Пекін - тут варто побувати хоч би раз в житті!
Китай
- країна незвичайно цікава для туризму. Її природні контрасти, калейдоскоп галасливих міст, стародавня історія, багата культура і традиції можуть стати приводом для не однієї довгої увлекательного подорожі сюди. Дика пустеля Гобі, засніжений Еверест, Велика Китайська Стіна, храми буддистів, пляжі Хайнаня, фантастичний Шанхай з його неповторним східним колоритом, і ще багато-багато всього, але в першу чергу, звичайно ж, столиця Піднебесною - Пекін.
Пекін
- приголомшливе місто, величезний мегаполіс з хмарочосами, що ростуть, що при цьому зберігає атмосферу стародавньої столиці з її храмами, палацами, парками і пам'ятниками культури. Щоб оглянути хоч би малу частку визначних пам'яток Пекіна, буде потрібно декілька днів. Куди ж відправитися в першу чергу?
Заборонене місто - це найбільший палацовий комплекс в світі (720 тис. кв.м). Впродовж 500 років він був столицею Піднебесною, звідси правили 24 імператори династій Мін (1368-1644 рр.) і Цин (1644-1911 рр.). Заборонене місто було побудоване в 1406-1420 роках. Палацовий комплекс налічує 9999 кімнат, його оточує стіна завдовжки 3400 м і рів з «Золотою водою». Зараз в Забороненому місті знаходиться музей Гугун, в якому зібрані імператорські скарби, у тому числі і унікальні колекції годинника і маріонеток. Музей володіє найбільшими в світі зборами різноманітного китайського живопису, прекрасною колекцією фарфору, стародавньої ритуальної бронзи, різьблених виробів з каменя, лаків, емалей, зразків вишивки і ткацтва, рідкісних книг і документів.
Відпочинок у Карпатах
Храм Неба (Тянь Тань)- найважливіший храмовий комплекс Китаю (займає площу більше 267 га), справжня перлина архітектури династії Мин. Храм Неба був побудований в 1420 році, при імператорові Юнле. Для стародавніх китайців Небо було найвищим божеством, миром, що управляє. У Храмі Неба підносили свої молитви імператори, а церемонія богослужіння була складним багатоетапним дійством. У південній частині комплексу розташований мармуровий вівтар Неба - Хуаньцю, який був зведений в 1530 році, а в 1749 перебудований. Циняньдянь (Зал жнивних молитов) знаходиться на півночі храму Неба. Це прекрасна кругла будівля з триярусною критою черепицею дахом. Він був побудований в 1420 році, але в 1889 році згорів від сильного удару блискавки. Пізніше зал був відреставрований і зараз виглядає так само, як і до пожежі. Чжайгун - палац для здійснення поста, сюди приходили імператори, щоб очиститися від гріхів, перед тим, як відправитися до вівтаря для принесення жертви.
Гроти Лунменя - один з найзначніших по розмірах печерно-храмових ансамблів Китаю. Він знаходиться за межами нового міста, в песчаникових скелях. У 494 році тут почалося будівництво буддійського печерного монастиря. Впродовж 4 століть продовжувалися роботи - висікалися нові статуї і рельєфи. В даний час тут збереглося більше 2100 кіотів, 43 пагоди, більше 100 тисяч зображень святих, 3600 написів на камені.
У 50 км. на північ від Пекіна знаходиться Долина 13 гробниць династії Мин. Це унікальне місце, де можна побачити гробниці, які зводилися після запанування кожного імператора. У Долину ведуть Великі Червоні Ворота. У Алеї Духів, що йде від воріт, встановлені статуї, що охороняють від грабіжників і злих духів гробниці. Чанлін - найстародавніша і найбільша усипальня. А єдина цілком гробниця, що збереглася, - Дінлін, в якій покоїться імператор Чжу Іцзюнь.
Ще одне цікаве місце Пекіна - Літній Палац Юаньмін'юань, побудований в 12 столітті. Під час правління імператора Цяньлуня він перетворився на комплекс парків. Полягає Юаньмін'юань з трьох частин: парка Чанчуньюань - Саду Вічної Весни, парка Ваньчуньюань - Весняного Саду і парку Юаньмін'юань - Старого Літнього Палацу. Цей комплекс був визнаним шедевром китайської садово-паркової архітектури, проте під час другої опіумної війни в 1860 році всі дерев'яні споруди парків згоріли, зараз від ансамблю залишилися одні руїни.
Приємну прогулянку можна зробити в Бейхай - парк Північного озера. Озеро, що дало парення назва, займає майже половину його території. У південній частині знаходиться насипний Нефритовий острів, на якому підноситься висока (36 метрів) ламаїстська Біла Пагода. Недалеко від озера можна подивитися на Стіну дев'яти драконовий - пам'ятник китайського мистецтва 16 століть. Стіна викладена з цеглини і фанерована кахельною плиткою, а по обидві її сторони зображені дев'ять різноколірних драконів.
Велика китайська стіна - один зі всім відомих символів Китаю. Вона тягнеться на 5 тисяч км., і щоб її побачити, не обов'язково їхати до Пекіна. Проте з Пекіна потрапити до Великої китайської стіни найпростіше. Ділянка Бадалін, куди привозять більшість туристів, зокрема урядові делегації, добре відновлена. Знамениту стіну можна також побачити, доїхавши до Мутянью, де вона також непогано відновлена.
На північному заході в околицях Пекіна знаходяться Ароматні гори - це заміський парк, по якому розливаються аромати пахощів буддистів. Вища крапка - Благовонний пік, куди можна піднятися як на фунікулері, так і пішки. У парку також є Ботанічний сад рідкісних рослин і дерев зі всього світу і сад тропічних рослин, два відомі буддійські храми Біюньси (Храм блакитних хмар) і Вофоси (Храм сплячого Будди), а також храм Блакитних хмар з пагодою Діамантового трону, яка була побудована в індійському стилі в 1366 році. Парк дуже живописний, особливо навесні, коли зацвітають вишневі і сливові дерева.
Познайомитися з Пекіном можна, скориставшись одним з екскурсійних турів по Китаю.Звичайно, не все, але багато хто з них починається саме в столиці Піднебесної. Серед пропонованих програм є як групові, так і індивідуальні тури. Вони дозволять оглянути самі значущі визначні пам'ятки Пекіна, відчути ритм життя сучасного Китаю і зануритися в стародавню історію цієї дивовижної країни.
|