Субота
25-01-25
07:01

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Костели та Храми Стародавньої Праги

Костели та Храми Стародавньої Праги

Собор Святого Віта. Домінантою Празького Граду, безсумнівно, є собор Святого Віта.

Костели та Храми Стародавньої Праги соборі проходили коронації чеських правителів, деякі з них поховані тут же, так що собор для мешканців Праги - місце священне. У собор можна увійти через бронзові двері західного фасаду. На дверях зображені сцени з історії будівництва храму, а також епізоди легенд про Вацлава і Войтех.

Собор Святого Мікулаша.
 
Костели та Храми Стародавньої ПрагіCоздан двома видатними празькими зодчими - Крістофом і Килианом Ігнацієм Динценхофера. Батько, Крістоф, побудував на початку XVIII століття неф і західний фасад, а син через 40 років - хор і купол. Завершив будівництво створенням дзвіниці (1755) Ансельмо Лураго. Особливо вражають розміри костьолу: його купола на висоті 75 м могла б позаздрити оглядовий майданчик на пагорбі Петршин. Не мають собі рівних і розписи склепінь головного нефа «Апофеоз св. Мікулаша »(Я. Л. Кракер), що займають площу 1500 кв.м. В інтер'єрі звертають на себе увагу живопис К. Шкрети і скульптура І.Ф. Платцера. Костел відрізняється надзвичайною акустикою. Тут часто грав на органі Моцарт під час свого перебування в Празі в 1786 і 1787 рр.. І сьогодні костел є однією з улюблених концертних майданчиків як для виконавців, так і для любителів класичної музики.

Храм Діви Марії Радійте.

Костели та Храми Стародавньої ПрагіЕтот костел був побудований в стилі раннього бароко в 1611 році. Головна реліквія храму - воскова фігурка Празького Немовляти Христа, привезена з Іспанії матір'ю Поліксени лобковіц (іспанською принцесою) наприкінці XVI століття.

Мальтійська костел, або костел Діви Марії під ланцюгом, належав існував тут раніше монастирю. Від початкової трехнефной романської базиліки збереглися тільки стіни одного з бічних нефів. Сучасний вигляд костел набув після перебудови 1640-1646 рр.. в стилі бароко за проектом Карло Лураго. Вівтарний живопис виконана Карелом Шкретой.

Костели та Храми Стародавньої ПрагіКостел св. Мікулаша на Староместской площі - аналог однойменного монументальної споруди на Малостранськой площі. Однак якщо Малостранськой храм будували обидва Динценхофера, то на правому березі Влтави трудився лише син, Кіліан Ігнац. Староместской костел виник в 1732-1737 рр.., Тобто безпосередньо перед Малостранська. Статуї у головного порталу - творіння Антоніна Брауна, розкішні фрески в бічній капелі - Петера Азама. Велика кришталева люстра, що має форму російської імператорської корони, була подарована царем Миколою II цього храму, який тоді належав російської православної церкви. Люстра була виготовлена на знаменитій Гарраховской скляної мануфактурі.

Сьогодні костел св. Мікулаша є головною гуситської чеської церквою.

Костели та Храми Стародавньої ПрагіХрам Діви Марії під Тином здавна був головною церквою гуситського руху, так як тут проповідував перший архієпископ гуситів Ян Рокицана. Однак у 1620 р. цей храм пережив серйозні зміни: у головної статуї була вилучена золота чаша - символ Реформації, а також напис: «Правда перемагає». За іронією долі, сьогодні це гасло прикрашає президентський прапор. Цей собор, 70-метрова вежа якого домінує над всією Староместской площею, покоїться на романських і ранньоготичні фундаментах. Будівництво собору було розпочато в 1339 р., і роботи тривали з великими перервами до 1511 Розкішний північний портал виготовлений у майстерні Петра Парлержа, йому ж приписують і карбований тимпан з пристрастями Ісуса (копія; оригінал в Національній галереї в будівлі монастиря св. Їржі ). Західний фасад і обидві вежі побудовані при гуситском короля Йіржі з Подебрад (1458-1471). Значна частина внутрішніх приміщень собору оброблена в стилі бароко. Живопис у вівтарі виконана Карелом Шкретой. За готичної церковної кафедри знаходиться мармурова надгробна плита датського астронома Тихо Браге, якого Рудольф II в 1597 р. запросив до Праги, де він спільно з Іоганном Кеплером заклав основи для розрахунку траєкторій планет.

Монастир Святої Анежки.

Чеської Монастир являє собою ансамбль церковних і житлових будинків. Тепер тут знаходяться колекції Національної галереї.

Костел св. Гавл.

Костели та Храми Стародавньої ПрагіНапротів Станового театру стоїть готичний костел св. Гавл, або Гавелській храм, який дав назву Гавелськой місту. В одній з бічних капел похований Карел Шкрета, найвідоміший художник бароко в Чехії. Від колись величезного Гавелськой ринку залишилися тільки готичні аркади, під якими в середні століття купці розкладали свої товари. Щоправда, збереглися вугільний ринок на заході і фруктовий «ринок» на сході.

Костел св. Франтішка.

Костели та Храми Стародавньої ПрагіВместе з колишнім монастирем ордену хрестоносців з червоною зіркою займає північну сторону Кржижовницкой площі. Побудоване на раннеготическом фундаменті барокове будівля з куполом вражає своїм головним фасадом зі статуями св. Яна Непомуцького і Діви Марії. Фрески в куполі - найдавніші в Празі - створив В.В. Райнер, а стеля розписав Я.К. Лішка. Так звану Колону виноградаря на розі Кржижовницкой вулиці прикрашає статуя св. Вацлава. Неоготичний пам'ятник Карлу IV поставлений в 1848 р. на честь 500-річчя Карлова університету.

Костел Св. Клемента.

Спочатку цей костел був побудований в стилі бароко (1711-1715 рр..) К. І. Динценхофера, пізніше М. Браун зробив скульптурний декор. Сьогодні цей костел на Карлової вулиці - діючий греко-католицький храм.

Костел Сальватора (Спасителя).

Найзначніше церковна будівля Праги в стилі епохи Ренесанс. Спочатку він входив до складу Клементинума. Надаючи йому риси бароко, після 1620 перед фасадом збудували портик у вигляді тріумфальної арки, яка повинна була прославляти перемогу католицизму над своїми супротивниками.

Костел Діви Марії Сніжної.

Ще в XIX ст. це потужне будівля була найвищою в Новому місті, і лише порівняно недавно вид на костел стали закривати інші споруди. Спочатку планувалося створити храм, що перевершує за розмірами собор св. Віта. Проте вдалося звести лише неф висотою 35 м, подальші роботи були перервані гуситськими війнами. Тут Ян Желівського, ідеолог радикального гуситського крила, закликав своїх прихильників до штурму Новоміський ратуші, що закінчилося «першим празьким киданням з вікон».

Костел св. Петра і Павла стоїть на фундаменті романської базиліки, в склепі під вівтарем якій поховані правителі з роду Пршемисловічей. При Карлі IV спочатку тринефна споруда була розширена до пятинефном. Надалі костел перебудовували, надаючи риси ренесансного стилю і барокко, поки нарешті в 1885-1903 рр.. він не придбав свій сьогоднішній неоготичний вигляд з двома вежами.

Церква Св. Кирила і Мефодія.

Знаходиться на Рессловой вулиці, була побудована в 1730 р. К.І. Динценхофера, з 1935 р. належить чеській православної церкви. Цей храм отримав сумну популярність як притулок учасників замаху на Гейдріха в 1942 р. Про розпачливому і безнадійному опорі парашутистів, коли зрадник видав їх укриття в склепі під вівтарем, нагадує пам'ятна дошка.

Емаузскій монастир.

Цей монастир був заснований Карлом IV з метою відновлення богослужінь на слов'янській мові (звідси друга назва - «монастир на Слованах»). При бомбардуванні в самому кінці війни (1945) дві башти були зруйновані. На їх місці в 1967 р. звели дві величезні бетонні вежі незвичайного виду, припускаючи спочатку, що це тільки тимчасова заміна. Але вежі стоять до цих пір і є символом з'єднання середніх століть і модерну. Стіни монастиря прикрашають готичні настінні розписи. Тринефна церква використовується сьогодні як виставковий зал.

Костел Св. Яна Непомуцького на скелі є творінням К.І. Динценхофера. Підкреслено багатокутний центральний корпус, в який вписуються овальні структури нартекса і хору, - прийом, типовий для молодшого Динценхофера. Дві зміщені по діагоналі вежі прикривають з флангів портал, від якого подвійна зовнішня сходи ведуть на вулицю. Всередині костелу знаходиться прекрасна фреска, присвячена піднесенню св. Яна Непомуцького, а на головному вівтарі - його скульптурний портрет, бронзова копія якого встановлена на Карловому мосту.

Костел Діви Марії.

Цей костьол належить до тих небагатьох готичним храмам, внутрішній простір яких гуртується навколо однієї центральної колони. За легендою, в дохристиянські часи на цій колоні стояло зображення язичницького бога Святовита, який потім поступився своїм місцем Діві Марії. Неоготичний вигляд костел набув у 1858-1863 рр.. Костел св. Ігнаца. Розташований на розі рейковою вулиці. Був побудований в 1665-1668 рр.. імператорським архітектором Карло Лураго для єзуїтського колегіуму. Портал прикрашений фігурою Святого патрона з німбом. Внутрішнє приміщення вражає чудовою ліпниною, а також картинами І. Хайнча, К. Шкрети та І. Раабе.


[09-10-14][Все для туристів]
Буковель? (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Варшава: є, що подивитися (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Як пересуватися по Мальті (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Замбія: природу у визначній пам'ятці! (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1502 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: