Подорож по Криму, Велика Ялта
Переміщаючись по кримському узбережжю, ми потрапимо в Велику Ялту-так називають саме місто і його околиці: Форос, Кацивелі, Сімеїз, Алупка, Місхор, Кореїз, Гаспра, Лівадія, Гурзуф, Партеніт. Сімеїз і Кацивелі - два міста, які отримали славу «притулку для богеми». Місцеві краси залучали творчих людей для натхнення. У Кацивелі і зараз перебувати «будинок відпочинку для творчих людей», загублений в місцевому тихому парку. А Сімеїз - незмінне місце для зустрічі молоді з усіх куточків колишнього Радянського Союзу. Перед в'їздом до Сімеїзу збереглися останки античних поселень і стародавніх могильників.
Гора КошкаЗнаменітая гора Кішка усипана кущами ялівцю, що робить повітря практично стерильним. За легендою, перші поселенці навіть операції проводили на горі. У 1900 році тут виникла і перша приватна обсерваторія Мальцева, яка існує й донині.
Aлупка, палацово-парковий музей-заповеднікАлупка - знаменита своїм палацово-парковим заповідником, який будувався 20 років графом Воронцовим. Палац має багатою музейною колекцією, яка могла бути ще обширнішим якщо б не друга світова війна. Багато експонатів було вивезено і осіло в приватних колекціях. Навколо палацу розкинувся парк з реліктовими деревами, ставками і «садом каменів».
Окремої розповіді заслуговує Гурзуф. Перша згадка про нього знайдено у візантійського письменника 6 століття Прокопія. На середньовічних італійських картах Гурзуф носить назву Горзаніум. Тут від бурі ховався знаменитий мандрівник Опанас Нікітін, місцеві краси надихали на творчість Антона Чехова і Костянтина Коровіна. Набережна Гурзуфа викладена мармуром, який миють щодня. Біля Гурзуфа розташований і знаменитий міжнародний дитячий табір «Артек».
Подорожуючи по Великій Ялті обов'язково відвідайте плато гори Ай-Петрі, з оглядового майданчика якого відкривається дивовижна панорама, входи в карстові печери і колодязі. Та й сам підйом на канатній дорозі залишить незабутні враження. А ще побувайте у Великому Білому Лівадійському Палаці - літньої резиденції останнього російського імператора Миколи Другого, Палаці Олександра Третього в Массандрі (колишньої держдачею в радянські часи), Нікітський Ботанічний Сад, в якому зібрано 1400 видів різних рослин, Музей інституту виноградарства «Магарач», в якому створено 24 унікальні марки вина. Дегустаційний зал - обов'язковий!
Закінчити подорож по Криму пропоную в Судаку, Новому Світі і Коктебелі. Судак - місто створений для чудового відпочинку. Квітучу долину оточують гори, які затуляють її від вітрів. Прекрасну картину доповнює Судакська генуезька фортеця. По дорозі до Нового Світу можна відвідати грот Шаляпіна, пройтися по знаменитій скелястій стежці до Царського пляжу, де вода в море приголомшливою чистоти та прозорості, покуштувати напоїв на заводі шампанських вин. Ось так непомітно ми доїдемо і до Коктебеля, міста біля схилів Карадагу, оспіваного Максиміліаном Волошиним і Айвазовським. Щороку в Коктебелі проводиться джазовий фестиваль і чемпіонат з більярду серед знаменитостей. Їдучи з Криму, киньте в море монетку, адже за легендою це символізує повернення. А приїхати ще раз вам неодмінно захочеться!
|