Четвер
24-04-18
20:29

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Паломництво - символ духовного відродження

Паломництво - символ духовного відродження

З приходом до влади диктатури більшовиків на території величезної держави під строге табу потрапила не тільки релігія, але і місця, які з часів наших пращурів вважалися святими. Ніхто до цих пір напевно не знає, скільки церков тоді злетіло на повітря і скільки людей під покривом ночі таємно молилося на уцілілі ікони. Але ніщо на цьому світі не вічно, окрім віри. Швидше за все, саме тому паломнічеськие поїздки останнім часом стають дуже популярними - люди починають замислюватися про духовну сторону життя. Відпочинок у Карпатах

Паломництво 

 у строгому сенсі слова - це відвідини святих місць з метою поклоніння. Воно пов'язане із здійсненням богослужінь і молитов у шанованих святинь. Якщо подорож переносить нас з однієї точки простору в іншу, то паломництво переносить в простір духовне.

 

Паломництво існувало в Стародавній Греції, Римі і інших країнах. Але одним з головних святих місць для християн, євреїв і мусульман і сьогодні є місто Єрусалим. Здійснюються паломництва і в інші святі місця, в православ'ї, наприклад, до могил святих, чудотворних ікон, святих джерел, в монастирі.

Мандрівні по святих місцях почали називатися паломниками (від слів palmarii, palmigeri), тому що вони поверталися з Єрусалиму з пальмовими гілками. Вже в ті далекі часи з'являються "каліки перехожіє", мандрівники, які ходили до Єрусалиму, на Афон, по київських святинях, перетворюючи це на професію.

Паломництво по святих місцях

 було важливою і глибоко шанобливою традицією нашого народу. Воно ніколи не було обов'язковим, його не вимагала ні церква, ні громадська думка, це не було і чимось видатним. Кожен православний просто вважав своїм обов'язком хоч би раз в житті доторкнутися до великих джерел духовності, щоб очистити і наситити свій внутрішній храм, отримати сили для життя. І не було села або села, з яких не ходив би хто-небудь на богоміллі.

 

Паломництво до місцевих святинь 

 було частиною святкової сторони культури, часто поєднувалося з відвідинами ярмарків, спілкуванням, розширювало круг знайомств, кругозір. Господарська діяльність благочестивого селянина часто органічно поєднувалася з його ходіннями на богоміллі. Він обробляв землю, сіяв і, поки сходив урожай, відправлявся, наприклад, до Києва до святих місць.

Паломників любили і надавали їм усіляку пошану. У будь-якій хатині вважалося боргом пріветіть, нагодувати, дати нічліг мандрівникові. Бували і небезпеки на шляху паломника, але любов до Бога і велика потреба досягти святині пересилювали страх. Існувала особлива система норм поведінки під час подорожі. Так, в дорозі прагнули не вести пустих розмов, не думати про домашні справи, не лихословити, тримати себе в релігійному настрої. Навіть хліби на прожиток не просили - спроможніші завжди ділилися з неімущими. Вже в IV столітті була традиція здійснювати паломництво в строгому посту - нічого немає до досягнення головної святині: так ходили до Гробу Господню в середні віки.

 

Про збори на богоміллі завжди знали сусіди. Вони замовляли поминання, іноді збирали і засоби на дорогу. Богомольці йшли як представники своїх місць. Так, ігумен Данило на початку XII століття, поклонясь Труні Господню, повісив і лампаду від всієї Російської землі.

Історія паломництва має багато яскравих сторінок - це історія прагнення до святості, історія подвижництва. Першими паломниками вважаються свята рівноапостольна княгиня Ольга, в Х столітті що відвідала Константинополь для поклоніння святиням, преподобний Антоній Печерський. До середини XIX століття потік наших богомольців до Палестини виріс настільки, що імператор Микола I заснував в Палестині Російську Духовну Місію, а в Єрусалимі побудував Російське подвір'я з храмом, лікарнею, готелями. В кінці XIX століття кореспондент французької газети, що спостерігає росіян в Єрусалимі, писав: "Народ, що уміє так молитися, має велике майбутнє".

На жаль, традиції ці були практично втрачені і відродження їх безпосередньо пов'язано з відродженням духовності. В даний час паломництво до святих місць здійснює щорічно більше мільйона жителів наший країни. Для багатьох воно є шляхом до отримання великої духовної спадщини наших предків, отриманням опори в житті, дорогою в Церкву. Традиційні основні маршрути паломництва: Свята Земля, Синай, св. гора Афон, р. Барі - до мощів святителя Миколи. Ніколи не убожів потік богомольців до Києва, Оптіну пустель, Серафімо-дівєєвський монастир, на Соловки і в інші монастирі і стародавні міста.

Якщо Ви ухвалили рішення зробити паломництво, то знайте, що відвідини святих місць  купання в святих джерелах, дотик до нетлінних святих мощів - це пробудження в людині дійсного розуміння цінності і сенсу наший життя.



[10-10-10][Все для туристів]
Сніг скрипить і під колесами (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Загадки Wellness і SPA (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Янгон колишня столиця Мьянми (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Програма шопінг-туру Сувенірні ринки м. Яремче (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1417 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: