П’ятниця
25-02-07
16:04

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Китайські дракони

Китайські дракони
       
    Китай. Дивовижний Китай! Прикметник «дивовижний», мабуть, саме відповідне для цієї унікальної країни. Країни, в якій символічно буквально все: форма і колір, елементи орнаменту, тварини і рослини, метали і числа повні прихованого значення, глибокого культурно-історичного підтексту. Але якщо задатися питанням, що ж є найбільш характерним символом самого Китаю, його історії і культури, то можна з повною упевненістю сказати: дракон.
    Його граціозне і люте лице можна побачити на монетах, виробах з кераміки і фарфору, традиційних лампах-ліхтарях, прогулочних човнах і повітряних зміях, вирізках з паперу і лубкових картинах... Народні вироби з глини і дорогі дрібнички з дорогоцінних металів і слонячої кістки, картини, листівки, і навіть назви вишуканих блюд, - все нагадує про міфічну тварину, що стала символом китайської нації, синонімом сили, чесноти і вічного руху вперед.

    По народних поверьям, дракон володів гучним голосом, чутним при грозі в гуркотах грому, його дихання виходило з пасти у вигляді дощових хмар або вогню. Він метав блискавки і влаштовував потопи, міг зменшуватися до розмірів шовковичного черв'яка або заповнювати своїм тілом відстань від Неба до Землі. Він був хоробрий і нестримний, надихав людей на ратні подвиги. Лютий і непереможний, він міг в той же час бути покірливим і слухняним, знаходячись в служінні святих і небожителів, яких перевозив на своїй могутній спині або в колісниці. Дракон підтримував Небесні чертоги і охороняв їх від злих духів.
    У послужний список дракона входило і перевезення людських душ на Небо, охорона підземних скарбів. Харчуючись ластівками, дракон міг пересувати гори і міняти перебіг річок, бути невидимим і перевтілюватися, славився багатим, щедрим і непідкупним. В день осіннього рівнодення дракон упірнав в пучину, заривався в мул і занурювався в довгий сон. Прокидаючись навесні від зимівлі, дракон своєю появою знаменував пробудження сил Землі, яка, запліднена посланими ним дощами, давала нове життя природі, а людям - рясний урожай. Звідси ясно, чому дракон, кінець кінцем, зв'язувався у стародавніх китайців з достатком, процвітанням і благоденствуванням.

    Не дивлячись на свої численні здібності, великі і малі обов'язки, дракон в Китаї завжди асоціювався головним чином з дощем і взагалі з водою. У життя такої традиційно землеробської цивілізації, як Китай, що болісно переживав часті засухи і згубні повені, вода і водна стихія, що знаходилися в безпосередньому веденні дракона, грали виключно важливу роль. Народна фантазія розселила дракона в моря і річки, озера, ставки і болота, і навіть в колодязі, звідки він розпоряджався водними запасами. У засуху і повені погляди всіх людей, від імператора до простолюдина були звернені до дракона. Тільки він, за одностайним уявленням, міг послати благодатний дощ, припинити розливи річок або усмирити морську бурю. Не випадково храми царя-дракона "Лун-вана" були одними з самих численних в старому Китаї.
    І, звичайно ж, дракон є центральною фігурою практично всіх китайських міфів і легенд. Китайці вважають, що дракони з'явилися в їх країні і завжди мали п'ять пальців. Дракон - доброзичлива тварина, що любить помандрувати. Але, проте, чим далі йде дракон від Китаю, тим більше пальців він втрачає. Так, коли він дістався до Кореї, у нього вже залишалися чотири пальці, а коли він, нарешті, дістався до Японії, він втратив ще один палець, і у нього залишилося тільки три. Це також пояснює, чому дракони так і не дісталися до Європи і Америки - у них просто не вистачило пальців зайти так далеко. Тепер, наступного разу, коли ви побачите східного дракона, звернете особливу увагу на його кігті, і ви завжди зможете точно сказати, якого дракона ви зустріли, китайського, корейського або японського.
    Пів дракона зазвичай можна визначити з першого погляду. Дракон-самець зазвичай тримає в хвості булаву, тоді як дракон-самка тримає в хвості віяло. Єдина проблема тут в тому, що хвіст дракона не завжди видно, і, отже, складно сказати, що він (або вона) тримає в хвості. Але з іншого боку, якщо ви не дракон, то яка вам різниця, хто перед вами - самка або самець?
    А ось як дракон перетворився на черепаху, я не знаю, і тут читачеві надається можливість самому придумати нову захоплюючу легенду!

    Так, Китай, поза сумнівом, найдивовижніша країна, раз там навіть черепахи схожі на драконів.
    Вельми популярне у туристів місце в Пекіні, стіна Дев'яти Драконовий. І після сотень років кольору керамічних плиток так само блищать, як і раніше. Стіна була побудована в 1756. Її довжина 21 м і висота 15 м, товщина 1.2 м. Стіна складена з 424 керамічних секцій 7 квітів. В центрі стіни гігантський дракон, оточений чотирма драконами з кожного боку. Додатково до цих дев'яти великих драконів по краю стіни розташована безліч маленьких драконів. Всього їх 635.



[10-10-31][Все для туристів]
Миколая? (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Зберігати гроші можна не тільки в ощадній касі (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Йорданія, Джераш (0)
[09-09-19][Карпати]
Гірське Озеро Синевір. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (10-11-05)
Переглядів: 938 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: