Понеділок
24-12-23
04:58

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Новий рік

Новий рік

Сніг тихенько скрипить під ногами ... Зграя дворових псів посміхається на всю пащу, радіючи теплому вечора. Цікавий місяць, бажаючи трохи краще розглянути, що ж коїться в цю ніч на землі, так низько звісився з небес, що заплутався в тополевих гілках. Хотів було виплутатися, але передумав і задрімав ...
Новий рік За старим стилем 31 грудня останній день святок - Щедрец. У цей день на Русі влаштовували бенкет. Головною визначною пам'яткою на святковому столі були страви з свинини - символу родючості.

Перед бенкетом, як і на Коляду, ходили від хати до хати ряджені і співали: «Щедрий вечір! Добрий вечір! »Після цього ряджені« томили коляду », випрошуючи у господарів частування. Типу, ми не місцеві, довго йшли і ноги втомилися ...

Господарі за традицією намагалися відбуватися жартами. Після чого ряджені заспівували «щедрівки» з погрозами, у яких жадібним господарям сулілісь усілякі неприємності:

«Вже дай їм, Свароже, по спині і по пиці.
Побий їх, Перун-батюшка!
Порожній їм мішок, дірявий горщик! »

Після цього господарі ставали щедрими. Ряджені ж, набравши мішок гостинців, розходилися по домівках для зустрічі нового року в тісному сімейному колі.

На більш пізніх етапах російської обрядовості свиня як обрядове тварина головного різдвяно-водохресного святкування отримала прізвисько святого Василя Кесаретского, святкуватиметься 1 січня.

Кесаретскій порося також символізував родючість і багатство. До 1 січня в кожному будинку заради благополуччя у наступному році намагалися засмажити цілим піврічного порося.

Увечері за столом збиралися всією родиною. Перед іконою ставили свічку і молилися всією родиною Василеві Великому. Після молитви господар будинку відрізав собі голову поросяти, потім спекотне розламувалися на частини і за віком розподілялося між сидять за столом. Це називалося "кесаретского ламати". Після того, як м'ясо було з'їдено, господиня будинку відносила кістки свиням.

Сучасному святкування нового року 308 років. До XV століття на Русі Новий рік починався 1 березня. У XV столітті Новий рік був перенесений на 1 вересня, і лише в 1699 році Петро I видав указ, яким наказав вважати початком року 1 січня:

"Через те в Росії вважають Новий рік по-різному, з цього числа перестати дурити голови людям і вважати Новий рік повсюдно з першого січня. А на знак доброго починання і веселощів привітати один одного з Новим роком, бажаючи в справах благополуччя і в родині благоденства" .

Указ російського царя Петра I наказує з 1700 року вважати роки від Різдва Христового, а Новий рік відзначати 1 січня. У цьому ж указі говорилося: "За знатним і проїжджими вулицями, біля воріт і будинків, учинити деякі прикраси з древ і гілок соснових і ялинкових ялівцевих".

Саме з тих пір пішли новорічні російські ялинки! Вважається, що до нас цей звичай прийшов із Німеччини разом з іншими новаціями Петра Великого. Щоправда, спочатку їли ставили тільки на вулиці. У будинках вони з'явилися лише в середині XIX століття.

І спочатку в Росії ялина була символом Різдва Христового, а не Нового року. Так було до початку Першої світової війни, поки Святійший Синод не заборонив «німецьку традицію».

Влаштовувати ж новорічне застілля біля нарядженою їли стали лише за радянських часів у 1950-і роки.

Сам ритуал зустрічі Нового року має давнє походження. Але в давні часи рубати живе дерево було не можна, зрізали тільки гілля. У стародавніх кельтів ялина вважалася магічним деревом. Вважали, що в самій могутньою їли жив лісовий дух, від прихильності якого залежав добробут людей.

Щоб домогтися його розташування, в дні зимового сонцестояння стародавні кельти збиралися перед ялиною, в якій, на їх розсуд, мешкало лісове божество. Духу приносилися людські жертви, пізніше їх замінили жертвопринесенням тварин. Ялина обмазували кров'ю, а нутрощі жертв розвішували на гілках. З часом духів стали задобрювати шматками хліба і яблуками ...

Ось така передісторія у традиції прикрашати новорічні деревця ялинковими іграшками.

Стародавні люди, домагаючись розташування божества, сподівалися, що в новому році воно буде до них прихильніше, ніж у попередньому. У цьому відношенні ми мало чим відрізняємося від предків, вдаючись до різних хитрощів і магічним хитрощів напередодні Нового року.

За старих часів зима пов'язувалася зі знаком Сатурна. Саме Сатурн спочатку зображувався з косою в руках у вигляді сивобородого старого. Сатурн керував смертю, і ялина теж погоджувалася з нею. А прототипом Снігуроньки вважається незаймана, яка приносилася в жертву Сатурну.

Відповідно до древніх ритуалів Дід Мороз (Великий Старець Півночі) не дарує подарунки, а навпаки, збирає з людей податки. Щось типу сучасної податкової інспекції - приходить Дідусь в будинок і говорить: "Ви в минулому році не доплатили, хлопці ..."

На щастя, нинішні свята сильно відрізняються від ритуалів давнини. Ми можемо спокійно порадіти бою курантів, падаючому з неба снігу, запаху хвої і блиску феєрверків під пісеньку "У лісі народилася ялинка", яку написала вчителька і бібліотекар Раїса Адамівна Кудашева. Вірші на музику поклав композитор-любитель Л. Бекман.

У новорічні свята навіть найзапекліші атеїсти сподіваються на диво. І чудеса трапляються навіть частіше, ніж ми думаємо. Одним з таких чудес є набуття світом великого американського письменника О'Генрі.

У ті часи його звали Вільям Сідней Портер. Майбутній письменник потрапив у в'язницю, де йому присвоїли номер 34627. На волі в нього залишилася донька. І як кожен, хто любить батько, Вільям Сідней Портер дуже хотів зробити дівчинці подарунок на Різдво. Але звідки у в'язня гроші?

Вільям Сідней Портер написав оповідання і відправив його в один з журналів. Батьківська любов майбутнього письменника була винагороджена: відбулося чудо - розповідь був опублікований у різдвяному номері, і Вільям Сідней Портер, який підписався О'Генрі (це перше ім'я, яке прийшло йому в голову), заробив гонорар, а потім і популярність. Дочка Вільяма Сіднея Портера отримала різдвяний подарунок, а світ - талановитого письменника О'Генрі.

Найчастіше створення дива знаходиться в наших власних руках. Так що не забудьте покласти під ялинку подарунки для своїх рідних і близьких.

А за годину до початку бою новорічних курантів напишіть на невеликому клаптику папері своє заповітне бажання. З першим ударом підпаліть папір. Якщо вона встигне згоріти до останнього удару, то бажання здійсниться. Деякі любителі екстремального навіть встигають кинути попіл в келих з шампанським і випити його.

За спостереженнями же психологів, бажання збуваються у тих, хто сильно хоче і робить все можливе для виконання свого бажання.


[11-01-16][Все для туристів]
«Ту стань! 2011» (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: розвага в Торонто (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Великобританія: географія шоппінга (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Крим. Демірджі. Долина привидів... (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 888 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: