6. Інтуїція екскурсовода.
7. Шляхи підвищення екськурсоводчеського майстерності.



[10-01-10][All for the tourists of]
Winter fristayl (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Поля Елісейськие - висохлий рукав Сени (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут Водоспад (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мальтійські розваги (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 2264 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: