|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Прикмети травня
Прикмети травня
У середній смузі Росії травень - це і є справжня весна і в той же час предлетье. За однією з версій свою назву місяць отримав від імені давньоримської богині Майї. За староримской календарем він був третім місяцем у році, а з приходом григоріанського календаря став п'ятим. Прикмети травня У травні 31 день.
Травень буває як теплим, так і холодним, іноді навіть зі снігом. Народна прикмета свідчить - «Травень холодний, рік хлібородних». Найчастіше буває жарко на початку місяця, а потім приходить похолодання. Старі люди застерігали від спеки на початку травня - «У сорочках орати, в шубах сіяти».
Але зазвичай похолодання припадає на час цвітіння черемхи. У народі травневі холоду називають «черемховий». Навіть у пісні співається: «Я не повірила в прикмету давню, квітне черемшина до похолодання». Наші предки казали - «Коли цвіте черемшина, завжди живе холод».
Похолодання буває і тоді, коли розгортаються листя дуба. І приказки на травень відповідні: «Травневий мороз не видавить сліз», «Прийшов травень - під кущем рай».
Дощовий холодний травень не дуже хороший для садівників, він може завдати шкоди плодовим деревам. Полям ж і городам і холодний дощ особливо не зашкодить.
Помічено: розпустилася береза, черемха і бузок зацвітуть через тиждень.
У травні варять найсмачніші та вітамінні щі з молодої кропиви - «Майська травичка і голодного годує».
У травні не радять одружуватися і ... народитися: «У травні женитися - століття маятися», «Радий би одружитися, та травень не велить», «Хто в травні народиться - весь вік промается».
Можна вірити в прикмети чи ні, але якщо весілля ще можна відкласти, то пологи не вийде. Я знаю і тих, хто народився у травні, і тих, хто одружився. Всі живуть по-різному: хто щасливо, хто не дуже. Мабуть, травень все-таки тут ні при чому.
Багато народів раніше святкували в травні день появи першої травневої листя. У селище вносилося травневе дерево. Його встановлювали на просторій площі, в гілці вплітали стрічки і водили навколо нього хороводи. У Росії травневих деревом була береза.
Цікавий свято існував у Білорусі. Весну білоруси представляли в образі прекрасної дівчини - Лялі. І свято на честь неї називався - Ляльник.
Усім селом вибиралася найкрасивіша дівчина. Її наряджали в біле плаття, на голову одягали вінок з весняних квітів, плаття, шию, руки прикрашали зеленню. Дівчину нарікали богинею і садили на зелену травичку. Біля неї складали сир, яйця, хліб, молоко, масло, сметану, сир, красиві вінки. Дівчата, взявшись за руки, водили хороводи, співали ритуальні пісні і просили Лялю послати добрий урожай. А Ляля потім усіх пригощала розкладеної навколо неї їжею.
1 травня. Наші батьки відзначали його як Міжнародний день солідарності трудящих. У Стародавньому Римі 1 травня святкували як день весни. У цей же день наші предки радили сіяти гречку. А ще в цей день шанували Івана-Воїна. До нього зверталися за допомогою в затриманні злодіїв, навіть у церквах служили спеціальний молебень.
Якщо до цього дня зацвіла верба, потрібно було сіяти кріп, редис, морква.
2 травня. День поновлення полотна. У цей день весну обдаровували полотном нового врожаю, розстеливши його на лузі.
3 травня - Феодор. У цей день гукали предків. Ходили на могили батьків і з голосінням просили вибачення, якщо за життя їх чимось образили.
4 травня. Гліновяз, водошлеп. Вважалося, що в цей день граки летять - стадом ...
Примічали, якщо черемха зацвіла рано, то буде тепле літо. Чим раніше вона починає цвісти, тим спекотне буде літо.
У цей день іменини у Хоми. Фома з івриту - «близнюк». Цей день можуть відзначати і всі «Фоми невіруючі», тобто недовірливі і в усьому сумніваються люди, незалежно від того, як їх звуть ...
5 травня. За прикметами, якщо в цю ніч підморозить, то потрібно чекати сорок холодних ранків. У цей день висаджували на грядки цибулю.
6 травня. Єгорій Вешний. У цей день заорювали ріллю і відзначали свято пастухів - виганяли череду в поле. Худобу виганяли вербою з вербної неділі (неділі перед Великоднем), вербу шанували як символ зростання, здоров'я і сили. Тихенько б'ючи худобу, примовляли: «Принесла верба здоров'я! Як вербичка зростає, так і ти рости! »
Помічали - «Якщо роса, будуть добрі проса, дощ - худобі легкий рік».
Вважалося, що на Єгорій ластівки прилітають.
7 травня. Євсєєв день. З цього дня буває ще 12 морозів.
До цього дня закінчувалися запаси старого хліба, і безжурний російський народ жартував - «Про нашого Саву розпустили славу: не п'є-де, не їсть, а зерном мишей годує!», «Всього у мене вдосталь, чого хочеш - того і просиш!» - «А дай-но, брат, хлібця!» - «Ну, хліб-то давно весь вийшов, мабуть візьми у Савки у крамниці».
8 травня. Марков день. Приліт співочих птахів зграями на батьківщину.
Була така приказка - «На Марка в небі яскраво, бабам в хаті жарко».
Якщо в цей день був дощ, то дивилися на веселку: висока і крута веселка - до гарної погоди, низька і полога - до негоди. Дощ у цей день говорив про те, що добре вродить жито.
10 травня примічали: ясний схід сонця - до вітряному льоту.
11 травня. Максимов день. З Максимова дня починали хворих відпоювати березовим соком. Ясна ранок говорило про те, що лікування допоможе хворому.
13 травня. День Апостола Якова. Теплий вечір і зоряна ніч віщували хороший урожай. Ясний схід сонця обіцяв хороше літо.
14 травня. Веремій Запрягальнік. У цей день третя і остання зустріч прольоту. Такі у народу були приказки - «З Єремєєв-запрягальніка запрягай коня в соху, виїжджай на посів, піднімай мережно», «Веремій, Веремій, - про посіви розумій!» Якщо на Єремєєв хороший день, то і врожай прибирати по сухій погоді.
15 травня. Борис і Гліб. Починають сіяти хліб.
На Бориса починають співати солов'ї, в давнину казали: «Мала пташка соловейко, а знає май». Примічали: «Соловей співає всю ніч - буде сонячний день», «Якщо соловей заспіває раніше зозулі, літо буде щасливе».
16 травня. Мавра Зелені Щі. У зелені щі кропиву шукай.
З цього дня ставала рясніше селянська їжа. Корови починали давати більше молока, приходячи ситими з випасу. Казали: «Господині легко, коли на столі молоко».
Якщо солов'ї заспівали перед Мавров, то весна буде дружною.
18 травня. Ірина Рассадніца. Висаджують огіркову і капустяну розсаду.
19 травня. Іов Горошніков. Іов огуречнік. Садять огірки, поливаючи їх ставкової водою. У цей день сіють у вологий грунт горох і примовляють: «виродків, мій горох, і спокуса виграшу велика, і білого волосу, і сам-три-десять. Сію, сію біл-горох: вродити, мій горох, і спокуса виграшу велика і бел, людям похилого віку на потіху, молодим хлопцям на веселощі ».
22 травня день «Святого Миколая». Початок цього трудового селянського літа.
Примічали: «Велика милість Божа, коли в Николин день дощик поллє», «У Ніколу як дощ - буде хліб і жито». Вважали, що «Іній на Ніколу - до урожаю».
За народними прикметами, «якщо на Ніколу заквакали жаба, то хороший овес народиться».
23 травня копають коріння на зілля. Заготовляють лікувальні та любовні трави.
24 травня. Мокей Мокрий. Коли в цей день мокро, то і все літо буде мокре, і навпаки.
25 травня. День Єпіфана. Якщо на Єпіфана ранок в червоному каптані, то й літо буде сухе, пожежне.
26 травня. Ликера Комарниця. Вважають, що з цього дня з'являються комарі. Вважається, що комарі - улюблені ласощі ластівок. Якщо ластівки літають низько - на дощ. Знаючі люди з цього дня починають збір лікарських трав.
У Москві в цей день за старих часів влаштовувалося гуляння на дівочому полі.
27 травня. Сидор огуречнік. На Сидора відійдуть всі Сівер (холоду). Прилітають ластівки і стрижі - приносять тепло.
28 травня. Пахом Бокогрей. Якщо на Пахома тепло, все літо тепле.
Останній день для посіву вівса і пшениці. З цього дня посіяний раніше овес пускається в зростання.
30 травня. День Преподобного Ісаакія Далматського. Ісаакія-змеевніка. На Ісаакія садять квасоля та інші бобові культури.
31 травня. Федот Овсяник. Наступ постійного тепла. Дуби повністю розпускають листя. Якщо дуби стоять на Федота зелені, то багато вродить вівса.
А взагалі травень - це так здорово, адже попереду ціле літо!
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
|
Переглядів: 1662
| Рейтинг: 0.0/0 |
|