Субота
23-06-03
22:59
Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Інші свята

Міжнародний день стоматолога

Міжнародний день стоматолога


9 лютого.

Традиція відзначати 9 лютого "Міжнародний день стоматолога" набуває популярності в усім світі. Відзначати День стоматолога 9 лютого, у день Святої Аполлонії має вагомі причини, перша серед яких – це дивовижно привабливий образ Аполлонії, що дійшов до нас через століття.

Аполлонія – донька видного олександрійського чиновника, що увірувала в Христа. На думку гонителів християнства, вона подавала поганий приклад співгромадянам, що повинні були дотримувати багатобожжя і вірити в божественне походження імператора.

Аполлонію піддали жорстоким катуванням, вимагаючи зречення від християнства. Коли вона відмовилася відректися від своєї віри, її схопили, спочатку їй вирвали всі зуби і загрожували спалити її живцем. Аполлонія не здригнулася перед лицем смерті.

Вона попросила її розв'язати, щоб вона змогла стати на коліна і виконати вимогу юрби. Коли ж її розв'язали, відважна жінка сама кинулася у вогонь. Це сталося 9 лютого 249 року. Страждання і християнський подвиг Аполлонії так вразили її сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що варто тільки вимовити ім'я Аполлонії, помолиться їй – і зубний біль затихне. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця. Її день – 9 лютого.

Культ святої Аполлонії швидко поширився в Європі, її зображення були майже в кожній церкві. Хоча Діонісій назвав її жінкою похилого віку, зображували Аполлонію молодою миловидною дівчиною з щипцями в руках.

На початку XVІІІ століття з легкої руки засновника сучасної наукової стоматології, як науки і професії, П'єра Фошара свята Аполлонія, що була до цього покровителькою тільки стражденних зубним болем, стала опікуватись і стоматологами, які покликані цей біль попереджати й усувати.

У той час у Франції відбувалася стоматологічна революція, що ознаменувала перехід від тотального видалення зубів до їхнього відновлення. Фошар побачив у різних людях, що займаються стоматологічною допомогою, єдину професію, і йому потрібний був високий символ, здатний об'єднати практикуючих стоматологів в одне професійне братство.

Свята Аполлонія і стала таким символом, позачасовим і позаконфесійним, про що свідчить шанування її імені стоматологами усього світу протягом трьох століть.

Шановні стоматологи, відзначайте цей день у своє задоволення, адже в нашому житті таких свят не так багато!


Джерело: sviato.in.ua[10-10-17][Все для туристів]
Писанки (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Вартість життя в Доміникане (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: національні особливості (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Високий сезон на Мальдівах (0)

Категорія: Інші свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-21)
Переглядів: 1074 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: