П’ятниця
23-03-24
21:23

test [404]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

1.9. Тематика і зміст екскурсій

1.9. Тематика і зміст екскурсій

Однакових екскурсій не існує, вони розрізняються перш за все по темі. Слово "тема" в перекладі з грецького означає "те, що покладене в основу". Тема є поняттям, що відноситься до змісту чого-небудь. Це поняття містить вказівки:

- якому саме кругу явищ присвячується даний твір;
- до чого прагне автор (привернути увагу читачів, слухачів, глядачів);
- що саме і з яких позицій хоче автор осмислити в своєму творі.

Ц ялина пов'язана з поняттями мета і ідея і передбачає виклад не тільки певного матеріалу, але і чітких ідейних позицій. Ідея - задум екскурсії, її головна думка. Тема і ідея складають ідейно-тематичну основу твору (екскурсії).

Кожна екскурсія повинна мати свою чітко певну тему. Тема в екскурсії - предмет показу і розповіді. Формуванням теми є короткий і концентрований виклад основного змісту екскурсії.

По дготовка нової теми змісту екскурсії - це багатомісячна напружена праця колективу працівників. Особливістю кожної екскурсійної теми є те, що вона тісно пов'язана з об'єктами показу і з тим екскурсійним матеріалом, який насищає її зміст. Цей матеріал повинен бути поданий в такому об'ємі, який може бути засвоєний екскурсантами при показі об'єктів.

Тема грає вирішальну роль в об'єднанні зовні розрізнених частин екскурсії в єдине ціле. Вона регулює розповідь, не даючи можливості екскурсоводові розповісти про об'єкт все, що він про нього знає, особливо в тих випадках, коли об'єкт буває багатоплановим і містить обширну інформацію. Саме темою екскурсії визначається - як показати об'єкт, яку частину інформації дати екскурсантам в даному випадку.

Деякі об'єкти показуються в декількох екскурсіях. Наприклад, Кремль і Червона площа показуються в оглядових екскурсіях. І в кожній з них про один і той же об'єкт дається різний об'єм інформації, в розповідях він освітлює в різних ракурсах.

льшоє значення має витриманість тематики екскурсії. Вся розповідь і показ повинні "працювати" на її основну тему. По шляху проходження групи в екскурсію можуть "вторгатися" об'єкти, розташовані на даному маршруті, але що не відносяться до вибраної теми. Відомості про такі об'єкти можуть бути дуже інтереснимі, але другорядними до конкретно даної теми. Тому екскурсовод може повідомити про них екскурсантам тільки як відповіді на питання.

Кожна тема є сукупністю цілого ряду підтем. У кожної підтеми повинні бути повнота і логічна завершеність. Правильно розроблена підтема повинна сприйматися екскурсантами не сама по собі, а разом з іншими підтемами, в композиції.

Композицією екскурсії називають розташування, послідовність і співвідношення підтем, основних питань, вступу і завершальної частини екскурсії.

Провідна підтема - композиційний центр екскурсії, навколо якого будується вся розповідь екскурсії. Вона сприяє глибшому розкриттю змісту екскурсії, робить її переконливою і такою, що запам'ятовується.

Мн готемье оглядової екскурсії не дає можливості досить глибоко розкрити зміст кожної підтеми, дати глибше тлумачення подій. У такій екскурсії зазвичай буває більше фактів без їх тлумачення. Проте оглядова екскурсія має велике значення для розвитку екскурсійної тематики, оскільки майже кожна її підтема може надалі стати темою для розробки самостійної екскурсії.

Назва екскурсії - це мовний вираз, в прямій і непрямій формі позначаючий зміст. Назва екскурсії повинна виражати сенс. Воно повинне бути точним, таким, що не допускає двоякого тлумачення.

У однієї і тієї ж теми може бути декілька назв залежно від складу учасників і поставленого завдання (наприклад, оглядова екскурсія "Москва - столиця Росії" може мати і іншу назву: "Москва вечірня" і ін.).

Виводи

Головне завдання розвитку тематики екскурсій - якнайповніше задоволення попиту споживачів на екскурсійні послуги. Для виконання цього завдання слід розглядати тематику в трьох планах: як тематику екскурсійної установи, яка побудована на сумі спеціальностей екскурсоводів; як тематику конкретної методичної секції, побудовану на зусиллях працівників однієї спеціальності (історичною, літературною, мистецтвознавчою, природознавською і ін.) і як тематику конкретного екскурсовода, яка побудована на максимальному використанні його знань і досвіду, як фахівця певної галузі.

Посто янная розробка нових інтересних тим, вдосконалення тематики, що діє, є одним з головних резервів зростання об'єму екскурсійних послуг, що надаються споживачеві.

Контрольні питання

1. Тема. Суть поняття.
2. Тематика екскурсій як сукупність тим.
3. Що таке тематична екскурсія?
4. Що таке композиція екскурсії?
5. Що таке провідна підтема? Яку роль вона грає в екскурсії?[09-10-14][Все для туристов]
Ворохта? (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Програма шопінг-туру Сувенірні ринки м. Яремче (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
ОАЕ: курорти (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Кіт (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 7888 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: