Субота
25-02-08
09:22

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Стоунхендж - міст в загробний світ

Стоунхендж - міст в загробний світ

Археологи, що ведуть розкопки недалеко від Стоунхенджа, стверджують, що він був лише частиною величезного механізму. Колись це споруда, що стала одній з головних загадок Британії, грала величезну роль в житті місцевого населення: Стоунхендж служив мостом в потойбічний світ, зв'язував живих і мертвих.
Місце під назвою Даррінгтон Уоллз (Durrington Walls) знаходиться в декількох кілометрах від Стоунхенджа. Колись тут розташовувався схожий комплекс, але він не зберігся до наших днів. А про те, що там було якась споруда, почали здогадуватися тільки після аерофотознімання місцевості, зробленої в 1922 році.
У 1967-му археологи знайшли там сліди, підтверджуючі, що колись тут знаходилося щось, схоже на Стоунхендж. Але ця споруда, створена ще в неоліті, до нашого часу не дійшла - вона була повністю дерев'яною. Тому її і назвали Вудхендж (від англійського wood - "деревина").
Правда, було незрозуміло, яке відношення Вудхендж міг мати до Стоунхенджу - чи було це два разних "варіанту" однієї споруди, що існували одночасно, або один з'явився услід за іншим. І вже тим більше було непросто здогадатися, наскільки вони розрізнялися за призначенням, і чи могло між ними бути щось загальне.
Відпочинок у Карпатах

Реконструкція Вудхенджа - "дерев'яного Стоунхенджа"

У будь-якому випадку зараз більше всього уваги до себе привертає кам'яна споруда, що опинилася найбільш довговічною.
Проте, як недавно з'ясувалося, Стоунхендж свого часу - в неоліті - був зовсім не самотнім. Швидше за все, його оточувало декілька невеликих споруд, які разом з ним складали обширніший комплекс.
Прямий доказ цього - знахідка бригади археологів під керівництвом британських учених - Коліна Річардса (Colin Richards) з університету манчестера (Manchester University) і Джошуа Полларда (Joshua Pollard) з університету Брістоля (Bristol University).
Вони знайшли крупний моноліт завдовжки 2,8 метра, лежачий в полі приблизно в 3 кілометрах на схід від Стоунхенджа. Крім того, дослідники виявили отвір в землі, в якому він був вертикально встановлений, викопане 2,5-2 тисячі років до наший ери.
Поблизу від каменя виявилися залишки поховань, а також інші характерні археологічні дрібниці - кам'яні ножі і наконечники стріл. Цікаво, що серед цих речей було щось несподіване.
Шматочок гірського кришталя, який попався недалеко від поховання, виявився найранішою знахідкою такого роду у Великобританії. Швидше за все, як вважає Поллард, цей кришталь потрапив сюди з якогось дуже далекого місця, можливо, з Альп. Це відкриття підтверджує, що Стоунхендж був священним местомом для паломників не тільки з Великобританії, але і з материка.
Місце недалеко від Стоунхенджа, де виявлені сліди раніше невідомих монолітів
До речі, сліди декількох монолітів - сарсенов - Річардс і Поллард знайшли і усередині Вудхенджа. Це, само собою, свідчить, що Вудхендж з дерев'яного перебудовували в кам'яний. Але що згодом трапилося з тими каменями і куди вони поділися - невідомо. Можливо, як припустив Поллард, вони пішли на зведення Стоунхенджа.
Загалом, за цими даними, Стоунхендж знаходиться на території, де були немало інших культових об'єктів.
Проте розкопки, що недавно проводилися іншою групою археологів під керівництвом Майкла Паркера Пірсону (Michael Parker Pearson), професора університету Шеффілда (University of Sheffield), говорять про те, що об'єкти, що стояли навколо Стоунхенджа на Солсберійськой рівнині, мали для стародавніх людей куди більше значення, чим передбачалося раніше.
Під час розкопок біля Даррінгтона археологи знайшли сліди великого поселення. Піддавши знахідки, зроблені в цьому місці, дослідженню за допомогою радіовуглецевого аналізу, учені змогли визначити дату його виникнення - десь між 2,5 і 2,6 тисячами років до наший ери. Приблизно в цей же час виник і Стоунхендж, а це свідчить про те, що удома, швидше за все, належали людям, що побудували його.
Всього вдалося розкопати вісім будинків. На думку археологів, це були дерев'яні споруди. Площа кожною рівна приблизно 23 квадратним метрам. Як затверджує Паркер Пірсон, у шести з них глиняні підлоги збереглися настільки добре, що археологам навіть вдалося виявити на них сліди від камінів і меблів.

Глиняні підлоги деяких жител

Якщо вірити дослідженням ландшафту, то під землею можна знайти ще близько 30 залишків будинків. Але, за словами Паркера Пірсону, там їх може бути декілька сотень.
Джуліус Томас (Julian Thomas), колега Паркера Пірсону, з університету манчестера виявив, що як мінімум три будинки стояли в стороні від поселення і були оточені огорожею. Археологи висловили декілька гіпотез такого розташування цих будівель.
По одному припущенню, це були удома вождів або жерців, яким слід було жити окремо від общини. По іншій гіпотезі, ці споруди використовувалися виключно з ритуальними цілями, адже на підлозі не було виявлено ніяких слідів побутових відходів.
Джуліус Томас вважає, що це, найімовірніше, були святилища, в яких люди викликали духів предків і переживали містичний досвід.
Виявлені споруди групувалися уздовж вражаючої дороги завдовжки 170 метрів і шириною 26 метрів, що йде від колишнього дерев'яного святилища до річки Ейвон. Цікаво, що аналогічна дорога до Ейвону йшла і від Стоунхенджа.
Ця паралель (як і багато інших) між Стоунхенджем і Вудхенджем свідчить, що монументи, хоча і знаходилися не поряд, були частямі великого культового комплексу.

Розкопки одного з жител

Як додають археологи, Стоунхендж і Вудхендж - практично дзеркальні віддзеркалення один одного. Вони навіть однакові за розміром. Але тільки якщо дорога першого орієнтована на схід при літньому сонцестоянні, то другого - на захід.
Після того, як Стоунхендж був збудований, село стало местомом, де люди знаходилися під час релігійних свят, вважає Паркер Пірсон. Також учений розповів, що люди в цих будинках не жили весь час - там знайдені дуже мало інструменти, якими зазвичай користувалися жителі пізнього кам'яного століття в повсякденному житті.
Є припущення, що там зупинялися люди з різних місць, зокрема, і з материкової Європи. Про це побічно свідчать деякі дослідження зубів, знайдених там (зокрема, це і це).
Та і взагалі, за його словами, це поселення абсолютно не схоже ні на одне відоме неолітичне село.
Дане твердження підтверджується деякими знахідкам в розкопаному селі Даррінгтонськой. Наприклад, судячи по зубах свиней, знайдених там, тварин заколювали приблизно в дев'ятимісячному віці. Виходячи з того, що поросята народжуються зазвичай навесні, то цей час доводиться на зимове сонцестояння. А, як відомо, цей день був украй важливий для багатьох язичницьких культур.
Розташування Стоунхенджа і Вудхенджа на місцевості. Червоними стрілками показаний можливий напрям руху паломників під час культових дійств (ілюстрація з сайту timesonline.co.uk).
Паркер Пірсон вважає, що всі ці знахідки свідчать про те, що Вудхендж і Стоунхендж були царствами живих і мертвих. При цьому тимчасові дерев'яні споруди Вудхенджа символізували життя, а моноліти Стоунхенджа - смерть.
На думку дослідників, під час крупних релігійних подій люди переміщалися від Вудхенджа до Стоунхенджу, рухаючись спочатку по одній дорозі, потім уздовж річки (або по річці), потім по іншій дорозі.

Вудхендж в даний час

У будь-якому випадку річка служила свого роду провідником. Паркер Пірсон думає, що, рухаючись під час свята по дорозі від Вудхенджа до річки, люди могли опускати в Ейвон останки померлих людей (швидше за все, що кремують), яких річка доставляла вниз за течією в "нижній світ", - до Стоунхенджу.
Таким чином виходить, що цей кам'яний монумент - в представленні стародавніх британців - був житлом духів предків.
Це виведення Паркера Пірсону охоче підтримало Джошуа Поллард, пригадавши про те, що в Стоунхендже похована величезна кількість останків людей.
З ідеєю, що між Стоунхенджем і Вудхенджем був ритуальний зв'язок, згоден і Джуліус Томас. Правда, він не дуже упевнений в тому, що вона носила саме такий характер, як описують його колеги.
Таким чином, вже зараз можна стверджувати, що таємниця Стоунхенджа близька до розгадки: колись це величезна споруда була лише частиною ритуального комплексу, який був органічно «вписаний» в навколишній простір.



[10-01-10][All for the tourists of]
Winter fristayl (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мадагаскарські раритети (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Сінгапуру (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Литва: визначні пам'ятки гідні Парижа (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-09-19)
Переглядів: 857 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: