Понеділок
24-12-23
08:19

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Радуниця

Радуниця

Щороку це свято, як і багато інших, що мають відношення до церковним календарем, випадає на різні дні. У цьому році Радуниця святкуватиметься 6 травня під вівторок. Втім, це свято завжди випаде на вівторок, тому що святкується на дев'ятий день після Великої паски.
Радуниця Радуниця - це день поминання покійних. Це символічне святкування Великодня з тими, хто вже покинув наш світ. Примітно, що традиція згадувати покійних була і до різдва Христового. У різних народів були дні, коли цьому приділялося велике значення. І тільки після різдва Христового з'явилася традиція святкувати поминальний день саме на дев'ятий день після Великодня.

У складні для віруючих радянські часи, коли відвідувати церкву було не можна, люди приходили святкуватимуть Великдень на цвинтар. Таким чином, по суті, і Радуниця, і Великдень святкувалися в один день. Але це не вірно, навіть у священних текстах є чітке згадка про те, що відвідувати могили можна тільки на дев'ятий день Великодня і не раніше.

На Радуницю, за православною традицією, на могили померлих приносять все, що було на пасхальному столі. Це можуть бути шматочки відрізаною паски, паски і обов'язково фарбовані яйця. Потім обов'язково читається молитва з нагоди Радуницю. Після чого всі прибирають могили, поправляють огорожу і обов'язково вирівнюють хрест, якщо той покосився. Коли все вже зроблено, на виході з кладовища убогим і знедоленим віддається все, що приносився на могилу. Категорично забороняється пити горілку на могилі і влаштовувати застілля.

Так на Радуницю дивиться церква, проте на практиці все відбувається зовсім по-іншому. Це свято давно перетворився на застілля і галасливі посиденьки на кладовищі. У багатьох вважається нормою розпивати горілку і поливати нею ж могилу. Хоча саме це церква називає гріхом і категорично забороняє робити. Тим самим виявляється неповага до покійного.

Спочатку Радуниця була вдень, коли світлої новиною про різдво Христове ділилися з покійними. Роки радянської влади сприяли тому, що цей день був багатьма забутий, а ті, хто пам'ятали, наділили його зовсім іншим змістом та ритуалами.

На території пострадянського простору зараз Радуниця в деяких країнах є державним святом і вважається вихідним днем. Хоча інші не визнають цей день якимось особливим і не вважають за потрібне дотримуватися тисячолітнім слов'янськими традиціями. Адже Радуниця - це не тільки церковне свято, але ще й має пряме відношення до наших предків день. Шанобливе ставлення до тих, кого немає поруч, було для них частиною життя. Ще в дохристиянські світі саме навесні проводилися обряди і певні дії, покликані нагадати про існування предків. Шанобливе ставлення до тих, хто жив до нас, - ось ще одне, мабуть, найголовніше зміст цього дня.

Традиції святкування Радуниця складалися тисячоліттями. Так, звичай приносити на могили фарбовані курячі яйця з'явився в стародавній Греції. Ще жителі стародавнього Риму приносили такі підношення покійним. Це було знаком пошани і поваги. У наслідку традиція була перейнята християнським світом.

Але Радуниця не скрізь святкується і в слов'янському світі. У деяких районах, навіть до радянської влади, не було такої традиції. У той же час зараз можна спостерігати, як у деяких діаспорі за кордоном Радуниця святкується, і цьому дню приділяється велике значення. Неоднорідність у перевагах відбивається тієї ж самої несхожістю в традиції святкування. Але, незважаючи на все це, дев'ятий день після паски є поминальним днем Радуницю.


[09-10-14][All for the tourists of]
Yaremche? (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Прикмети і повір'я: національна кухня Індонезії (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: Чан-Чан (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Сироти (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 865 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: