Субота
23-06-03
22:54
Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Релігійні свята

Християнські свята

Християнські свята

Загальна інформація

Елементами річного кола богослужінь є християнські свята. В основному річне коло свят склалося у християнстві протягом І–VI ст. н. е. Виділяють кілька груп християнських свят.

Дванадесяті свята. Це дванадцять найвизначніших свят. Вони пов'язані, з одного боку, з освяченням дійсних чи легендарних подій християнської історії (головним чином з особами Ісуса Христа та Богородиці). З іншого боку, час святкування та обрядовий комплекс, застосований у цих святах, відобразили особливості річного кола дохристиянських аграрних культів.

Серед дванадесятих свят виділяються т. зв. неперехідні свята (з фіксованими датами святкування). Це, зокрема, Різдво Христове – 25 грудня (7 січ. за н. ст.); Хрещення Господнє (Богоявлення, Водохреща) – 6 (19 за н. ст.) січня; Стрітення Господнє – 2 (15 за н. ст.) лютого; Благовіщення – 25 березня (7 квіт, за н. ст.); Преображення Господнє – 6 (19 за н. ст.) серпня; Різдво Пресвятої Богородиці – 15 (28 за н. ст.) серпня; Успіння Богородиці – 15 (28 за н. ст.) серпня; Воздвиження Хреста Господнього – 14 (27 за н. ст.) вересня; Введення в храм Пресвятої Богородиці – 21 листопада (4 груд, за н. ст.).

Інша група дванадесятих свят – перехідні, дата яких пов'язана зі святкуванням християнської Пасхи (тому вони ще звуться пасхальними). Це, зокрема: Вхід Господній в Єрусалим – за тиждень до Пасхи; Вознесіння Господнє – 40-й день після Пасхи; П'ятидесятниця (День Св. Трійці) – 50-й день після Пасхи.

Пасха – свято Воскресіння Ісуса Христа. Святкується на згадку про події, зображені в Євангеліях. Охоплює передпасхальний тиждень (т. зв. «страсний», пов'язаний зі згадкою про останній тиждень земного життя Ісуса); пасхальну неділю (свято Світлого Христового Воскресіння); післяпасхальний тиждень (т. зв. «чистий»). Символіка «пасхи» сягає корінням у давню історію євреїв і пов'язана з умилостивлюючими, спокутними жертвоприношеннями (свято Песах ). Спокутна жертва Христа заміщує старозаповітну пасхальну жертву. Зв'язок християнської Пасхи з іудейським прообразом виявляється також у визначенні дати святкування Пасхи.

Пасха є перехідним святом, її дата пов'язана із визначенням дати іудейського свята Песах  і з зіставленням сонячного та місячного календарів. Схема ця має назву пасхалії і була визначена на Нікейському соборі на початку IV ст. н. є. Згідно з нею християнську Пасху святкують у першу неділю після повного місяця, що або збігається з весняним рівноденням, або настає за ним; при цьому не допускається збіг з іудейською пасхою (свято Песах ). Протягом кількох століть І тисячоліття вирішувалося питання про визначення терміну чи дати святкування пасхи. Існували різні схеми обчислення цього періоду. На Заході це було т. зв. Римське обчислення, на Сході – Александрійське. На Сході таблиці-пасхалії укладалися у V–VI ст. Феофілом Александрійським, Кирилом Александрійським; на Заході – Вікторином Аквітанським, Діонісієм Малим. Після багаторічних дискусій Римська церква прийняла систему Діонісія Малого, Східна – продовжувала триматися александрійської системи.

До Великих свят річного кола богослужінь належать: Обрізання Господнє – 1 (14 за н. ст.) січня; Покрова Пресвятої Богородиці — 1 (14 за н. ст.) жовтня; Різдво Іоана Хрестителя – 24 червня (7 лип. за н. ст.); Усікновення голови Іоана Хрестителя – 29 серпня (11 верес, за н. ст.). Протягом усього року святкуються дні народження та дні пам'яті святих. Окремі християнські громади святкують т. зв. престольні (або храмові) свята (дні святих, на честь яких були побудовані їхні храми).

Християнські пости посідають значне місце у християнському культі. Наприклад, у православному церковному календарі близько 200 днів припадає на пости. Крім щотижневих постів у середу та п'ятницю, це пости на деякі дванадесяті та великі свята, а також чотири багатоденних пости – Великий, Петрів, Успенський і Різдвяний. Великий (передпасхальний) піст – понад 40 днів, передує Пасці. Петрів піст починається у перший понеділок після Духова Дня і закінчується 29 червня; Успенський піст триває з 1 по 15 серпня; Різдвяний (або Пилипів) – з 15 листопада по 25 грудня (за ст. ст.). За християнським віровченням, пости є випробуванням віруючих на стійкість проти спокуси,– на терпіння та смирення. Крім утримування від деяких видів їжі (що найбільш помітно в постах), важливішим є «духовне утримання», духовне очищення, духовне самовдосконалення віруючого і удосконалення ним навколишнього світу.

джерело:sviato.in.ua


[10-02-04][All for the tourists of]
How dzhypari Svydovets ob'yizhdzhaly (1)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Великі солі (0)
[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Пекін - тут варто побувати хоч би раз в житті! (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Чарівний Крим! Запрошуємо в санаторій Ай-даніль (0)

Категорія: Релігійні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 2855 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: