|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Казка і реальність, або що таке Новий рік
Казка і реальність, або що таке Новий рік
Яке свято асоціюється із запахом ялинки і мандаринів, веселим Справою Морозом і салатом «Олів'є»? Звичайно ж, це Новий рік. Це свято по праву називається сімейним. Саме в цей день, 1 січня, всі рідні по можливості намагаються зібратися разом. За традицією всі дарують один одному подарунки. Казка і реальність, або що таке Новий рік Особливо люблять цей день діти. Адже вони по праву є ключовими фігурами на святі. Більшість подарунків призначається саме їм. Та й Дід Мороз всі свої зусилля спрямовує саме на те, щоб всі діти були з подарунками, хоча б незначними.
До речі, Дід Мороз жив насправді. Це зараз всі вбираються і видають себе за всемогутнього чарівника і добряка. А багато століть тому жив звичайна людина, але з дуже добрим серцем. Звали його Нікола, або Микола. Славився він тим, що всім робив тільки добро і допомагав у всьому. Пам'ять про таку унікальну людину і віра в краще створили в народній творчості образ Діда Мороза. До речі, його нинішній образ складався кілька століть. За всю свою історію він був худорлявим і високим. А наприкінці 19 століття один художник надів на Діда Мороза червону шубу, оброблену хутром, а інший завершив образ, надавши дідусеві деяку округлість. Добродушний дідусь у всіх народів зветься по-різному. Але це один і той же персонаж, який є беззмінним символом Нового року.
Традиція дарувати подарунки на Новий рік є не у всіх. Вона сильна тільки у православних народів. У католиків і протестантів Дід Мороз приносить подарунки на Різдво. А Новий рік для них - це просто час для сімейної вечері і душевних посиденьок з близькими та рідними. І, звичайно ж, це час, коли треба позбутися всього поганого, що було в минулому році.
У різних країнах існує безліч ритуалів і звичаїв, з якими люди зустрічають Новий рік. Виконавши один з таких ритуалів, всі вірять в те, що біди і негаразди залишилися в минулому році, а новий рік принесе тільки радість і щастя. В Італії, наприклад, всі викидають старі меблі, причому через вікно. А в Монголії замість пишних застіль всі приймають участь у спортивних змаганнях. У В'єтнамі палять багаття і готують на них вишукані ласощі. Сваритися і згадувати минуле в цю ніч не можна. Прикладів маса, всіх не розкажеш. Одне лише можна сказати однозначно. Всі народи зустрічають Новий рік по-своєму і вірять в те, що тільки так і правильно. Втім, і час зустрічі Нового року в деяких народів відрізняється. Східний Новий рік святкується в лютому. А в країнах, де сповідують іслам, дата щороку змінюється і залежить від ряду причин.
А традиція святкувати Новий рік 1 січня прийшла до нас з Європи. Петро I, як самий рішучий реформатор, був організатором і того, щоб зустрічати Новий рік разом з Європою. А до цього це свято святкували 1 березня. Що теж було дуже символічно. Вважалося, що це час, коли все навколо оживає, природа прокидається і все починає свій рух. Тому кращого часу для початку Нового року придумати було складно.
Але які б традиції ні супроводжували свято і в який би час його жодного святкували, Новий рік - це найоптимістичніший свято з усіх. Саме в цей день більше за все хочеться вірити в добро, щастя і в те, що все буде добре. Саме Новий рік є для багатьох тим рубежем, коли хочеться залишити за плечима все погане і дивитися з надією в майбутнє. Тому всі загадують бажання, а в ніч на 1 січня чекають дива та чаклунства.
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
|
Переглядів: 1252
| Рейтинг: 0.0/0 |
|