|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Свята - в радість!
Свята - в радість!
Майбутні свята, особливо такі улюблені, як Новий рік і Різдво, завжди повні хвилюючого очікування щастя і радості, чарівництва і веселощів. Припускають вони і багатий стіл з наїдками, які неодмінно хочеться покуштувати, навіть якщо нам категорично не можна чогось. Свята - в радість! Святкування мають бути тривалі, а це значить, що будуть і зустрічі з різними людьми як у своєму будинку, так і у тих, до кого ми підемо в гості.
Як же зробити так, щоб свято залишилося святом, а їжа і питво за столом не позначилися на нашому здоров'ї вже на наступний день? Щоб, як у старовинній російському прислів'ї, не було «весело веселощі, а важко похмілля»?
Якщо слідувати певним, досить нехитрих правил, то можна зберегти святковий настрій і не завдати шкоди своєму здоров'ю на всі святкові дні. Давайте-но і ми з вами розглянемо ці правила і переконаємося, що зможемо застосувати їх на практиці.
По-перше, чітко визначите свої фінансові можливості. Це особливо важливо в наш кризовий час. Не прагніть обійняти неосяжне і купуйте найнеобхідніше, адже і з невеликої кількості найдоступніших продуктів можна накрити гарний стіл. Це відноситься і до святкових аксесуарів. Замість дорогої ялинки можна використовувати стару штучну, прикрасивши її саморобними іграшками (тут потрібна допомога всіх домашніх). І, звичайно ж, відкладіть енну суму грошей, яка знадобиться вам після свята.
По-друге, не звалювати на себе всі турботи про святкові приготування та святковому столі. Адже якщо гості збираються у вашому будинку, вам і так має бути безліч клопотів. З найближчими людьми можна домовитися про приготування певних страв. Навіть якщо три-чотири гості прийдуть зі своїми коронними блюдами, вам потрібно буде менше готувати. Свято-то - справа спільна. Так що сміливо залучайте якомога більше членів своєї родини або друзів до процесу підготовки свята. Це відноситься і до відновлення порядку в будинку після бенкету. Так, ще один момент. Обов'язково залиште пару годин перед початком урочистості для себе, щоб трохи відпочити і привести себе в порядок. Не те доведеться зустрічати гостей у тапочках і в халатику.
По-третє, вам доведеться зустрічатися з безліччю людей в процесі тривалих свят. Щоб зберегти душевну рівновагу і святковий настрій, намагайтеся зустрічатися тільки з тими, хто вам приємний.
По-четверте, перед виходом на роботу залиште собі 1-2 дні просто для відпочинку, щоб різка зміна діяльності не викликала стресову або депресивну реакцію. Всі важливі ділові питання постарайтеся вирішити або до свят, або тоді, коли ви ввійдете в нормальний трудовий ритм.
Правила святкового застілля
Навіть самим здоровим людям, у кого немає ніяких гастрономічних протипоказань, слід розумно підходити до святкового гуляння і пам'ятати основні правила, щоб святкові страви не стали ударом по організму.
1. Не змішуйте м'ясні та рибні продукти в одній тарілці.
2. Якщо ви відчуваєте тяжкість у шлунку, випийте зелений чай.
3. Якщо печінка дає про себе знати, зробіть простий точковий масаж: помасажуйте пальці рук, зчепите руки і розведіть їх в сторони. А на наступний день пийте більше рідини (зелений чай, лимонний сік).
4. Якщо ви вирішили спробувати якесь нове екзотичне блюдо, їжте його разом зі свіжими овочами, так як вони допоможуть вашому шлунку переварити незнайому їжу.
Ну а тим, у кого є певні захворювання і гастрономічні обмеження, що не завадило б ознайомитися з наступною таблицею.
Хвороба Можна дозволити собі Слід обмежити Хворе серце. Головне обмеження - продукти з високим вмістом жиру, так як вони сприяють закупорці судин жирні сорти риби, овочі, фрукти, зелень, хліб з висівками, м'який сир з низьким вмістом жиру, молочні продукти з невисоким вмістом жиру, фруктовий пиріг і будь-які вироби з тіста , 2-3 келиха сухого червоного вина тваринний жир, яйця, майонез, копченості, сир з високим вмістом жиру, печінка Гіпертонія Гіпертонікам категорично протипоказано споживання кухонної солі. Її треба замінити на йодовану нежирне м'ясо або птицю, овочі, фрукти, зелень, хліб і будь-які вироби з тіста, молочні продукти з невисоким вмістом жиру, 2-3 келиха сухого червоного вина сіль, копченості, жирні сорти м'яса і риби, консерви, майонез Виразка і гастрит Щоб після свята не сталося загострення хвороби, будьте обережні з маринадом, соліннями і алкоголем м'ясні та рибні страви в запеченому вигляді, нежирну шинку, рулет з м'яса птиці, тушковані або печені овочі, вершкове масло, непряний хліб, хліб і вироби з тіста, фрукти і ягоди солодких сортів страви, заправлені оцтом, маринади, томатну пасту, копченості, алкоголь, майонез, соєвий соус Холецистит, гепатит Для печінки категорично протипоказана жирна і гостра їжа, Також максимально обережним слід бути з алкоголем дієтичні сорти м'яса: індичку, курячі грудки, кролика, телятину, нежирні сорти риби у запеченому вигляді, тушковані і печені овочі, свіжі огірки, консервовані горошок, кукурудзу, квасолю , компоти, соки, морси, желе з фруктів, сир, нежирний сир жирні продукти, смажені страви, алкоголь, шоколад, копченості, майонез і масляні соуси і крему, гриби, баклажани
Святкове застілля передбачає не тільки багату їжу, але і рясне пиття, у тому числі і алкогольне. І хоча кожен з нас знає, що помірність хороша у всьому, так само як і в узливання, не кожен з нас дотримує це універсальне правило.
А щоб після свята не настав гірке похмілля, давайте прислухаємося до порад досвідчених людей.
Мистецтво пиття
1. Концентрація
Шампанське з-за своїх бульбашок всмоктується швидше будь-якого спиртного напою без бульбашок. Отже, воно швидше збиває з ніг. Алкоголь, що містить дубильні речовини, наприклад коньяк і віскі, всмоктується повільніше горілки. Червоне вино для перетравлення і поєднання з їжею краще білого.
2. Змішування
Або вибирайте тільки один напій на весь вечір, або напої повинні змінювати один одного в порядку підвищення градуса. Чи не чергуйте слабоалкогольні напої (пиво, вино) з міцними (горілка, коньяк, віскі). Не запивайте і не розбавляйте алкоголь газованими напоями (віскі з колою, джин з тоніком) - вуглекислий газ сприяє прискореному всмоктуванню алкоголю. Якщо відчуваєте, що вже почало шуміти в голові, випийте чарку коньяку (50 г), а потім зробіть перерву як мінімум на 40-50 хвилин.
3. Алкоголь і їжа
Перед першою чаркою обов'язково з'їжте що-небудь, ніколи не пийте на голодний шлунок. Перед тим як випити першу чарку, краще всього з'їсти бутерброд з маслом або салом. Жир обволікає слизову шлунка, тим самим перешкоджаючи швидкому всмоктуванню алкоголю. Неодмінно закушуйте, але не переїдайте, не надто перевантажуйте свій шлунок. Алкоголь краще закушувати м'ясом з гарніром із складних вуглеводів (хліб, картопля, крупи). Сита людина завжди п'яніє повільніше. Чим міцніше напій, тим жирніше повинна бути закуска під нього. Але незалежно від міцності напою закушуйте після кожної чарки.
Якщо ви відчуваєте, що випили занадто багато, ні в якому разі не виходьте на вулицю! Інакше на холодному повітрі ви прийдете в «некондиційне стан» ще швидше.
Одна з головних умов свята: не хочете похмілля - пийте в міру!
Якщо не хочете хмеліти, приготуйте до свята наступний напій.
Антипохмільних коктейль
Змішати 50 г червоного вина і 50 г рослинної олії з дрібкою перцю і випийте. Смачно? Не знаю, не пробувала, але знаючі люди кажуть, що після такої суміші можна пити не хмеліючи.
А щоб і після святкового застілля відчувати себе нормально, спробуємо розкрити деякі секрети, перевірені часом.
Після свята
1. Після рясного узливання, перед тим як лягти спати, випийте пігулку аспірину і 5-6 таблеток активованого вугілля (заздалегідь його потрібно розтовкти). Або випийте перед сном 2-3 склянки молока.
2. Далі - обов'язково виспитеся. Без повноцінного сну ні для роботи, ні для вашого здоров'я користі не буде.
3. Уранці, добре виспавшись, залізьте на 20 хвилин під контрастний душ, щоб остаточно прокинутися і вибити всі "погані" спогади про вчорашнє свято з голови.
4. Випийте залпом 1 склянку холодної води з 12 краплями настоянки м'яти.
5. П'янка - «хороша» навантаження на організм, тому не катуйте його наступного дня: ні аеробікою, ні бігом, ні переїданням.
6. Після алкогольного удару снідайте нещільно: з'їжте суп, солянку наприклад. Можна приготувати яєчню з одного яйця або з'їсти гречану кашу або молочні продукти. Попередньо перед їжею можна випити небагато капустяного або огіркового розсольчику і з'їсти 5-6 драже вітаміну С. Потім випийте склянку чаю (після супу або замість нього) з лимоном або мінералки (вона заповнить дефіцит мінеральних солей, який завжди є після хорошої узливання), а ось кефір або молоко принесуть тільки сьогохвилинне полегшення.
7. Пийте зранку як можна більше води або чаю.
8. Класичний спосіб - «100 грам горілки» - вам дійсно серйозно допоможе, але тільки тоді, коли це буде «100 грам горілки і ні міліграма більший».
А щоб протверезити гостей і відправити їх по домівках у більш-менш нормальному стані, приготуйте Аустер. Аустер - це протверезний напій, дія якого обумовлена наявністю в ньому алкалоїдів перцю, а також інших компонентів.
Аустер
№ 1
Дрібний широкий келих змочити декількома краплями рослинного масла (щоб воно покрило стінки келиха). 1 жовток змішати з 10-20 краплями горілки і додати щіпку меленого червоного і чорного перцю. Випити залпом, заздалегідь розмішавши.
№ 2
Стінки склянки покрити рослинним маслом. Змішати в склянці 2 ст. ложки гострого томатного соусу, 1 жовток, мелений червоний і чорний перець, сіль, 2-3 краплі лимонного соку і 10-15 крапель коньяку, горілки «Мисливської» або «перцівки».
№ 3
Чарку обполоснути зсередини рослинним маслом, налити туди 50 г горілки й додати один яєчний жовток, зверху посипати щіпкою солі і обома перцями (червоним і чорним) - по 1 / 3 ч. ложки.
Веселих вам свят і будьте здорові!
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
|
Переглядів: 1130
| Рейтинг: 0.0/0 |
|