Субота
24-07-13
04:54

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Спеціальний ніж-косяк

Спеціальний ніж-косяк

Головні інструменти при різанні гвинта це спеціальні ножі-косяки (рис. 16 і 17), У продажу їх немає, але можна зробити їх самому або замовити. Вони мають ряд особливостей.
Різновиди ножів-Косячков Креслення ножа-косяка

По-перше, вони повинні бути добре заточені і відшліфовані, щоб зменшити опір при різанні.

По-друге, ці ножі-косяки суворо індивідуальні інструменти і підганяються під руку. Ніхто, крім різьбяра, не відчує, що йому треба і з яким ножем-косяком буде зручно працювати. Зізнаюся, що перші гвинти я різав звичайним ножем-косяком і різниця між тими ножами-косяками, які я використовую зараз, як між вдень і вночі.

По-третє, кут нахилу цих ножів-косяків залежить від нахилу граней гвинта, тому, як правило, при прорізці використовується три ножі-косяка з різними кутами нахилу (рис, 16).
Рапідовая пилка для ножа

B-четверте, у цих ножів-косяків працюють всі основні зони: лезо, носок і п'ятка. При цьому п'ятою доводиться працювати частіше і працювати нею легше і простіше, ніж носком і всім лезом, наприклад, при прорізці повнотілої гвинта. У той же час при внутрішній вибірці прорізного гвинта працювати доводиться, навпаки, носком.

Крім вищевказаних ножів-косяків при різанні гвинта використовується прямий ніж-косяк (див. рис.16). Ще раз звертаю увагу на ручку ножа-косяка, яку бажано підганяти під свою руку, щоб зменшити тиск на руку при прорізці гвинта.
Виготовлення спеціального ножа косяка

У своїй практиці для виготовлення леза ножа-косяка я використовую рапідовие полотна від механічних пив по металу. Дістати уламок пили не становить великої проблеми.

На полотні намічають контур ножа-косяка з потрібним кутом нахилу (рис. 18) і вирізують углошлифовальной машиною або, як її зазвичай називають, "болгаркою" (рис. 19). Потім проводять попередню заточення леза (рис. 20). Заготовками для ручки служать дві дощечки завтовшки 1-1,5 см, шириною 3-4 см і довжиною 9-10 см.
Заготівля ножа-косячки заточена заготівля ножа-косяка

В одній з них вибирають паз під вкладають частину леза ножа-косяка (рис. 21 і 22). Паз повинен чітко повторювати контури леза. Лезо повинне щільно входити в паз і не виступати над поверхнею половинки ручки (рис. 23).
Паз під вкладають частину леза ножа-косяка Лезо затиснуте струбциною

Вставивши в паз лезо, склеюють дві половинки ручки ПВА (зараз багато столярних різновидів цього клею), стискають через бруски струбциною і, видаливши зайвий клей, залишають на добу (рис. 24), а потім доводять ручку до необхідної форми і покривають оліфою або лаком .

Доводячи заточку ножа-косяка до робочого стану, його не можна перегрівати. Лінія сходу від 0 до товщини рапіда повинна бути ідеально рівною. "Принцип зубила" тут не підходить, і треба не забувати шліфувати лезо.[09-10-12][All for the tourists of]
Museums of our edge - interestingly you? (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туніс: музеї і пам'ятники (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Зустріч весни в країні вікінгів. День пива (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
10 причин відпочити в Латвії (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 1252 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: