Неділя
25-01-26
12:50

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Ми в місто Смарагдовий ...

Ми в місто Смарагдовий ...

Ця дивовижна історія почалася в 1900 році, коли американський письменник Лайм Френк Баум написав знаменитого «Чарівника країни Оз». За сто з гаком років в США величезними тиражами були видані 65 книг про чарівну країну.
Ми в місто Смарагдовий ... У 1939 році в США вийшов культовий фільм «Чарівник країни Оз».
У тому ж році в нашій країні, у видавництві «Детгиз» побачила світ книга «Чарівник смарагдового міста» - вільний переказ книги Баума. Написав його Олександр Волков - викладач вищої математики одного з московських ВУЗів.

А почалося все з того, що Волков, великий знавець іноземних мов, вирішив вивчати англійську. В якості навчального посібника Олександр Мелентьевіч вибрав казку американського письменника Френка Баума. Книжка йому сподобалася, і Олександр Волков почав переповідати її зміст своїм синам. У ході переказу дещо переробив, щось додав.

Головну героїню - дівчинку Дороті - Волков перейменував у Еллі, пес Тотошка, опинившись у чарівній країні, заговорив, а чарівник країни Оз знайшов ім'я і титул - Великий і жахливий Гудвін. Коли переклад був закінчений, виявилося, що це вже цілком самостійна, відмінна від баумовской казка.

Випущена до війни, книга «Чарівник смарагдового міста» зачитувалася до дірок. Один ветеран Великої Вітчизняної війни розповідав, що почав читати казку Волкова будучи школярем, а коли перегорнув останню сторінку, його забрали на фронт. «Чарівника смарагдового міста» солдатик захопив з собою і в окопах читав цю книгу «таким же молокососа, як він сам».

В кінці 50-х рр.. перше видання «Чарівника смарагдового міста» потрапило до рук маститого художника Леоніда Володимирського, до того часу проілюстровано такі книги, як «Пригоди Буратіно», «Три товстуни».

- Я саме закінчив роботу над Буратіно, - розповідає Леонід Володимирський, - став думати, яку б ще казку проілюструвати. І раптом Корній Чуковський запропонував мені почитати «Чарівника Смарагдового міста», заявивши, що ця книга стане моєю улюбленою. Я почав читати і звернув увагу, що ілюстрації в першому виданні чорно-білі.

Казка мені дійсно дуже сподобалася. І я вирішив розшукати її автора. Шукав по всій Москві, а виявилося, що Олександр Мелентьевіч жив у моєму будинку, в сусідньому під'їзді. Коли ми, нарешті, познайомилися, я сказав, що хочу намалювати до «Чарівник Смарагдового міста» кольорові картинки.

Волков мене підтримав, і ми почали спільну роботу. У процесі роботи я почав нахабніти. Якщо ви пам'ятаєте, чарівник Гудвін перевтілювався в різних істот, одним з яких (за текстом) була риба. Став я малювати рибу, і тут одна маленька дівчинка поцікавилася: «А чому риба, а не русалочка?»

Я попросив Волкова переробити в тексті слово «риба» на «русалочка». Коли ми працювали над продовженням казки, одна з частин мала називатися «12 підземних королів». За моєї вини кількість королів скоротилося до семи.

Я прийшов до Волкова і запитав, де відбувається дія «12 королів».
«У печері», - відповів Олександр Мелентьевіч ».
«І як я буду розфарбовувати 12 королів? Давайте приберемо п'ятьох, а решту я розмалюють всіма кольорами веселки ».
«Але мені доведеться прибирати не лише королів, але і світу», - обурився було Волков, але «зайвих» королів-таки прибрав.

Моїм улюбленим героєм став Опудало. Наївне, добре, солом'яне опудало. Я роздумував, яким у Страшили повинен бути ніс: картоплею, морквою? Ознайомився з ілюстраціями до книги «Чарівник країни Оз», зробленими американськими митцями. Американці зображували жертву Бухенвальда з лисою головою і чорної діркою замість носа. Мені така «трактування» Страшили не сподобалася. Замість носа я «пришив» Опудала латочку.

Коли ми почали працювати над «Жовтим туманом» - продовженням «Чарівника смарагдового міста» - я повинен був намалювати злий Чаклунку Арахна. Ох і намучився ж я! Спочатку пішов малювати в метро. З натури ... Приніс начерки Волкову. Олександр Мелентьевіч похитав головою - не те.

Тоді я вирушив на вокзал. Там багато людей: хтось спить, хтось в'яже, хтось читає. Вибрав одну жінку, намалював ... Показав Волкову:
«Та ти що! Це ж Баба Яга якась. А нам потрібна чаклунка! »

Я засмутився, пішов додому і раптом ... побачив свою сусідку з відром для сміття, і мене осінило: ось вона - чаклунка! Її і намалював.

Друзі з мене посміялися і запевнили, що, якщо сусідка ілюстрацію побачить, подсиплет мені в суп ціаністого калію. Жили ми в комуналці, я вирішив не ризикувати і ...

- Ось, Марь Іванна, книжка у мене вийшла.
- Вітаю.
- А ось, Марь Іванна, картинка ...

Сусідка вгляділася:
- Схожа ... (Ну, думаю, впізнала. Пропав я).
- Схожа на сусідку з 6 квартири. Така ж бридка.

Книга Олександра Волкова «Чарівник смарагдового міста» з кольоровими ілюстраціями вийшла в 59 році. За іронією долі в США знайшовся благодійник, який став переводити казку Волкова на англійську ..


[10-02-16][Все для туристов]
Кусочек Карпат под Киевом (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
ОРГАНІЗАЦІЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Індонезія і її визначні пам'ятки (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
10 причин відпочити в Латвії (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1136 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: