Острів Афродіти
«Кіпр це банально й дорого - скажете ви. Він не так екзотичний, як Мальдіви і Балі, а ціни вищі турецьких і єгипетських ». І будете не праві!
Кіпр невеликий - всього 2-3 години по хайвею з одного кінця острова в інший. Тому, незважаючи на те, що всі пам'ятки знаходяться в різних куточках країни, побачити їх - зовсім нескладно.
Багато чого на цій жаркій землі пов'язане з ім'ям Афродіти. Пляж у Римського Каменя, де вона народилася з морської піни (він знаходиться недалеко від Лімасола - їдь по старій дорозі на Ларнаку). Купальня богині - заповнене водою невелике скельне поглиблення близько бухти Лачі, де, за легендою, любила купатися Афродіта.
Тут беруть початок численні пішохідні стежки на півострів Акамас - західну частину Кіпру. Для захисту останнього шматочка первозданної природи уряд республіки взяло заповідник під охорону. Півострів майже повністю закритий для автомобільного руху, прокладені лише доріжки для піших туристів, а на вершинах порослих сосною і ялівцем пагорбів обладнані місця для відпочинку.
Цікаво побувати в цьому грецькому амфітеатрі - серед руїн стародавнього міста Куріон районі Лімассола. Лави з вапняку півколом піднімаються на прибережну терасу, і з глядацького залу відкривається вид на саме синє на світі море.
Замок КолоссіПо дорозі будеш проїжджати лицарський замок Колосси, де згідно з легендою Річард Левине Серце вінчався з місцевою спокусника.
На жаль, більше 30 років острів розділяє на південну (грецьку) і північну (турецьку) частини Зелена лінія. Після війни 1974 року багато античні пам'ятники залишилися на півночі і до недавнього часу були недоступні для туристів. Зате тепер можна відправитися туди на кілька днів на орендованій машині, в таксі чи маленькій маршрутці. Тільки необхідно простежити, щоб візу поставили на окремий вкладиш, а не в паспорт, інакше виникнуть проблеми з поверненням.
Можна сказати: ти не впізнала Кіпру, якщо не спробувала мезе. У місцевих ресторанах класичне мезе подається на компанію мінімум з шести гостей. Правда, туристам надаються знижки або право замовити пригощання на двох. Рибне мезе трохи дорожче, але набагато смачніше і корисніше для травлення. Мезе - це близько 15-20 других страв, «серія» холодних і гарячих закусок, а також кілька салатів та соусів. Приносять їх поступово, починаючи з більш легких і закінчуючи рибою, кальмарами і восьминогами. Недосвідчені гості відразу налягають на перші порції, і до кінця обіду або вечері для риби вже не залишається місця. Приємно посидіти за мезе у відкритому закладі на набережній Лімасола або Пафосу - трапеза перетворюється в довгий процес, коли можна ненадовго вийти з кафе, прогулятися, а після того, як «вляжеться» попередня порція, повернутися за стіл.
Монастир КіккосВзяв машину напрокат або таксі, можна поїхати в Троодос - район найвищих гір острова. По дорозі до Киккос, найбільшому монастирю Кіпру, просто необхідно заїхати в форелеве господарство у села Панно-Платрес. У ресторані, прямо у рибних садків, зможеш скуштувати щойно виловлену форель під ніжним пікантним соусом або запечену у фользі.
Взимку в Троодосе працюють гірськолижні підйомники, влітку на схилах приємно відпочити від пляжної спеки і велелюддя. У горах кіпріоти майже не живуть - можна їхати по серпантину годинами інеї зустріти жодної машини.
МуфлониНе пропусти Ставрос тис Псокас - невелике селище, де знаходиться центр розведення муфлонів, які стали символом острова. Невеликі тварини утримуються у величезних вольєрах і відчувають себе як на волі, тому спостерігати за ними дуже цікаво. До речі, в гірських селах продаються цікаві сувеніри - вишивка, вироби зі срібла.
|