|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Масляна. Частина 3
Масляна. Частина 3
Не обійтися на Сирною тижня і без гарячих перших страв - гості-то можуть нагрянути і вдень, і ввечері. А смачні перші страви можна приготувати і без м'яса. Вибір є: це вуха або рибний суп, грибні супи, борщі та борщі. Каші
- розсипчасті або в'язкі - ви також зможете подати до столу,
присмачивши їх обсмаженими овочами або просто заправивши олією.
Масляна. Частина 3 Суп гороховий з сиром
Буде потрібно ½ склянки гороху, 200 г плавленого сиру, 2 цибулини, 1 ст. ложка томатної пасти, 2 ст. ложки рослинної олії, 2 л води, сіль, мелений перець за смаком.
Горох промити, замочити на ніч в 2 л води, зварити до м'якості. Цибулю дрібно нарізати, злегка обсмажити на олії, додати томатну пасту і прогріти ще 2-3 хвилини. Плавлений сир розтерти в однорідну масу. Підготовлені продукти з'єднати, додати сіль, мелений перець і довести суміш до кипіння.
Суп з грибними фрикадельками
Буде потрібно 400 г свіжих грибів (гливи або шампіньйони), 2 ріпчасті цибулини, 4 ст. ложки вершкового масла, 2 яйця, 2 ст. ложки
борошна, ј склянки молока, 50 г білого хліба, 4 середніх картоплини,
моркву, зелень, сіль і чорний мелений перець за смаком.
Гливи або печериці відварити, відкинути на друшляк. Цибулю подрібнити, спасерувати на вершковому маслі. Грибний відвар процідити, додати картоплю і моркву, нарізані кубиками, варити на слабкому вогні до напівготовності.
Для фрикадельок пропустити через м'ясорубку гриби, цибулю і замочений в молоці хліб, додати борошно, яйця, сіль. Добре перемішати, зробити фрикадельки, опустити їх в киплячий суп і варити до готовності.
При подачі на стіл посипати суп рубаною зеленню.
Капуста фарширована
Буде
потрібно 1 качан капусти, 500 г солодкого червоного перцю, 3 моркви,
100 г зелені петрушки, 200 г сиру, 200 г сметани, сіль за смаком.
Пухкий качан капусти середньої величини розрізати по качані навпіл, покласти в киплячу воду і витримати в ній до охолодження. Вийняті з води половинки віджати. У перцю видалити серцевину з насінням і нарізати дрібними шматочками. Морква нарізати тонкою соломкою, зелень дрібно нарубати. Капусту
укласти на деко розрізом вгору, укласти між її листям підготовлені
овочі й зелень, полити сметаною, посипати тертим сиром і запекти в
духовій шафі.
Морська капуста, тушкована з білими грибами або печерицями
Буде потрібно 100-150 г відвареної морської капусти, по 1 морквині і ріпчастої цибулині, 1 ст. ложка кетчупу, 1-2 ст. ложки 3%-ного оцту, 1 ч. ложка борошна, 2 ст. ложки рослинної олії, 4-5 картоплин, 100 г грибів, зелень, сіль, прянощі за смаком.
Очищений і промитий картоплю нарізати скибочками і обсмажити. Свіжі гриби нашаткувати скибочками і обсмажити до готовності. Потім змішати гриби з тушкованою морською капустою, обсмаженою картоплею і всі разом прогріти на невеликому вогні. При подачі на стіл готову страву посипати дрібно нарізаною зеленню.
Морський язик з грибами в сметані
З
розрахунку на 4 порції потрібно 500 г жирної сметани, 700 г філе
морського язика, 300 г глив, 300 г маленьких печериць, 2 стебла
цибулі-порею (біла частина), 2 ст. ложки гірчиці із зернятками, 30-50 г сиру емменталь, борошно, топлене масло, сіль, мелений білий перець за смаком.
У глив і печериць видалити ніжки, капелюшки нарізати скибочками середньої товщини. Обсмажити на сильному вогні в 2 ст. ложках топленого масла, поки не випарується вся рідина. Відставити.
У морського мови обрізати «сало» по краях філе, філе крупно нарізати, обваляти в приправленою перцем і сіллю борошні. Розігріти у великій сковороді 2 ст. ложки
пряженого масла, дуже швидко на сильному вогні обсмажити шматки риби до
золотистої скоринки, перекласти на паперові рушники.
Порей промити, нарізати товстими кільцями, обсмажити в 2 ст. ложках топленого масла на повільному вогні до м'якості. Викласти готовий порей у форму рівним шаром, присипати перцем. На порей викласти шматки риби, на рибу - гриби.
Сметану віночком змішати з 1 ст. ложкою борошна, гірчицею, сіллю і перцем. Залити
вийшла сумішшю рибу, присипати тертим сиром і запекти в розігрітій до
200 градусів духовці до рум'яної скориночки 20-30 хвилин. Подавати страву гарячою із зеленим горошком.
Запіканки - відмінне закусочне блюдо. На Масляну однаково хороші грибні, овочеві і рибні, а також солодкі десертні запіканки.
Запіканка по-російськи
Буде потрібно 400 г макаронних виробів, 250-300 г грибів (солоних, маринованих або смажених), 2 яйця, 3 ст. ложки рослинної олії або майонезу.
Відварені макарони перемішати з грибами, рослинним маслом або майонезом і сирими яйцями. Однорідну масу викласти у форму, змастити маслом і запікати в духовці протягом 10 хвилин. Подавати з соусом, тертим сиром, зеленню.
Картопляна запіканка з кальмарами
Приготувати картопляне пюре. Ріпчасту цибулю дрібно нарізати, моркву натерти на крупній тертці, спасерувати на олії. Кальмарів (у сирому вигляді) нарізати соломкою і приправити спеціями для риби. На змащене маслом деко викласти картопляне пюре, зверху - кальмарів, на них - лук з морквою. З 2 яєць і 3 ст. ложок майонезу приготувати соус і змастити ним верхній шар, посипати тертим сиром. Запекти в попередньо розігрітій до 190-200 градусів духовці.
Запіканка з крабовими паличками
Форму
змастити олією, шарами укласти: порізані крабові палички, смажені або
консервовані шампіньйони, дрібно нарізану смажену цибулю. Змастити майонезом, посипати тертим сиром. Запекти в духовці.
Орієнтуючись на попередні рецепти, можна приготувати запіканку з рибою.
У багатьох до Масниці залишаються запаси гарбуза, в крайньому випадку, її можна купити в магазині чи на ринку. А вже в гарбузі можна буде приготувати смачний овочевий плов, солодку кашу або ту ж запіканку.
Каша в гарбузі
У гарбуза середньої величини зрізати верхівку, ложкою вибрати насіння, добре почистити стінки. В
отриманий гарбузовий горщик засипати промитий рис (пшоно або перловку),
урюк або нарізану кубиками моркву до половини горщика. Закрити «кришечкою» і поставити в розігріту до 200 градусів духовку. Запікати до готовності, додавши за смаком цукор. При подачі на стіл гарбуз нарізати разом з кашею.
Запіканка з гарбуза (старовинна російська кухня)
Буде потрібно 200 г макаронних виробів (ріжків кручених), 1 гарбуз невеликого розміру, 3 ст. ложки оливкової олії, 4 ст. ложки вершкового масла, 4 яйця, 2 ст. ложки цукру, дрібка кориці, сіль за смаком.
Ріжки кинути в киплячу підсолену воду; коли достигнуть, відкинути на решето. Дати стекти рідини. Гарбуз дрібно порізати, посолити, небагато посмажити на олії. Яйця збити з цукром, змішати з гарбузом і ріжками, додати корицю і знову перемішати. Укласти суміш в глиняний горщик або качатницю, додати вершкове масло і запекти в духову печі (10-15 хвилин).
Десертна запіканка з моркви
Буде потрібно 500 г моркви, 300 г сиру, 3 ст. ложки манної крупи, 2 яйця, 2 ст. ложки цукрового піску, 1,5 ст. ложки мелених сухарів, 1 ст. ложка олії, по ½ склянки сметани та молока, сіль за смаком.
Добре
очищену і промиту моркву нарізати скибочками або кружальцями, залити
гарячим молоком, посолити, додати масло і столову ложку цукру, тушкувати
під кришкою на слабкому вогні, помішуючи. Зварити середньої густоти манну кашу. Готову морква трохи охолодити і розім'яти виделкою. Додати манну кашу, яйця, перемішати.
Сир
розтерти з цукром, що залишився, з'єднати з морквяним пюре і викласти у
змащену рослинним маслом і посипану меленими сухарями сковороду. Розрівняти, змастити сметаною, посипати меленими сухарями, збризнути маслом. Запікати в духовці 30-40 хвилин.
Подавати запіканку теплої або охолодженої зі сметаною, вершками (краще збитими), медом.
Ну і, звичайно ж, питво. Одним з улюблених зимових напоїв на Русі завжди був збитень, який п'ють зазвичай гарячим. Існує кілька варіантів цього напою, і сьогодні у нас з вами один з рецептів. Дуже вже гарний буде він до Масниці.
Збитень
Буде
потрібно 150 г меду, 100 г цукру, 1,5 л води, 3-4 бутончики гвоздики,
мелена кориця (на кінчику ножа), лавровий лист, 2 ч. ложки сушеної
м'яти.
Мед розвести у склянці води, закип'ятити і зняти піну. Окремо
прокип'ятити цукор у склянці води, після цього з'єднати сиропи і
проварити на слабкому вогні так, щоб частина води випарується. У решти воді (1 л) проварити прянощі і трави протягом 10 хвилин, з'єднати з сиропом і дати настоятися.
Журавлинний мус
Буде потрібно 1 склянка журавлини, склянку цукрового піску, 3 ст. ложки манної крупи.
Промиту,
добре Перебрану журавлину як слід розім'яти (краще дерев'яним
товкачем), додати 1 / 3 склянки холодної кип'яченої води і віджати через
марлю. Отриманий сік на час поставити в холодильник.
Вижимки від ягід залити 3 склянками води і кип'ятити 5 хвилин. Потім процідити і на отриманому відварі заварити манну крупу (всипати поступово з чайного блюдця, постійно помішуючи). Через 20 хвилин, помішуючи, додати цукровий пісок, дати масі скипіти і зняти з вогню. Додати віджатий раніше сік і збити міксером або віночком до утворення густої піни. Коли обсяг збільшиться удвічі, розлити мус в креманки і поставити в холодильник.
Журавлинний мус можна подати з холодним молоком або з вершками.
Широкій й Роздольне вам Масляної!
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
|
Переглядів: 925
| Рейтинг: 0.0/0 |
|