|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
На лижах по «Даху світу»
На лижах по «Даху світу»
Порівнювати гірськолижний спорт в Гімалаях з катанням на лижах на якому-небудь європейському курорті - це все одно що порівнювати плавання в бурхливому океані з плескання в басейні. Гірськолижний спорт в Гімалаях вимагає навички, практики і сталевих нервів. Деякі схили мають неймовірно крутий ухил. Але всі труднощі компенсуються просто надзвичайною красою навколишніх гір і деяким почуттям гордості за те, що ти наважився на підкорення цих незайманих схилів. На лижах по «Даху світу» В дорогу!
День наближається до кінця, і настає пора покинути галасливий Делі. До настання ночі група безстрашних і спраглих адреналіну гірськолижників прибуває в мальовниче містечко Маналі, що знаходиться на висоті 2200 м в індійській частині Гімалаїв. Тут туристів зустрічає гід, вони швиденько вечеряють і відсилаються прямо в ліжко - завтра напружений і повний вражень день, до якого краще бути готовим зі свіжою головою.
Щоранку вертоліт забирає першу групу гірськолижників та відвозить їх на незаймано-чистий гірськолижний схил в Гімалаях, оточений високими піками - серед них Пік Зла, льодовик Папсура і багато інших - усі вище 6 км висотою. «На таких великих висотах сніг більше підходить для гірських лиж, ви без усяких зусиль ковзаєте вниз по схилу, - пояснює інструктор, - А ще мандрівників дуже приваблює колір неба на таких висотах: воно неймовірного кольору, темно-синє, чисте і глибоке, такого більше ви ніде не побачите ».
Взагалі краса Гімалаїв невимовна і вражає кожного, кому пощастить там опинитися. Височенні гірські вершини, кришталево-чистий сніг, що грає на сонці розсипом діамантів, і абсолютна тиша, лише зрідка переривається доноситься луною вертолітних лопатей. Кожні 15 хвилин вертоліт повертається за новою групою. Єдиний спосіб потрапити на схил - за допомогою вертольота. Кожен вертоліт може взяти до 15 чоловік в кожен політ. Туристи поділяються на групи в залежності від їх досвіду і того, чим вони будуть займатися - лижами або сноубордом. Кожна група складається з інструктора і трьох туристів.
Інструктори ретельно вибирають місце приземлення. Головна умова - безпека, адже погодні умови можуть змінитися у горах зовсім несподівано. В один момент може сліпуче світити сонце, а в іншій - піднятися справжній сніговий буран. А ще не слід забувати про можливі лавини, хоча кожен турист екіпірований спеціальним набором першої допомоги для потрапили в лавину.
На вершині світу
Втім, подорожуючі можуть відчути довгоочікуваний «екстрим», ще не виходячи з вертольота. Він приземляється на висоті близько 5 тис. м. на крихітну плоску площадку, яка, здається, розміром не більше обіднього столу. З одного боку майданчик обривається в снігову прірву, дна якої не розгледіти. З іншого боку знаходиться схил для гірськолижників, теж досить крутий. Потім вертоліт знову зникає з поля зору, залишаючи вас наодинці з природою і зі стихією.
На «Даху світу» ви не знайдете доглянутих накатаних схилів, як на традиційних гірськолижних курортах. Тут немає персоналу, патрулів і першої медичної допомоги. Якщо виникає серйозна проблема, на допомогу приходить індійська армія. Ще одна цікава риса гірськолижного спорту в Гімалаях - це те, що навколишній простір настільки величезна, що при бажанні вам не доведеться двічі котити по одному і тому ж схилу. Кожна гірськолижна майданчик міг би вмістити кілька європейських гірськолижних курортів.
Час летить непомітно, і скоро настає час похідного обіду, який «сервірується» тут же, в горах. Потім гірськолижники знову катаються зі схилів або оглядають мальовничі околиці, аж до того часу, коли починає сідати сонце. Тут потрібно поспішати - необхідно встигнути до настання «тьмяного світла». Цим терміном позначається час доби, коли сонце починає заходити, і все, що ви можете бачити, - це білий колір. Втрачаються відчуття напрямку і здатність на око визначати відстані. У цих умовах вертольоту дуже важко приземлятися, тому він забирає всіх гірськолижників заздалегідь.
Незважаючи на деяке почуття слабкості та втоми у незвичних до висоті, висота - це саме те, що притягує більшість гірськолижників. Навіть відстань, пройдена на лижах, тут вимірюється вертикально, у висотних метрах. «Мій найдовший схил становив 1200 метрів, моя безупинна їзда по ньому тривала 23 хвилини», - хвалиться один з туристів, «ветеран»-гірськолижник Рендалл Кокс з США.
Втім, поїздка не обмежується тільки лижами. Втомившись від катання, ви можете прогулятися по старовинному індійському містечку Маналі - в ньому мало що змінилося за минулі кілька століть. Туристів тут небагато, готелі маленькі і затишні. Але сумувати не доводиться: Маналі - це справжня столиця індійських весіль, тут вони проводяться з небувалими розмахом і вигадкою. У святкові кортежі запряжені прикрашені паперовими квітами і стрічками осли. А іноді наречені стають кожен на одну лижу, і натовп родичів зі сміхом і піснями штовхає їх по вулицях Маналі.
Що потрібно знати перед гірськолижної поїздкою в Гімалаї: 1 Ваше фізичний стан має величезне значення. Перед поїздкою рекомендується пройти повне медичне обстеження. 2 Почніть інтенсивні фізичні тренування принаймні за 2 місяці до поїздки. Для того щоб витримати наслідки висоти і частої зміни погоди, потрібно бути в хорошій спортивній формі. 3 Оскільки цей вид туризму тільки розвивається і туристична індустрія в прігімалайскіх районах Індії перебуває ще в зародковому стані, екіпіруватися краще повністю ще вдома або на худий кінець в Делі. Візьміть з собою всю необхідну одяг, включаючи перевірені лижні черевики, спортивний костюм, шапку, рукавички і обов'язково сонячні окуляри. На великих висотах сонячне світло, у тому числі і відбитий від снігу, може бути дуже яскравим і шкідливим для незахищених очей.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 1187
| Рейтинг: 0.0/0 |
|